Skocz do zawartości
Wlazlom

Klejenie szczepek, Pattex SOS

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy klej tego typu nie będzie miał negatywnych skutków i czy koral to przeżyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy co z tego wyjdzie, właśnie przykleiłem kawałek Zoanthus'a Pattexem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wydaj mi się że przesadzamy z jakością oraz z produktami jeżeli miałbym ryzykować /poprawnie to rydzykować ?/ na moniporach czy accrach to nigdy bym nie stosował ale wcale nie musi to oznaczać że klej jest do bani. Wystarczą kosmici a korale też padną. Jak zawsze sporo błędów B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomidryl,wiec mozna kleic rownierz szczepki monti i acry,kiedys kleilem wlasnie zoa,za latwo mi sie nie kleilo :whistling: ,daj prosze znac,pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem klejenie powinno odbywać się poza akwarium i do chwili stwardnięcia kleju czyli ok 24 godzin nie powinno trafić do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klejenia szczepek znakomicie sprawdza się kropelka w żelu.Kleisz na zewnątrz i po minucie wkładasz do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 twarde ?  Czyli klej nie ma znaczenia ? 

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kleilam i patexem w zelu i w plynnej formie i zel jest duzo wygodniejszy. niestety zoa mi po zelu padaly. a po wersji cieklej dobrze sie trzymaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Sławciu :smile:

Miękasów nigdy nie miałem,więc niewiem jak by reagowały na kropelkę.Twardzielom nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klej w żelu stanowi jakąś baze podpory statycznej dla szkieletu (dlatego fajnie sie spsy/lpsy montuje), natomiast zwykły super glu bardziej penetruje i ścina białko struktury miękkasów, które jednak wole osobiście szpilić, zwłaszcza jesli sa większe cielska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ten można :)

http://technicoll.pl/index.php?lang=pl&page=product.php?id=93#

taka sam zasada działania co Pattex Power Gel

Kleje jednym i drugim zależy który jest w sklepie dostępny,Kleiłem nawet pod wodą ale cze ba cierpliwości i sprytu jak to zrobić prosto do skały ;) ,ale polecam poza wodą

Kleiłem nimi Acry,Monti,Seria,Gorgonie,Pseudogorgonie i takie tam inne korale

Wszystkie jak w najlepszej kondycji:)

Pozdrawiam AnT

p.s

@Wlaziom ten co ty podałeś jest za rzadki :( do klejenia

praktycznie wszelkie maści miękkich korale nie nadają się do klejenia takimi klejami, i tak zrzucą go jak naskórek w tym przypadku się same odkleją - lepiej igła ,guma.

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej panowie nie dajcie się ładować w d... firmom produkującym złodziejskie ilości kleju w chorej cenie typu kropelka, super-fix, Pattex Power Gel itp....

Ten klej jest tani ale .... konfekcjonowany w opakowaniach 2g pozwala nas ładować po 4-6zł za mikro ilość.

Proponuje ten sam gęsty Cyjanoakryl ( czysty ) w normalnych ilościach i normalnej cenie. Używam go już.... ho ho...

http://www.jadarhobb...0g-p-25749.html

http://abc-rc.pl/p/141/331/klej-ca-joker-gesty-20-g-cyjanoakrylowy--kleje-ca-cyjanoakrylowe-chemia-modelarska.html

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl

rewelacji nie było a pisało gęsty :confused:

po paru minutach wylądował w koszu za swoją gęstość :thumbsup:

na tych małych 2g spokojnie można walnąc i 10 szczepek ale cze ba wiedzieć jak

@Sebastkowi pokazywałem jak nawet dużego sps klei się na jednej kropli (dokładnie to niego mu to kleiłem :yes: )

AnT

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może masz zły. U mnie gęst jest jak te żelowe tylko w normalnej cenie.

Te w tubce maja to do siebie że zasychają i używa się ich góra 2 razy...

Tu nic mi nie zasycha i mam go 20ml więc nie musze bawić się na 1 kropli thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam patex do butów w tubie (koszt ok 9 zł) wiec cena chyba normalna (ten do butów duzy i ekonomiczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na skład w nocie technicznej... to nie czysty cyjanoakryl. Skoro używasz to chyba spoko ale ja bym się trochę bał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×