Skocz do zawartości
Sushi

Hanna 713 wadliwe odczynniki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was sie spotkal z wadliwymi reagentami do fotomertu Hanna 713 ?

Dzisiaj robilem testy i w jednej z saszetek proszek byl... szary, wygladal jak sproszkowany pumeks.

Inne proszki sa snieznobiale a ten wygladal jak pozamiatany z podlogi.

I wynik tym "wadliwym" oczywiscie z kosmosu.

Mial ktos taki przypadek ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic takiego mnie nie spotkało, używam już ze dwa lata. Może uszkodzona była torebka z reagentem i pod wpływem tlenu coś tam się działo. Z doświadczenia też wiem że użycie innego regentu do innego typu Hani też pokazuje bzdurne odczyty. Może gdzieś zaplątał Ci się inny odczynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem dokłądnie to samo, w orginalnie zafoliowanej paczusce znalazło się kilka takich właśnie szarych które pokazywały wyniki z kosmosu. Przez to przy jednym pomiarze straciłem wiele testów... Ostatnie zakupine odczynniki są jak na razie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczynniki z tej samej paczki. nic to sie nie zaplatalo.

brane z tego samego opakowania.

moze sa po to zeby uswiadomoc uzytkownikowi, ze fotometr jednak dziala :)))) z reguly mam wynik 0,00 a tu nagle strzal 0,40 :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak robie pomiar i widzę że woda zabarwiła się na odcień niebieski w fiolce to już wiem że coś nie tak będzie. Sam spsób pomiaru też do końca moim zdaniem dopracowany nie zawsze z szaszetki uda nam się wszystko wysypać. Nie wiem na ile to wpływa na dokładność pomiarów. A tak swoją drogą myślę że wynik 0,00 nie jest wcale taki dokładny i nie wiem czy wskazany, mnie się nigdy nie udało coś takiego ośiągnać. Badając równolegle redox moim zdaniem można coś wywnioskować.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz walnięte szaszetki... tak miałe kilka razy.. jeżeli proszek nie jest idealnie biały, to wywal do kosza, albo reklamu tam gdzie kupiłes... w erybce mówili, że wezmą bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widze coś innego,zawsze proszek miałem, był biały ale miałem reagenty produkowane w różnych krajach i ... i wyniki były różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widze coś innego,zawsze proszek miałem, był biały ale miałem reagenty produkowane w różnych krajach i ... i wyniki były różne.

Bardzo mądry posst. Dlatego wcześniej pisałem, że wynik "zawsze" 0,00 to coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi... bo Ty z "zaświatów" jesteś:) u nas tylko z Ruminii są:) i bywają różne... w składzie i wyniku... ale dobra wiadomość jest że te walnięte zawsze wskazują wysokie wartości... za duże do tego co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądry posst. Dlatego wcześniej pisałem, że wynik "zawsze" 0,00 to coś nie tak.

eee. no tu to sie nie zgodze.

o tym, ze faktycznie jst 0,00 to widze po monti zielonej talerzowce.

jak zaczyna wpadac w nieznoscny oczojebny rozwodniony seledyn to jest na bank 0,00. Teraz jest ladna zieloniutka ale nie oczojebnie z czego wnioskuje ze to 0,01-02 (w granicach bledu).

podobny efekt widze po jednej Euphyli. Jesli jest rozwodniona zieloniutka jasna to wtedy jest rzeczywiscie 0,00. jak zaczyna lapac troszeczke szarzyzny przy tym zielonym to juz jest ponad 0,01.

to sa efekty wizualne ktorymi uzupelniam testy.

jak dla mnie te szare sa ewidentneie walniete.

pytanie tylko jak one sie znajduja w paczce gdzie na cale opakowanie walniete sa2-3 saszetki.....

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe muszą testy być walnięte. Co do ) 0,00 coś jest nie tak zagłodzisz je na śmierć :D W sumie możę się mylę, :D to moja teoria ale wcale nie muszę mieć racji już raz zagłodziłem.korale na śmierć :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, jade troche po bandzie z tym 0,00 ale nadrabiam to duza iloscia mrozonek wrzucanych codziennie do baniaka.

da sie to robic, tylko trzeba obserwowac kolory korali ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie przejmuj się i robisz swoje i działa, ja też jestem zwolennikiem obserwowania korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem proszki USA to ciągle było 000 i nawet zaczynałem podnosić po4 ,bez skutku.Wystarczyło kupić nowe proszki, z Rumuni i okazało się że po4 skoczyło natychmiast na tyle że musze z nim walczyć! ROBIĄ NAS W KONIA ! MYŚLE ŻE "hanke" można w cztery litery wsadzić razem z tymi porąbanymi saszetkami :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzę właśnie na nią... i jednak się nie zdecyduję... jakaś za duża:)

wg. mnie jest to mocno zawodny sprzęt... ale miałem kiedyś ROWĘ za skromne 200 zł, która notorycznie PO4 pokazywała 0,04 - 0,00 - więcy byłem "spokojny", acry też... były pięknie wybarwione w brązach... dopiero badanie w sklepie pokazało wynik 1,16... cóż...musiałem strzelić focha na wszystkie ich produkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej traktuje testy jako dopelnienie obserwacji. Albo potwierdzaja moje przypuszczenia albo mam je w .... powazaniu :))))

Nie mniej jednak sa pomocne.

Tylko fakt, jakosci to te odczynniki nie trzymja. Albo trzymaja "rumunska".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

713 & 736

Nie chcialo mi sie pisac, wiec wklejam z sasiedniego forum...

Czy do tych hanek sa te same reagenty czy jednak sie czyms roznia i nie pasuja do siebie ? Kiedys gdzies czytalem w watku, ale odp nie bylo, moze ktos cos wie, probowal ?

EDIT:

Przed chwilka zrobilem testy, z tego co wychodzi to reagenty pasuje do jednej i drugiej, ale reki sobie nei dam uciac... Testy robilem na tej samej wodzie z proszkiem 5x (2x713 i 3x736), mam tez pytanie ile razy moge spr na tej samej wodzie ?? Czy jest jakis czas, 3min, 5min,10min ??? Oczywiscie uzywalem dwie fiolki, jedna z woda druga z woda i proszkiem, a to wyniki jakie mi wyszly...

713

- 0.15

- 0.17

736

- 91 - 0.29 (prawdopodobnie taki wynik bo nie przetarlem fiolki, pewnie moje palce zrobily swoje)

- 54 - 0.16

- 34 - 0.10

Nie wiem czemu taka rozrzutnosc :/ ten miedzy 0.15 - 0.17 najbardziej wiarygodny, ale czemu po 5min jak robilem ostatni test wyszlo 0.10 ? Testy robilem zgodnie z instrukcja, nie wiem moze dluzej trza wachlowac zeby sie proszek rozpuscil... Tak czy inaczej czekam na nowe proszki i bede probowal dalej... No i trza po4 zbic ;/

EDIT:

Nie wytrzymalem i zrobilem jeszcze jeden test, tylko teraz wszystko jak powinno byc...

Wlalem 10ml do fiolki, do hanki, spr, wsypalem proszek, mieszalem okolo 2min, wyczyscilem fiolke dokladnie recznikiem papierowym, wsadzilem, 3min i jaki wynik ???

736

- 16 - 0.04

Juz zglupialem, nie wiem co jest ehhh za duza rozrzutnosc :/ Chociaz takie po4 bym chcial miec :]

EDIT:

Po edycie poszedlem i zrobilem jeszcze dwa z tym samym proszkiem co przed chwilka mi wyszlo po4 i znowu co innego, sam juz nie wiem... Chyba sobie odpuszcze po4 %29.gif

713

- 0.08

736

- 1 - 0.00

Koniec na dzisiaj...

Dzisiaj przyszly mi nowe proszki do 713, kupione w usa, made in romania...

Zrobilem testy dwoma hankami z dwoma proszkami, pozniej zamienilem fiolki i wyszlo duzo inacze, sam nie wiem juz na co patrzec ehhh

713 0.07

736 10(0.03)

i po zamianie

713 0.20

736 5(0.00) lub (001) nie pamietam teraz przez ile sie mnozylo 3.006 czy 3.066 w pudelku mam inaczej i na sasiednim forum tez inaczej, musze zerknac na strone hanki... tak czy inaczej roznice sa, jesli proszki nie sa te same no to rozrzut miedzy 0.03 a 0.07 przy tolerancji +-4 nie jest chyba taki zly, srednia 0.05 i juz hehe nie no zart, wkurza mnei to juz....

Do tego dzisiaj przyszla mi hanka na Ca, pierwszy test 479 drugi test 559, salifiert 340 i badz madry ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małą hanke 2 lata i jak dla mnie to totalny badziew za każdym razem wychodzą cuda na kiju kumpel podjechał z swoją rużnice kolosalne jego 0,02 moja 0,16 proszki kupuje w 1 sklepie bo maja je zawsze i nie będę robił reklamy ,2 partie szare brudne ,teraz mam śnierzno białe i tak na prawde to wrurzenie z fusów jak widać ,ostatnio podałem sobie test salifertem na nim pokazuje 00 a hania 0,20 i oco kaman komu wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×