Skocz do zawartości
Sushi

"Karmienie" światlem

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu zaobserwowalem ciekawe zjawisko. Dosyc pozno w nocy nie mogac spac siedzialem przy zbiorniku z latarka diodowa i szperalem po skalkach. No i moja uwage zwrocily setki malych bialych przecinkow plywajacych i zbierajacych sie w swietle latarki. Zjawisko znane kazdemu kto choc raz wykonal nocne nurkowanie w cieplym morzu. Przesunolem latarka dosyc powoli w lewo... chmurka planktonu powedrowala za swiatlem, w prawo... analogicznie, plankton powedrowal za swiatlem. Niewiele myslac tym sposobem podprowadzilem plankton do sporej i bardzo mocno wypolipowanej calustery i BINGO. Koral najedzony :). Tym sposobem w ciagu kilkunastu minut nakarmilem wszystkie LPS-y w baniaku :))) Dzisiaj rano wygladaja na baaaaardzo zadowolone.

Ten zooplankton pojawia sie u mie w baniaku juz po zgaszeniu nocnych ledow. Wczesniej go nie widze. Jesli bedzie sie odpowiednio namnazal to mysle ze bedzie to swietny sposob na karmienie moich LPS-ow :)))

Polecam przetestowac w waszych baniaczkach.

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalas czy Ci sie wydaje ?? :)))

Sam nie pije .. ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rybkami można się napić albo ze mną przez =skeypa= :D a co do tych przecinków pływających to w moim akwa jest tego sporo nocą ale na szybach siedzą i nie reagują na światło, w twoim to jakiś zooplankton (tak myśle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ robi59

z rybami nie pije bo z nimi mozna tylko pod woda a ja jakis obrzydliwy jestem bo do tej wody to one szczaja.. :))) ust tam nie otwieram :))). przez internet tez nie bardzo bo jakos wole widzec co z kim robie "na zywca" :)), ale jak masz ochote i pofatygujesz sie z tej bruxelki to "pazalsta grazdanin zachaditie w kajutu" :)))

no i masz racje, to jakis zooplankton bo na lazanki to mi nie wyglada :))

@slawomirdyl

rob testy i daj znac jak wypadly :)

dodam tylko, ze u mnie w baniaku w nocy przeplyw jest ustawiony bardzo laminarnie. jeden cyrkulator wylaczony a 2 nastawiony na 30%. Plankton pojawia sie okolo 30 minut po zapadnieciu calkowitej ciemnosci, czyli po wylaczeniu nocnych ledow. wpierw myslalem ze to banieczki powietrza z "powrotu" ale banieczki nie plywaja pod prad dlatego to zwrocilo moja uwage. latarka mala chinska 5 ledow z bardzo skupionym swiatlem. Nie wiem, czy taki sam efekt bedzie przy swietle rozproszonym ze zwyklej zarowki. Chodzi o to zeby powtorzyc ta obseracje w innym baniaku przy bardzo podobnych uwarunkowaniach :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sd

Daj znać jakie koralowce przyjmowały plankton

Edytowane przez szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×