Skocz do zawartości
lukaszra

wodorowęglan sodu a soda oczyszczona

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie o wyborze decyduje moja wygoda/lenistwo, zapomniałem wcześniej zamówić ten wodorowęglan z jakiegoś "profesjonalnego" :):):) źródła, i przedwczoraj był potrzebny na gwałt, zatem wycieczka do sklepu spożywczego sąsiada za płotem i jedziemy dalej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdyl

Jeśli widzisz różnicę pomiędzy sodą cz.d.a i spożywką - to coś jest chyba nie tak. Ostatnio nie przeszkadzało Ci lanie nie wiadomo jak rozrobionego ballinga - nie wiedziałeś co spier....łeś mieszając, parametry Ci skakały (nie podałeś jakie), ale wpadłeś na genialny pomysł - lejesz połowę tego nie wiadomo jak rozrobionego czegoś - i poczekasz na efekty (http://aqua-reef.pl/topic/4329-balling/page__p__49606#entry49606). Soda z biedrony czy żabki NADAJE jak najbardziej. Oczywiście lepiej kupować w hurtowni chemicznej w czystości cz. lub dla ultra przezornych cz.d.a ale bardziej ze względu na cenę (w POCH-u taniej niż w biedrze)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

soda oczyszczona to potoczna nazwa wodorowęglanu sodu ale powiedzcie mi prosze czy jesli mialbym spożywczą z racji swojej pracy....:)..... nadawalaby sie ?

czy moze np jej czystosc lub jakies dodatki ,,,,,, i lepiej kupic z jakiejs hurtowni chemicznej /??

pozdrawam

Rany a ja myślałem całe życie że wodorowęglan sodu to ług sodowy a soda oczyszczona to całkiem co innego !!?

Czyli używałem ługu do celów spożywczych ale ze mnie twardziel :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałeś nieświadomie kwaśnego węglanu sodu :) to pewnie skwaśniały był - ług sodowy to soda kaustyczna -wodoroTLENEK sodu - prawie jak żywiec :)

Edytowane przez szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdyl

Jeśli widzisz różnicę pomiędzy sodą cz.d.a i spożywką - to coś jest chyba nie tak. Ostatnio nie przeszkadzało Ci lanie nie wiadomo jak rozrobionego ballinga - nie wiedziałeś co spier....łeś mieszając, parametry Ci skakały (nie podałeś jakie), ale wpadłeś na genialny pomysł - lejesz połowę tego nie wiadomo jak rozrobionego czegoś - i poczekasz na efekty (http://aqua-reef.pl/...9606#entry49606). Soda z biedrony czy żabki NADAJE jak najbardziej. Oczywiście lepiej kupować w hurtowni chemicznej w czystości cz. lub dla ultra przezornych cz.d.a ale bardziej ze względu na cenę (w POCH-u taniej niż w biedrze)

pozdrawiam

Ach zapomiałem zrób zdjęcie etykiety sody z "Biedronki" i podaj skład chemiczny sody jaka sie tam znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wkońcu dodzwoniłem się do producenta mam wyniki

99.3 % kwaśny węglan sodu

0,4 węglan sodu

0,04 chlorki

0,003 żelazo

0,004 Wapń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wkońcu dodzwoniłem się do producenta mam wyniki

99.3 % kwaśny węglan sodu

0,4 węglan sodu

0,04 chlorki

0,003 żelazo

0,004 Wapń

mnie to by bdziej interesowalo to co taki wynik oznacza ,,,,,??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł dalej

99.3 % kwaśny węglan sodu

+

0,4 węglan sodu

+

0,04 chlorki

+

0,003 żelazo

+

0,004 Wapń

= 99,747

co się znajduje w brakującej części 0,253 % :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus za telefon do producenta, faktycznie można by pójść za ciosem i sprawdzić co z brakująca częścią, jeśli faktycznie coś zostało pominięte.

Natomiast w tym co potwierdził producent to same +.

P. Sławku, jaki producent bdw?

Edytowane przez janekw235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producentem dla Biedronki jest firma Jutrzenka Colian Sp. z o.o. ul. Zdrojowa 1 62-860 Opatówek telefon do wmiorę zorientowanej Pani to 515 069 254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, to co z tymi trzema kropkami, czyli brakującym 0,253% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×