Skocz do zawartości
HELLBOY80

Pytania początkującego, 200 l

Rekomendowane odpowiedzi

tak na youtube

a nie można jakoś obejść ten komin żeby jak najmniej sprzętu było w akwa? Zależy mi na jak najbardziej naturalnym wyglądzie.

Edytowane przez HELLBOY80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin w akwarium morskim jest intregralną częścią akwarium. Tam właśnie spływa woda do sumpa i jest pompowana z powrotem do akwarium poprzez filtry jakie potrzebujemy. Może zerknij na jakieś gotowe zestawy to troszkę ułatwi sprawę na początku. Ale jeśli myślisz o tym hobby na więcej niż rok warto samemu skąpletować sprzęt. To co kupisz przyda się na jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin w akwarium morskim jest intregralną częścią akwarium. Tam właśnie spływa woda do sumpa i jest pompowana z powrotem do akwarium poprzez filtry jakie potrzebujemy. Może zerknij na jakieś gotowe zestawy to troszkę ułatwi sprawę na początku. Ale jeśli myślisz o tym hobby na więcej niż rok warto samemu skąpletować sprzęt. To co kupisz przyda się na jutro.

no dobra jak ten komin musi być w środku akwa to niech będzie albo jakąś rurkę która wysysa wodę do sumpa i drugą która pompuje z powrotem jak przy filtrze zewnętrznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to inaczej działa :) komin nie musi być w środku może go nie być w akwarium ale to inna bajka ale na początek proponuję taką wersję i daj grzebień w kominie. Może będzie łatwiej jak coś kupisz gotowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to inaczej działa :) komin nie musi być w środku może go nie być w akwarium ale to inna bajka ale na początek proponuję taką wersję i daj grzebień w kominie. Może będzie łatwiej jak coś kupisz gotowego.

czyli mam szukać akwa przystosowane pod morskie?? no i chciałem z obudową u góry bo podobno zwierzaki lubią wyskakiwać.

Jak nie chcesz robic komina to mozesz dac to-

http://erybka.pl/pro...przelewowe.html

Z tym że komin jest bezpieczniejszy.

widziałem takie coś ale myslałem o kawa zakrytym bo podobno zwierzaki lubią wyskakiwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś gotowego.

widze że to nie taka prosta sprawa z tym zakładaniem akwa.morskiego heh :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zasobności kieszeni :whistling: .Ja bym składał coś samemu.Łatwij jest wtedy dobrać dobry sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się odezwał :D a wymyśl coś dla początkowych fanów akwarystyki.

tylko czy znajdę Reefmax-a 200L i w prostokacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia firma wiadomo że gotowe zestawy są do bani ale tym się nie sugeruj zacznij przygodę a później będziesz się rozwijał. :D A wrogiej propagandzie stanowcze NIE !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia firma wiadomo że gotowe zestawy są do bani ale tym się nie sugeruj zacznij przygodę a później będziesz się rozwijał. :D A wrogiej propagandzie stanowcze NIE !!!!!!

chyba będę szukał akwa.OP i wtedy pomyslę co dalej czy budować komin w środku czy kupić ten zawieszany spływ na akwa bo widziałem na necie że maja akwa bez komina a ten spływ wiszący jest założony mimo tego że akwa ma pokrywę z oświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zasobności kieszeni :whistling: .Ja bym składał coś samemu.Łatwij jest wtedy dobrać dobry sprzęt.

Ty bys składał coś samemu bo wiesz co jest 5 ;)ja też bym bardzo chciał składać coś samemu,mogę kupic cały sprzęt itd tylko czy ja to dam radę złożyć sam? Jak ja nie mam pojęcia o akwa morskim chociaż przeczytałem już chyba ze 100 artykułów na różnych forach i na necie i dalej nie bardzo wiem jak to wszystko ma działać np.sump z akwa i te wszystkie pompy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od szukania akwarysty morskiego w okolicy to zaoszczędzi parę groszy :whistling:

ok tak zrobię i zobaczymy co będzie się działo dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×