Skocz do zawartości
urbanwro

Reefmax i co dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z akwarystyką morską. Od dłuższego czasu staram się ogarnąć te wszystkie tematy który każdy początkujący winien przeczytać. Otóż mój wybór padł na Reefmaxa. Jak na początkującego w tej dziedzinie mi wystarczy :) Teraz bym chciał abyście pomogli mi w dobraniu całej reszty. Dysponuje budżetem w wysokości do 2,5 tys zł.

Jaki piasek polecacie i ile kg ?

Jaka sól i ile kg ?

Testy do wody ? Może jakiś zestaw ?

No i czy do takiego reefmaxa 11kg LR wystarczy ?

no i do tego oczywiście filtr RO, hydrometr, cyrkulacja.

O czym zapomniałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc myslami w kuchni przy robieniu plackow ziemniaczanych, a potem w drodze po bilety pkp, odpowiem szybko:

Bio Active Live Aragonite - Natural rozowy lub bialy jest ok, chyba ze czarny Ci sie marzy. Masz wybor

Sól na początek polecam uboższą sól Instant Ocean, ale pierwsze zalanie najlepiej woda z podmianki od kogos

O testach sobie poczytaj jeszcze ale na dzien dobry NO3 i PO4. Ktos spyta a no2 nie? Jak chcesz to tez. Jedno pewne na poczatek nie musisz co chwile mierzyć te parametry. Wiele zalezec bedzie jaka skała Ci sie trafi i ile syfu z niej bedzie musiało zejsc.

11 kg ? Nie pytaj wagowo, bo to ciężko powiedzieć. To juz na własne oczy musisz zobaczyc co Ci sie spodoba, jaki układ i jaka koncepcje nieswiadoma/swiadoma obierzesz.

filtr RO+DI, hydrometr, cyrkulacja z 2x 1600 (przy moim ukladzie skały marzy mi sie 4x 900 koralia nano).

I warto absorbery na krzemiany/fosforany np rowa phos czy phosuard oraz na azotany np purigen.

tyle na teraz. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×