Skocz do zawartości
HELLBOY80

Pytania początkującego, 200 l

Rekomendowane odpowiedzi

My też sie znamy na akwarium morskim,pytaj.

Cześć Jaro37

wielkie dzięki za pomoc ale obawiam się że to będzie powtarzanie tematów bo jestem w trakcie zbierania info o ak.morskim i jak zapytam na forum to zaraz ktoś napiszę że to już było i takie tam i żebym sobie poszukał na forum.Więc chciałem napisać e-mail z moimi pytaniami w sprawie ak.morskiego do kogoś kto się zna na tym.Nie mówię że Ty się nie znasz bo "nie mnie przyjdzie sadzić" ale wiesz jak to jest na forum napiszesz coś a tu zaraz krytyka.

Jestem nowicjuszem w tych sprawach.Na chwilę obecną mieszkam w UK lecz po nowym roku wracam do PL i korzystając z okazji że jeszcze jestem w UK chciałem sobie kupić dobry sprzęt na początek przygody z ak.morskim do akwa 200L.

Np.cos takiego:

http://www.ebay.co.uk/itm/300627092779?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

czy lepiej normalny sump z osobnym odpieniaczem?

Pozdro,

HELLBOY80

Edytowane przez HELLBOY80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bedzie max 200L a ten wynalazek na ebayu jest do 240L max

Troszkę się nie zrozumieliśmy ;) chodzi o wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a jak tak to przepraszam" :D co do wymiarów to jeszcze nie jestem do końca przekonany ale raczej będzie w prostokącie i myślałem o panoramicznej przedniej szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELLBOY80,pytaj śmiało :rolleyes: po to jest to forum.Jestem pewien ,że uzyskasz wyczarpujące odpowiedzi.Większość z nas korzystało z pomocy ludzi z forum :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a jak tak to przepraszam" :D co do wymiarów to jeszcze nie jestem do końca przekonany ale raczej będzie w prostokącie i myślałem o panoramicznej przedniej szybie.

Tak troszkę na początek. Wymiary akwarium są potrzebne aby myśleć na przyszłość np. o cyrkulacji, oświetleniu itd. Szerokość jest też warta przemyślenia. Szyba panoramiczna jest pomyłka raczej zerkaj na akwarium z OptiWhite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczemu nie panorama? i co to jest to optiwhite? a nie może byc zwykłe akwa prostokatne?

ok tak zrobię ReefTechled,zastosuje się do Twojej sugestii :good2: tylko proszę nie pisać że ten temat już był gdzieś na forum :ninja:

Edytowane przez snakecharner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zastanów się gdzie postawisz akwarium i ile ścianek będziesz widział oraz ile masz miejsca pod akwarium. Zacznijmy od tego dry.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O akwa panoramicznym mówimy zazwyczaj gdy ma giętą przednią szybę.

Zwykłe jest łatwiejsze w czyszczeniu i nie przekłamuje perspektywy.

Szkło OW to szkło przeziroczyste,nie dające zielonego przebarwienia.

bigwalker...dla kumpli walker :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zastanów się gdzie postawisz akwarium i ile ścianek będziesz widział oraz ile masz miejsca pod akwarium. Zacznijmy od tego dry.gif

akwa ma stać na szafce przystosowanej do akwa a cały sprzęt ma być w niej schowany(sump,odpieniacz,itd)

będzie stało w takim miejscu że tylko tylna sciana akwa będzie pod scianą.

bigwalker...dla kumpli walker :D

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już coś wiemy więcej :D Teraz pytanie czy myślałeś już nad obsadą akwarium ?

trochę przeglądałem net w tej sprawie,myslę o koralach miekkich na początek (na start) parka Błazenków,Xenia dla Błazenków,2x krab Pustelnik,2x krewetka czyszcząca,Rozgwiazda piaskowa,Rozgwiazda czerwona lub niebieska to tyle na start oczywiście zwierzaki dopiero po dojrzeniu akwa.

Edytowane przez HELLBOY80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czyli za wiele nie potrzebujesz. Pomyśl nad akwarium coś tam min ok 60 cm średnicy /warto/ do tego dolne akwarium czyli tzw sump tam wpakujesz wszystkie potrzebnę graty jak odpieniacz czy grzałka. Poszukaj kogoś w okoliucy kto ma akwarium morskie bo woda z podmianek też się przyda.

ps nie średnicy a głębokości :ninja:

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czyli za wiele nie potrzebujesz. Pomyśl nad akwarium coś tam min ok 60 cm średnicy /warto/ do tego dolne akwarium czyli tzw sump tam wpakujesz wszystkie potrzebnę graty jak odpieniacz czy grzałka. Poszukaj kogoś w okoliucy kto ma akwarium morskie bo woda z podmianek też się przyda.

ps nie średnicy a głębokości :ninja:

no tak ale to na poczatek bo pewnie z czasem będę dokładał zwierzaki,i mysłałem o grzałce przepływowej zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×