Skocz do zawartości
HELLBOY80

Pytania początkującego, 200 l

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz że jeśli ta metoda była by lepsza to ktokolwiek robił by komin , wiercił otwory w szkle ?

Tak robi się jeśli wykorzystujesz zbiornik po słodkim lub masz bardzo mało miejsca na baniak lub jak w moim przypadku małżowina nie chce słyszeć o innym baniaku , niż tym który jest.I wtedy zaczyna się kombinowanie

Posłuchaj bardziej doświadczonych kolegów, zobacz ile mają napisanych postów i jakie mają baniaki

Oczywiście nie mnie :D

Edytowane przez mariuszduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin, komin, i jeszcze raz komin. :wallbash:

A pomp cyrkulacyjnych i tak nie schowasz. :whistling:

Zobaczysz jak zaczniesz z dino itp. :starwars:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie pompy porosną ładnie glonem wapiennym i nie będą już tak widoczne.

Na drugim zdjęciu masz pompy na pierwszym planie,aż tak strasznie nie szpecą

http://nano-reef.pl/topic/25500-500l-po-przejsciach/

Edytowane przez Bigwalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ty będziesz rządził cyrkulacją tylko układ skały w zbiorniku.

To on wyznaczy Ci jak masz ustawić i ile pomp żeby syf się nie odkładał.

A czy to da się ukryć? popatrz na różne baniaki zawsze coś widać.

Gdyby było inaczej na fotach widział byś tylko kawałek rafy i nic więcej.

Możesz kombinować, wiercić w skale żeby ukryć pompy, ale musisz mieć do nich dostęp.

Pewne rozwiązania są pewnie możliwe w dużych baniakach, ale w takim jak ty planujesz to jest już trudne.

Przy dużej pompie obiegowej też można pokombinować i może się udać ukryć rurki z powrotu pompy obiegowej.

Ale to wymaga dużego odpływu ze zbiornika głównego.

Czyli znowu komin.

Pozdrawiam :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELLBOY80 tak sobie czytam i myślę że szukasz problemu tam gdzie go niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Member, Chłopak kombinuje, tylko jak nie wyciągnie właściwych wniosków to zaraz po zalaniu pojawi sie temat: pomocy, zalało mnie, co ztym zrobić........ itd. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie,nie szukam problemu tylko kombinuję żeby zbudować akwa jak najlepiej i na prawdę zależy mi na jak największym ukryciu sprzętu który będzie w akwa :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie czytam ten wątek i myślę że bardziej powinieneś się skupić nad tym jak to dobrze zrobić a nie jak pompkę czy rurę ukryć. Przy litrażu który proponujesz dla siebie, to schowanie jakiejś pompki od cyrkulacji aby była niewidoczna, będzie jak schowanie słonia za parawanem w mieszkaniu w bloku... niby się da, ale patrząc na pokój wiemy że jest coś nie tak... reasumując... niewielu z nas podobają się te pompki i inne akcesoria... ale myślę że nie ma metody aby to rozsądnie ukryć a później rozbierać konstrukcje aby pompę wyczyścić itd itp da się, ale kłopotliwe, uciążliwe i wkurzające na dłuższą metę. Zrobisz oczywiście jak będziesz uważał, ale ja na Twoim miejscu bardziej skupiłbym się na tym co i jak z czym i do czego w morszczyźnie a nie nad tym jak ukryć pompkę.

Ale szczerze życzę powodzenia i wytrwałości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Będzie dobrze. :thumbsup: "hepatus1000" jest z mojej okolicy i właśnie dziś go poznałem przez forum tak że wszystko na dobrej drodze :good2: Wielkie dzięki hepatus1000!

Edytowane przez HELLBOY80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×