Skocz do zawartości
lukaszra

wodorowęglan sodu a soda oczyszczona

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

soda oczyszczona to potoczna nazwa wodorowęglanu sodu ale powiedzcie mi prosze czy jesli mialbym spożywczą z racji swojej pracy....:)..... nadawalaby sie ?

czy moze np jej czystosc lub jakies dodatki ,,,,,, i lepiej kupic z jakiejs hurtowni chemicznej /??

pozdrawam

Edytowane przez lukaszra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem sodę oczyszczoną w Biedronce :-) podawałem przez ponad rok i akwa miało się super.

Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek na jakiej podstawie stwierdzasz że będzie czystsza niż spożywcza ? Co takiego będzie się w tej z biedronki znajdować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ta w Biedronce ma takie parametry to jest OK

· zawartość kwaśnego węglanu sodu - 99.40 %,

· zawartość węglanu sodu - 0.41 %,

· zawartość chlorków (NaCl) - 0.01 %,

· zawartość żelaza (Fe2O3) - 0.000229%,

· zawartość SO4 - 0.0023 %,

· pH 1% r-r - 8.45,

· straty po suszeniu - 0.004 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzasadzie to kwestja metali zawartej w tej pozostałej części, ale jeszcze dzisiaj podjadę do Biedronki i zakupię i zerknę na skład chemiczny jak będzie na opakowaniu. No i jest jeszcze kwestja dozowania im bardziej czysty związek tym łatwiej obliczyć dawkę. Oczywiście są to bardzo małe różnice ale wprowadzając coraz więcej sody o małej czystości coraz więcej z czasem wprowadzamy metali. Soda laboboratoryjna to ok 99 % czystości i jest używana w przemyśle farmacełtycznym. Nie mówię że mam rację może ta zwykła wystarczy ja jednak zawsze jadę do chemicznej i kupuję tą czystą jak i pozostałe preparaty. Ale może faktycznie nie mam racji może ta z Biedronki też jest czysta jak sól drogowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "propo" soli do posypywania chodników to też ją używałem :-)

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo proszę właśnie zrobiłem zakup kontrolowany w "Biedrące" niech mi ktoś wyjaśni ile jest sody w sodzie.  Załączniki już mi nie wchodzą bo przecholowałem ze zdjęciami i miejsce się skończyło bo zdrobiłem zdjęcia etykiet. Notabene opakowanie nie zawiera nawet informacji co jest w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake - spoko śmieje się bo sam z pasją szukam zamienników. Sody używa już tak wielu ludzi w morszczyznie... co do środka do posypowania dróg... tak obstawiałem... szacun, że przetestowałeś na sobie i się tym podzieliłeś! Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soda w wersji cz.d.a tez będzie miała zanieczyszczenia w tym metale ciężkie...

Myślę, że dopiero spektralne czysta :) mogła by co niektórych zadowolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soda w wersji cz.d.a tez będzie miała zanieczyszczenia w tym metale ciężkie...

Myślę, że dopiero spektralne czysta :) mogła by co niektórych zadowolić.

Oczywiście masz rację ale w wersji cz.d.a jest stosowana w farmacji a spektralna w kosmosie

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem już i tę spożywczą i farmaceutyczną (pewnie w tej samej fabryce pan Kazio jedną szuflę sypie do woreczka dla Biedronki a drugą dla apteki :)), i cz. i cz.d.a. Negatywnych efektów od ręki nie ma, tym się pocieszam :), a na serio jeśli uwzględnimy fakt że robimy regularne podmiany wody ten ewentualny ołów nie ma szans się nagromadzić a tego tylko bym się obawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem już i tę spożywczą i farmaceutyczną (pewnie w tej samej fabryce pan Kazio jedną szuflę sypie do woreczka dla Biedronki a drugą dla apteki :)), i cz. i cz.d.a. Negatywnych efektów od ręki nie ma, tym się pocieszam :), a na serio jeśli uwzględnimy fakt że robimy regularne podmiany wody ten ewentualny ołów nie ma szans się nagromadzić a tego tylko bym się obawiał.

No i w sumie masz pewnie rację :good2: ale ja tam wolę zapłacić 5 zł więcej a być pewnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×