Skocz do zawartości
slawomirdyl

Czyszczenie sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

  Znowu mi się troszkę syfku nazbierało i czas coś z tym zrobić. Zawsze wszystko wywalałem sump na trawniczek skała do beczki itd i szorowanko. Niestety nie jestem na tyle wytrwały aby robić to regularnie i podmuchać pompką i watkę wsadzić, a jak już to i tak zapomnę. Nie mieszkam też w bloku więc metoda grawitacyjna nie wchodzi w grę gdzie “żona ciągnie od dołu”, pompka odpada bo się zatka i pewnie spali. Miałem kilka wynalazków jak na przykład odmulacz i też do bani. Macie jakieś pomysły ? Bo już nie chce mi się tachać sumpa który ma pojemność około 200 L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym właśnie zrobił zadymę. Wata na przegrodę. No i zobaczysz jakie korale będą zadowolone :thumbsup: :thumbsup:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na stałe zamontowałem w sumpie pompę cyrkulacyjną i syf przestał się odkładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach może i to pomysł na stałe zmątować pompę ale nadal nic nie podpowiedzieliście co teraz ?

brzydzi za dużo syfy B)

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, ja ran na tydzień mieszam piasek w akwa, normalnie burza, że nic nie widać. Tak samo w sumpie dmucham pompą i również nie jest za krystalicznie :D . Korale normalnie chcą wyjść z siebie, a woda robi się krystaliczna po 2 godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×