Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kto z forum może mi powiedzieć ,kiedy sklep będzie miał towar?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo to sklep jest zamknięty do odwołania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy można kupić w Maritexie moduły LED po 6 Cree na jednej płytce. Ja kupiłem i jestem zadowolony - cena też dobra.

a drivery na allegro lub samemu ( ja sobie zrobilem 4 x drv ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:down: Edytowane przez Nikel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kupiłem w RGB lighting płytki po 6 led na dodatek polutowali mi na jednej płytce ledy jakie chciałem a w Maritexie :down:

Zapomniałem dodać,że kontakt i dostawa profeska

Edytowane przez Jaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakus no chyba tak najnormalniej. Schemat, plytka i zamowienie. Schemat banalny wiec szybko poszlo. Na sterowniku podajze mbi na ktorym tez robi loccutus. Tu na fOrum masz nawet zdjecia takich driverow. Ale jak nie chcesz robic to zamow na allegro. Tylko tam sa po i drv na plytce :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie to nie jest takie proste, bo nigdy nie robiłem takich rzeczy, a chciałbym mieć taki driver jak robi Leszek że 5 na jednej płytce, tylko nie wiem jak się za to zabrać, mógłbyś mnie jakoś wspomóc ? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak miałbym cię wspomóc ale mam nadzieję mieć na dniach parę driverów nadmiarowo.<br>Ja mam po 4 drv na płytce to ci mogę odsprzedać.<br><br>a jak chcesz robić to wchodzisz na dokumentacje scalaka i tam masz prawie rozrysowana płytkę, rysujesz zamawiasz lutujesz i po sprawie.

JerzyB. za dzwoń do chłopaków i powiedzą ci na kiedy będą.

Co do pasków to nie polecam większych niż 6 bo....

bo nikt nie zwraca uwagi na fakt że led może paść :-)

Jak masz paski takie jak w aqualed po 12szt to niby fajnie ale nic nie oszczędzasz.

śrubek tyle samo, wiercenia itp a jak ci padna jakies sekscje to musisz wymieniac cale 12szt ( bo sam raczej sobie nie polutujesz led'a

Więc ja preferuje 6'ki.

To samo kolor. Mimo podniet przypływających do nas jak fala morska to podstawą są biale i niebieskie.

A wszystkie te xray, red, zolte, zielone ( zaraz beda rozowe) sa milym akcentem marketingowym.

Troszkę używam ledów ( chyba od początku za nim jeszcze reefshop planowal swoje ) i stwierdzam ze najlepiej robic miksy T5 + LED ( biale i niebieskie ).

Wystarcza 2 ale zawsze to lepiej wyglada niz same LED. Tak samo HQI z T5 wygladaja lepiej.

To tyle ode mnie.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Maritexie jest reorganizacja z tego co przed swietami sie dowiedzialem - diody sa mimo ze na stronie jest kontakt z dzialem handlowym... aczkolwiek czekam na odpowiedz juz od przedswiatecznego czwartku i nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl, ja wiem że pewnie nie tylko Ty ale pewnie jeszcze paru innych chłopaków zrobiłoby mi takie drivery na zamówienia, ale chciałbym spróbować zrobić coś takiego samemu.

jakbyśmy zaczęli od początku, o jaką dokładnie dokumentację scalaka chodzi ?

może jest gdzieś w internecie wytłumaczone krok po kroku jak to się robi, chętnie poczytam, może ktoś zna taką stronę ?

za wszelką pomoc z góry dziękuję :)

pozdrawiam Kuba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzę na to i stwierdzam że nie ogarniam :confused:

rozumiem że ten układ scalony MBI6651 to jest tylko jedna z części potrzeba do złożenia drivera ?

tam na dole tego katalogu, do którego podałeś link jest rozrysowana płytka, i tam oprócz narysowanych ścieżek są jeszcze cztery elementy, który z nich to ten scalak i jakie są te inne elementy.

szkoda że nie mam takiego gotowego drivera w ręku to bym prędzej ogarnął co jest co.

edit. a no i tam w katalogu jest napisane że to jest scalak 3-LED czyli co, można podłączyć do niego tylko 3 diody ?

Edytowane przez Jakuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakuś tam jest wszystko łącznie z elementami i ich rozmieszczeniem. Nie wiem czego nie widzisz.

Z drugiej strony zadawane przez ciebie pytania sa na tyle podstawowe iz zastanawiam sie czy to dobry pomysl bys walczyl z tym sam.

Kosztow nie obnizysz a tylko sie nawk....sz thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×