Skocz do zawartości
dziuso27

Tubastrea-problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.4 dni temu kupilem tube(ok 7 polipow)przyszla dhl-em.od tamtej pory wogole sie nie "pompuje"...w srodku nocy tez nie(sprawdzalem o roznych godzinach).karmie ja metoda z butelka.ale jedyny efekt to na kilka minut "pecznieje",nic pozatym.od 4 dni tylko pecznieje,nic nie wystawia...co jest grane?tak dlugo sie aktualimatyzuje?czy cos z nia nie tak?co robic?

Edytowane przez dziuso27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poczekam jeszcze...ale po jakim okresie "niepompowania sie" tuby powinienem zaczac sie martwic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, metoda z butelką jest dobra dla tubastrea bez problemu pobierających pokarm.

Generalnie tubastrea z dostaw pęcznieją/rozciągają się do ok 2 tygodni a dopiero potem bez większych problemów pobierają pokarm.

Twoja tuba przed dotarciem do Ciebie prawdopodobnie nie była wcześniej karmiona prosto do gęby.

O to chodzi, że trzeba je porozciągać jedzeniem.

Świetnym pokarmem jest suchy granulat fauny Fauna Marin Fauna Marin - Ultra LPS Grow and Color, którym ostatnio się zachwycam bo Tubastrea bardzo chętnie je pobierają. Wssysają granulki do środka nawet nie marnując energii na wyciąganie polipów.

Spróbuj też mrożonkami.. ja karmiłam mieszanką mikroplanktonu, moiny artemii i innych drobnych i taką papką karmie ze strzykawki.

Kolejne pytanie jak z parametrami? Zauważyłam, że Tubastrea najlepiej się rozciągały u mnie gdy najpierw były w zbiornikach spsowych gdzie poziom fosforanów sięgał 0,02-0,06 a potem szło jak po maśle..

pozdrawiam Sylwia

Edytowane przez Merriq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede probowal...co do parametrow to oprocz NO3 ktore wynosi w tej chwili 25mg/l jest ok.ale to chyba przez czeste proby karmienia tej tuby tak mi podskoczylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala aktualizacja.tuba wkoncu wylazi z kubeczkow....ale zoltych ramionek jeszcze nie wystawia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×