Skocz do zawartości
Zoofokus

Zoofokus

Rekomendowane odpowiedzi

Bio-Spheres

Bio-Spheres jest to specjalnie przygotowane czyste, stałe źródło węgla, stworzone z polimerów, aby pomóc w redukcji azotanów i fosforanów w morskim środowisku. Ogromna powierzchnia stanowiąca czysty pokarm dla pożytecznych bakterii pozwala im na maksymalne namnażanie się i w rezultacie efektywny metabolizm azotanów i fosforanów.

Sposób użycia: Użyć 100 – 150ml Bio-Spheres na każde 100l wody w systemie akwarium. Przed użyciem przepłukać w oczyszczonej świeżej wodzie. Następnie umieścić w filtrze fluidyzacyjnym, pompę należy tak dobrać, aby wkład był w ciągłym ruchu. Przy słabym przepływie wody mogą się pojawić kępy śluzu, a filtracja może stać się mniej efektywna. Możliwe też jest pojawienie się bakterii beztlenowych, które zaczną wydzielać siarkowodór. Filtry Reef Octopus serii MF są najbardziej efektywne z tym produktem. Wylot z filtra należy skierować w rejon, gdzie zaciągana jest woda do odpieniacza. Po 3 – 4 tygodniach Bio-Spheres będą wystarczająco zasiedlone przez bakterie, aby rozpoczął się proces redukcji związków organicznych. W akwariach stosunkowo mocno obciążonych biologicznie może wystąpić przejściowo zmętnienie wody.

Uwagi: Bio-Spheres są aktywne do czasu całkowitego zaniku, co może zająć do roku czasu. Dlatego należy systematycznie uzupełniać wkład, aby utrzymywać ten sam, początkowy stan. Nie ma potrzeby wymiany wkładu, nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania.

post-1409-0-51746800-1315910989_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość- Lampy LED i T5 SolarMax

Przedstawiamy nowe lampy SolarMax. Te wykonane z anodowanego aluminium, estetyczne lampy jako jedyne na rynku posiadają moduły LED i T5 które można ze sobą dowolnie łączyć. Pozwala to na skompletowanie lampy idealnie dopasowanej do danego akwarium bez względu na jego kształt, czy wielkość. Oczywiście moduły można stosować oddzielnie, decydując się tylko na moduł LED lub T5, jednak połączenie tych dwóch źródeł światła to nowoczesne, optymalne rozwiązanie dla Twojego akwarium. Łączy ze sobą najbardziej odpowiednie światło i energooszczędność. Istnieje kilka możliwości zamocowania lampy nad akwarium, na linkach przymocowanych do sufitu, lub podwieszenia na wysięgnikach przymocowanych do krawędzi akwarium. Więcej informacji na naszej stronie www.zoofokus.pl

Dostępne moduły LED

Nazwa Długość cm Moc (W)

Flexi LED 36W 30 36

Flexi LED 54W 45 54

Flexi LED 72W 60 72

Moduły T5

Nazwa Długość cm Moc (W)

Flexi T5 24W 60 2x24

Flexi T5 39W 90 2x39

Flexi T5 54W 120 2x54

post-1409-0-85712400-1319719227_thumb.gif

post-1409-0-83838000-1319719664_thumb.jpg

post-1409-0-34670500-1319719697_thumb.jpg

Edytowane przez Zoofokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja soli powraca! Premiujemy zakup soli Kent Marine Mix 26,3kg Box dodatkowym opakowaniem soli 6,6kg za jedyne 12zł.

Dodatkowym atutem jest opakowanie, które może być wielokrotnie wykorzystywane do przechowywania soli i ochrony jej przed wilgocią.

Sól Kent Marine to najwyższa jakość i dbałość o parametry wody, a teraz w promocyjnej cenie: razem 294zł. Oszczędzasz 74zł!

Więcej informacji na naszej stronie zoofokus.pl

Oferta ważna do 31 grudnia 2011r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nowość! Sól Kent Marine dostępna w nowych opakowaniach 1,3kg.

Pojemność idealna dla klientów posiadających małe akwaria typu pico reef.

post-1409-0-31949600-1322587402_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową promocją:

glowna_2012-01.jpg

Edytowane przez Zoofokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy istnieje możliwość zamówienia u Państwa Reaktora do Ozonu firmy Reef Octopus

OR-150-e1306361166895.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety, nie mamy reaktorów do ozonu w naszej ofercie.

Edytowane przez Zoofokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukujemy pracownika do działu akwarystyki morskiej.

W zakresie obowiązków opieka nad zbiornikami z rybami i koralowcami, a także kontakty handlowe z klientami.

Wymagania: komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, znajomość akwarystyki, prawo jazdy kat. B.

Zgłoszenia z CV prosimy wysyłać na: info@zoofokus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do przeczytania artykułu o pokarmach New Life Spectrum.

Artykuł zawiera bardzo dużo ciekawych informacji o karmieniu ryb.

New Life Spectrum

Ryby są bardzo zróżnicowaną grupą, i zaspokojenie wymagań żywieniowych poszczególnych gatunków może być bardzo trudne. Hobbyści na całym świecie zostali poinformowani przez wielu tak zwanych ekspertów, że żaden pokarm nie spełnia wszystkich wymagań żywieniowych ryb ozdobnych. Zróżnicowanie diety jest promowane jako najlepszy sposób, aby spełnić wszystkie potrzeby żywieniowe ryb. Rzeczywistość jest taka, że zastąpienie jednego pokarmu o niedoborze w pewne wartości odżywcze przez produkt o braku innych wartości odżywczych, nie będzie rozwiązaniem wszelkich problemów w diecie ryb. Lepiej pozostać przy jednym produkcie, który zawiera pełną gamę składników potrzebnych do spełnienia wszystkich potrzeb żywieniowych Twoich ryb.

Wydając setki złotych, a często tysiące złotych na filtrację, oprzyrządowanie i inne składniki techniczne akwarium warto zastanowić się, dlaczego pokarm nie może być najlepszej jakości. Nie oznacza, że musi on być drogi, wystarczy czasem przeczytać etykietę, żeby przekonać się o jego jakości.

Przeważnie na czele listy składu pokarmu wymieniane są ryby, czasem homary czy kraby, ale najczęściej są to resztki poprodukcyjne tych zwierząt. Na dole listy z kolei wypełniacze w postaci np. mąki. Te środki wiążące są niezbędne przy produkcji, ponieważ bez nich pokarmy by się rozpadały zanim trafiłyby do akwarium. Wysokiej jakości pokarmy zawierają około 25% a niższej jakości nawet 50% środka wiążącego. W produkcji pokarmów Premium zużywa się całe ryby, kryl czy małże, a nie ich resztki.

Wiele ryb powszechnie uważane za roślinożerne jak np. Acanthurs coeruleus, jak się okazuje, swoją dietę nie opierają głównie na glonach czy wodorostach. Uzupełniają ją o inne ważne składniki odżywcze. Badania na grupach porównawczych tych ryb wykazały, że największe przyrosty wagi i przeżywalność była w grupie, gdzie uzupełniano dietę o morskie białko pochodzenia zwierzęcego. Pielęgnice z jezior Malawi i Tanganika są jednymi z najbardziej wyspecjalizowanych ryb na ziemi. Ale nawet te, które są uznawane za roślinożerne, nie odżywiają się wyłącznie roślinami. Badania treści żołądkowej wykazały przewagę roślin, ale też larw owadów, skorupiaków, ślimaków, roztoczy, mikroorganizmów i zooplanktonu. I trzeba zrozumieć, że właśnie to białko pozwala im rosnąć w dobrej kondycji.

Mięsożerne ryby w swej diecie mają również mniejsze formy życia jak zooplankton i fitoplankton, nie opierają swej diety wyłącznie na mięsie, przez co ich dieta jest bardziej wyważona niż może się wydawać. Dlatego nie wystarczy zaopatrzyć się w mrożonki w sklepie akwarystycznym, aby uznać, że zaoferujemy naszym rybkom wszystko czego potrzebują do życia. Mięsożercy nie odżywiają się tylko mięsem, tak jak roślinożercy nie odżywiają się tylko roślinami.

Pokarm wysokiej jakości, generalnie wytwarza mniej odpadów, a więc będzie mniej zanieczyszczeń w Twoim akwarium. Innymi słowy, nadmiar niestrawionego białka, błonnik, sole mineralne (popiół), będzie wydalane przez skrzela i kał, tworząc fosforany, amoniak, i związki azotowe. To jest powód dlaczego Kelp, spirulina, zboża i inne trudne do strawienia białka powinny być dodawane w rozsądnym procencie. Wielu hobbystom wydaje się, że mogą dodać więcej alg, materii roślinnej w tym spiruliny do rybiej diety, a nieświadomie dodają zanieczyszczenia do swojego akwarium. Ryby, po prostu nie mogą wykorzystać wszystkich dodatkowych minerałów (popiołu) i błonnika. Pokarm wysokiej jakości zwykle zawiera dostateczną ilość substancji roślinnych i minerałów.

Twórca pokarmów SPECTRUM pan Pablo Tepoot mógł stworzyć kolejną formułę dla ryb roślinożernych używając głównie warzyw i zielonego barwnika, która pozwoliłaby na powiększenie przychodów firmy, ale uznał, że z powodu jego wiedzy byłoby to nieetyczne. Jak powiedział, nie mógłby produkować i sprzedawać pokarmu, z którego nie mogłyby faktycznie korzystać ryby.

Wartość białka jest bezpośrednio związana z zawartością aminokwasów takich jak arginina, histydyna, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, trytofan i walina, które w istocie są podstawowym budulcem dla mięśni i odpowiadają za wzrost ryb. Procent białka nic nie powie o jego przetwarzaniu, nawet jeśli może być przyswajane i wykorzystywane. Chyba, że białko może być całkowicie trawione przez Twoje ryby, więc informacja na etykiecie przestaje mieć znaczenie. Wysokiej jakości białko, które jest łatwo przyswajalne przez ryby nie powoduje problemów żołądkowo-jelitowych, bez względu, czy ryby są klasyfikowane jako roślinożerne, wszystkożerne lub drapieżne. Nadmiar białka w przeważającej części jest wydalana w postaci odchodów. Twierdzenie, że nadmiar białka powoduje bloat lub innego rodzaju problemy przewodu pokarmowego u ryb roślinożernych, jest całkowicie nieprawdziwe. Słabej jakości białko, a także inne trudne do strawienia składniki, może powodować bloat itp., ale łatwo przyswajalne białko nie spowoduje żadnych problemów trawiennych.

Wielu mogłoby zapytać, czy pokarm, który spełniałby wszystkie kryteria żywieniowe ryb akwariowych w ogóle istnieje?

Tak odpowiada pan Tepoot:

Z wielką niechęcią, ale mówię tak, New Life Spectrum pokarm dla ryb. Ta filozoficzna koncepcja i ponad 30 lat doświadczenia w komercyjnej hodowli ryb stanowią podstawę do tak sformułowanego twierdzenia. Dla niektórych osób może to być postrzegane jako zarozumiałe, ale nie ujawniając tego faktu, byłbym winny gry w obawie przed krytyką. Moim zdaniem, byłoby nieetyczne gdybym nie wspomniał o moim pokarmie, w taki sam sposób, jak byłoby nieetyczne gdyby osoba, która opracowała lek, który mógłby leczyć malarię, wstrzymuje informacje, gdyż może to być postrzegane jako samo-promocja ze względu na potencjał zysku. Nie uważam mówienia prawdy jako auto-promocji, a moja filozofia biznesu zawsze była " marketing poprzez edukację ". W końcu prawda zawsze zwycięży, a kłamstwa będą obnażone. Nie jestem z pewnością legendą we własnym umyśle, abym był gotów zrujnować swoją reputację po 35 latach w hodowli ryb tropikalnych. Ludzie, którzy twierdzą, że nie można zrobić takiego pokarmu, jeszcze nie używali New Life Spectrum, albo używają go tylko jako pokarmu dodatkowego.

Jeśli chcesz, aby ryby wyglądały jak najlepiej, kluczem jest karmienie wyłącznie New Life Spectrum. Karm New Life Spectrum wyłącznie przez 10 dni, a zauważysz, wzmocnienie koloru i lepszą witalność ryb, ale po co najmniej 30 dniach, w pełni docenisz korzyść z karmienia wyłącznie Spectrum.

Wiele osób może się zastanawiać dlaczego tylko?

Pięknem New Life Spectrum jest prostota jedynego pokarmu, który zapewnia rybom optymalną dietę. Aby ryby rozwijały się prawidłowo wszystkie składniki odżywcze muszą być zawarte we właściwych proporcjach. Są to: wapń, jod, fosfor, magnez, sód, potas, żelazo, miedź, cynk, mangan, chlorek selenu, węglowodany, błonnik, witaminy ,B6 i B12, C, D2 i D3, E, K2 i K3, kwas pantotenowy, niacyna, biotyna, tiamina, ryboflawina, kwas foliowy, Myo Inozytol, Omega 3 & 6, wszystkie aminokwasy: arginina, histydyna, izoleucyna, lizyna , metionina, fenyloalanina, treonina, walina.

Jeśli ktoś używa witamin w nadmiarze, może spowodować hiperwitaminozę u ryb, a jeśli zbyt mało, wpłynie to na zły stan zdrowia. Kiedy się karmi ryby różnymi pokarmami, ma się nadzieję na zbilansowaną dietę, ale czy naprawdę wiesz, co jest w "koszyku" pokarmowym? W rzeczywistości jest to zgadywanie. My pieczołowicie eksperymentowaliśmy przez wiele lat ,aby opracować odpowiednie proporcje składników do hodowli zdrowych ryb.

Prowadziliśmy doświadczenia przez ponad 10 lat w New Life International. Udało nam się utrzymać ryby z gatunków Papugoryb, Ustnikowatych, Pokolcowatych, Rogatnicowatych, Motylowatych, a nawet niektóre z trudniejszych takich jak Pygoplites diacanthus i Zanclus cornutus, żeby wymienić tylko kilka, a wszystkie karmione wyłącznie New Life Spectrum. Mamy również doświadczenia z pielęgnicami z jezior Malawi i Tanganika, a także licznymi gatunkami roślinożernych, wszystkożernych i mięsożernych słodkowodnych ryb tropikalnych, nie napotykając żadnych problemów trawiennych, w tym wzdęć (bloat). Nawet u bardzo wrażliwych pokarmowo gatunków takich jak Tropheus moori i Labeotropheus !

Kryl i cały śledź są najbardziej lekkostrawnym źródłem białka, mają też najlepszy profil aminokwasów z dodatkowym bonusem kwasów tłuszczowych omega 3. Powinno być nie do pomyślenia, aby nie skorzystać z tych składników jako głównego źródło białka, ale dobre składniki to ich koszt , a wynikiem jest mniejszy zysk dla producenta.

Niestety, jak większość rzeczy w życiu, to wszystko sprowadza się do jednego... $ $ $ $ $ $.

Natura ludzka dąży do przeciwstawiania się zmianom i ta, nowa koncepcja może nie być powszechnie zaakceptowana przez większość hobbystów, tak jak koncepcja karmienia zróżnicowaną dietą, która została ugruntowana w świadomości i podświadomości niemal wszystkich hobbystów na całym świecie. Nie bądź ekspertem zbyt szybko, gdyż wielu tak zwanych ekspertów to ludzie, którzy po prostu wiedzą tyle, że nie mają już miejsca w swych głowach, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Jeśli chodzi o mnie, chcę mieć zawsze otwarty umysł na nowe idee! Zawsze są nowe rzeczy, które poszerzają granicę akwarystyki słodkowodnej i morskiej. Cytując Davida E. Boruchowitza, redaktora czasopisma hobbystycznego o rybach tropikalnych: "Wiele naukowych mądrości dzisiaj wzięło swój początek jako herezja w innym czasie."

Na końcu gorąco zachęcamy hodowców ryb do eksperymentowania z jeszcze jednym akwarium lub jeszcze jedną rybą, notowania wyników, wyciągania wniosków i dzielenia się nimi z innymi.

Pamiętaj, że tylko martwa ryba podąża z prądem. Oceń fakty i myśl za siebie..

spectrum.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazującego sposób wykorzystania ozdób Living Colors w celu wykonania akwarium morskiego tylko z rybami. Cała rafa jest wykonana z bezpiecznych dla ryb tworzyw sztucznych. Kładąc nacisk na różnorodność w obsadzie rybiej, możemy pozwolić sobie na atrakcyjny wystrój akwarium. Posiada ono wiele zalet:

1. Znacznie niższe koszty założenia niż akwarium rafowego.

2. Znacznie niższe koszty eksploatacyjne ( preparaty i prąd!).

3. Mniejsze wymagania, co do wiedzy z akwarystyki morskiej.

4. Możliwość hodowania ryb, które nie mogą pływać na rafie.

5. Ogromny wybór ozdób ( korali) do własnych upodobań.

6. Możliwość założenia akwarium morskiego od kilku litrów do tysięcy.

7. O wiele łatwiejsza opieka nad akwarium.

Link do filmu:

Wszystkie akcesoria i dekoracje i sprzęt dostępne w hurtowni Zoofokus.

www.zoofokus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazującego sposób wykorzystania ozdób Living Colors w celu wykonania akwarium morskiego tylko z rybami. Cała rafa jest wykonana z bezpiecznych dla ryb tworzyw sztucznych. Kładąc nacisk na różnorodność w obsadzie rybiej, możemy pozwolić sobie na atrakcyjny wystrój akwarium. Posiada ono wiele zalet:

1. Znacznie niższe koszty założenia niż akwarium rafowego.

2. Znacznie niższe koszty eksploatacyjne ( preparaty i prąd!).

3. Mniejsze wymagania, co do wiedzy z akwarystyki morskiej.

4. Możliwość hodowania ryb, które nie mogą pływać na rafie.

5. Ogromny wybór ozdób ( korali) do własnych upodobań.

6. Możliwość założenia akwarium morskiego od kilku litrów do tysięcy.

7. O wiele łatwiejsza opieka nad akwarium.

Wszystkie akcesoria i dekoracje i sprzęt dostępne w hurtowni Zoofokus.

www.zoofokus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi promocjami (Oferta kuponowa w Magazynie „Koral” *).

1. Lampka LED LFL-S 1W Blue (oświetlenie nocne) - rabat 15%

2. Akwarium Nano Acrylic Tank dowolny model - rabat 15%

*Kupony znajdziecie Państwo w magazynie "koral". Można je zrealizować w firmie Zoofokus.pl i wielu dobrych sklepach akwarystycznych.Oferta ważna do 31 grudnia 2012r. lub do wyczerpania zapasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prezentujemy nowe pompy firmy Marine Art z serii DEVIL. Wysokiej jakości, ciche, wydajne o niskim poborze energii. Posiadają gotowe przyłącza do klejonego PVC d20.

marine-art.png

Pompa Devil 2000

  • Wydajność – 2100l/h
  • Podnoszenie – 2 m
  • Pobór mocy – 20W

Pompa Devil 3000

  • Wydajność – 3000l/h
  • Podnoszenie – 4 m
  • Pobór mocy – 40W

Pompa Devil 4000

  • Wydajność – 4000l/h
  • Podnoszenie – 2,5 m
  • Poobór mocy – 55W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×