Skocz do zawartości
Piotr34

Parę ujęć z Sharm El Sheikh

Rekomendowane odpowiedzi

Niebieska poświata zaczyna być widoczna na głębokości 4m lub niżej.

Wszystko zależy od zasolenia i intensywności słońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak ustawić jak w naturze, jeśli skręcisz kanał niebieski to się robi blado w akwarium albo żółtawo. Problemem też może być sama woda w naszych akwariach, woda morska jest krystalicznie czysta, a w akwarium ciężko o taką klarowność. Ja zmienię tylko wschód i zachód, teraz nie będzie tak na niebiesko.smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już mamy odpowiedż :thumbsup: To jak dobieramy światło w akwarium niema nic wspólnego z naturą.A człowiek kombinuje z ledami,t5,hqi a to wszystko o kant d*py potłuc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ale twoje myślenie jest błędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ale twoje myślenie jest błędne.

to jest bardzo dobre myslenie niekolego Tofik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ale twoje myślenie jest błędne.

To co próbujemy robić w naszych zbiornikach jest dalekie od natury,sztuczna woda,sztuczne słońce.Niema co się naprężać . O sprzętowym wyścigu zbrojeń nie wspomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probelm w tym ze w naszych baniakach nie da sie uzyskac 10 - 15 metrowego slupa wody, ktory skutecznie odfiltruje cale widmo swietlne z wyjatkiem niebieskiego.

Popatrzcie, jak ginie widmo wraz z glebokoscia. To doskonale widac jak sie kreci filmy pod woda. Powiedzmy, ze do 14-16 metra da sie wyciagnoc bardzo ladne kolory przy prawidlowym ustawieniu balansu bieli. Ponizej, mimo ustawienie WB film wychodzi czarno-bialo-niebieski. Innych kolorow nie ma (no z wyjatkiem zoltego)

W akwarium nawet stosujac zrodlo swiatla o okreslonym widmie tego sie nie uzyska ze wzgledu na zewnetrzne "zaklucenia", czyli zwykle swiatlo dzienne w pomieszczeniu otaczajacym zbiornik. No chyba, ze ktos trzyma akwarium w ciemnej piwnicy i swieci tylko glebokim niebieskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem Piotra na jakiej głębokości był początek filmu :) Nasze baniaki mają powiedzmy średnio 60cm ,czyli podobnie jak na filmiku.Dla mnie na tej głębokości korale są oświetlane na biało żółto,ja mam lampę ustawioną na lekko niebiesko.Więc chyba nie za dobrze ? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę

Tak na marginesie może ktoś przeniósłby część postów do nowego tematu.Sorka Piotr za takiego Off topa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest ewidentnie krecony z pozycji liptona (sorka;))) ), czyli snurka i to z automatem ustawionym na sloneczny dzien (niebieski przebicia przy ujeciach na glebie).

Trudno tu mowic o jakichkolwiek ustawieniach, chyba, ze d... do slonca :))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić jak ma być oświetlony baniak, trzeba go wystawić na dwór, kto na ochotnika? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co to takiego? Długość około 80cm

[media=]

[/media]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary.... bez jaj :))) antiasy wg. Ciebie maja przy niej ze 20 cm :)))))))

zonie tez tak wmawiasz ??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×