Skocz do zawartości
Konrad B

Jak to jest z karmieniem korali

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , jedni karmią godzinę przed zgaszeniem światła inni godzine po zgaszeniu , jeszcze inni w dzień obojętnie jaką godzinę wskazuje zegarek , w czym tkwi różnica dla korali , czytałem że karmiąc w dzień sps wywalaja część zooksanteli i ładniej się wybawiają , ale karmiąc po zgaszeniu też wywalą przeciez bo najedzone już nie będa ich tyle potrzebowały , przy oswietleniu na chłopski rozum najedzą się wiecej bo i polipy dłuzsze , obserwowałem u siebie polipy korali przy karmieniu nocnym nie bardzo wychodzą ( najpierw dawałem ciut dla smaczku , potem resztę i nie bardzo obserwowałem wydłużania polipów )

prosze więc o opinie za dziennym i nocnym karmieniem a przede wszystkim dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie, chetnie poczytam co zaawansowani maja do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje korale karmilem zawsze przy zgaszonym swietle, az polipy wyciagniete sa ma maksa - w nocy wlasnie ladniej sie wystawiaja (pomimo tego, ze w dzien i tak sa wystawione) i nie sa to te same polipy - cos jakby acry mialy dwa rodzaje polipow - te wystawiane w nocy przewazaja na tipach i potrafia byc naprawde dlugie, zmieniaja korala w prawdziwego futrzaka:) nie ukrywam, ze nie mam pojecia, czy powinno sie karmic korala w nocy czy w dzien, czy lepiej sie wybarwi jak bedzie karmiony tak czy tak. Mozna tylko polegac na obserwacji zachowan korali w naturze - w nocy woda zamienia sie w zyciodajne mleko i dopiero wtedy korale zaczynaja uczte. ciekaw jestem jakie inni maja obserwacje. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie jestem "zaawansowany", ale cos napisze:

Podchodze do tego tak, jak Steril. W naturze to noc jest pora, kiedy korale ( mam tu na mysli glownie SPSy i LSPy) zaczynaja lowic pokarm. I tylko i wylacznie z uwagi na ten fakt karmie korale najwczesniej zaraz po zgaszeniu swiatel ( 23.45), a kiedy dluzej jestem na chodzie to i w srodku nocy karmie. W nocy, nawet gdy nie karmilem korali, obserwuje tez wieksze wyciagniecie polipow na SPSach. Moze nie na wszystkich, ktore posiadam ( np. Acropora o b. dlugich polipach w dzien i w nocy wyglada tak samo), ale wyraznie jest roznica miedzy zalaczonym i zgaszonym swiatlem.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wlasnie nakarmilem:D

oczywiscie przedawkowalem ale jak na pierwsze karmienie korali od roku ....to niech sie najedza:)

odpieniacz to chyba nawet zaczal sie usiechac :() takiej piany to jak zyje jeszcze nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×