Skocz do zawartości
Noform

Zeovit

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej, czyżbyś zrezygnował z zeo na rzecz biopellet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik,Andrzej juz dawno nie jedzie na zeo tylko na biopellets.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, no zmylił mnie fakt, że strona amazingreeftank nie jest aktualizowana kompleksowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest lepsze zeo czy bio ,chodzi mi o hodowle korali sps ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu zeovit nie był zły i dużo osób go zachwalało. Bio pellets ma tą zaletę że jest mniej pracochłonne - wsypujesz, podpinasz pompę i zapominasz, nie trzeba nic dolewać, dozować itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to obie metody z jednej strony pozwalają uzyskać spektakularne efekty, ale również obie nie są pozbawione wad, tak sobie tylko gdybam, choć na żadną z nich się nigdy nie zdecydowałem, ale gdybym miał się zdecydować na dzień dzisiejszy, to Zeo :)

Pozdrawiam

seb

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A połączyć sie da, póki co mam zapomniane akwarium ze skałą ale mam nadzieje że to sie zmieni :good2:

o zapomniałem o tubie którą dostałem dzisiaj dostałem gratis :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da, tylko po co? Wtedy jak coś zadziala to nie będziesz wiedział co, a jak nie zadziała to skąd będziesz wiedział którą metodę wyłączyć? Da sie też jechać na dwóch rowerach, tylko ciut niewygodnie :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noform z twoim doświadczeniem zeo to samobójstwo,natomiast bio jak troszkę poczytasz,popytasz to dlaczego nie,nie jest zbyt skomplikowane, wymaga czasu i wyczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być niemiły ale skąd Pan wie jakie mam doświadczenie w akwarystyce morskiej

nie chce wywoływać burzy na forum tylko mówię swoje zdanie

Edytowane przez Noform

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie posiadasz? Poka poka fotki baniaka, żeby zamknąć usta niedowiarkom :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co żadne bo ojciec sprzedał je i akwarium poszło ale sie dobre 2 lata uczyłem :thumbsup: w praktyce i teorii teras zaczynam wszystko od skały i piasku on woli miękkie i twarde LPS a ja wole SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Noform, filtracja na pelletach jest zdecydowanie łatwiejsza niż zeo. Nie chodzi tylko o systematyczność jakiej wymaga zeo, poprostu potrzeba wyczucia bo na testach nie zawsze możesz polegać. Największym problemem zeo jest to że kamyki nie tylko redukują NO3 i PO4 (oczywiście nie bezpośrednio) a przy okazji wyciągają wybrane mikro i pierwiastki śladowe. Nie chodzi tylko o potas. Przy niedoborze któregoś mikro środowisko jest zachwiane i zaczynają się problemy z koralami. Dlatego jeśli nie masz doświadczenia i dobrego oka to lepiej daruj sobie zeo. Metoda daje ciekawe rezultaty jak napisał Seb , ale niesie również spore ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×