Skocz do zawartości
apitasia

Dojrzewanie - wysokie azotyny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zbiornik jest świeży 15 dniowy, skała prosto z frachtu nieodgazowana około 10kg. Moje pytania dotyczą wysokości NO2 ,które wynoszą 1,5mg/l i utrzymują się na takim poziomie praktycznie od 4 dnia startu akwarium :ermm: oraz odpieniacza, – który jest na kostkę (kostka aquamedic) pieni bez przerwy białą piane kubek jest podniesiony 5-6cm ponad wodę mimo to zapełnia się bezbarwną woda w ciągu 5 minut, gdy mocno skręcę napowietrzasz, odpienia mniej intensywnie, lecz nadal jest to całkowicie bezbarwna ciecz.

Edytowane przez apitasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2 to całkowicie normalna sprawa na początku, a 1,5mg/l to jeszcze nie dramat;) dozujesz jakieś bakterie? Bezbarwna cieć, bo pieni na mokro... możesz podnieść wyżej kubek, albo wyregulować poziom na samej odpience... ale z drugiej strony, przy dojrzewaniu jak wywala więcej to też źle nie jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz.

Dozuje Bacto-Active; zgadza się nie mogę uzyskać suchej piany, nawet gdy podniosę odpieniacz tak wysoko, że pozostaje tylko około 1 cm wody pomiędzy kostką, a lustrem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 15 dniach chcesz sucha pianę? Cierpliwosci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ustawić odpieniacz? :)

Pozostawić go jak najwyżej ( końcówka kostki dotyka lustra wody) i napowietrzacz pozostawić ustawiony na maksymalną wydajność (300l/h), wtedy pieni około 100ml na 15 minut i odprowadzać na bieżąco urobek odpieniacza do butelki, (oczywiście, gdy zanurzę odpieniacz wtedy zdecydowanie szybciej zapełnia kubek 100ml w około 2 minuty), czy może zmniejszyć ilość powietrza.

Edytowane przez apitasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlej dobre, sprawdzone bakterie i po sprawie. Z doświadczenia niektóre nadają tylko się do słodkiego i po wlaniu do zbiornika ze słoną wodą giną natychmiast. Musisz zainwestować parę złotych :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlej dobre, sprawdzone bakterie i po sprawie.

Jakie polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe;) Blue.wave jak zwykle poprawny politycznie i tak bezpośrednio nie sugeruje swoich produktów;) ja właśnie odpalam baniaczek i dodaje baktrie od kolegi Blue.wave'a właśnie:) no i ogólnie jestem zadowolony:):) co do nano stabil nie jestem jakoś w 100% przekonany ale bacto stabil wydaje mi się jak najbardziej dobry:):):) dobre są też cycle możliwe do kupienia praktycznie w każdym z morszczyzną:):) microbe-lift special blend przez wielu wychwalane pod niebiosa mnie osobiście bardzo rozczarował i nie poleciłbym ich nikomu.... Podsumowując: Cycle najbardziej rozpowszechnione są dobre (ja na tym stawiałem pierwszy baniak) albo od kolegi Blue.wave (stawiam nowy baniak na tym specyfiku) nie mam wysypu glonów co wydaje mi się wręcz bardzo dziwne... dojrzewanie przebiega bardzo łagodnie.. troszeczkę glonów mi wyszło ale zdumiewająco mało... warunki praktycznie od początku dobre... (skałę miałem odgazowaną, część też z mojego dojrzałego baniaka oraz z dojrzałego kolegi.... do tego podmianki wody ze starej bańki też pewnie nie pozostały bez wpływu na lagodne dojrzewanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone I za wielu uwazane za najlepsze to prodibio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×