Skocz do zawartości
marcin11379

Umieranie SPSow od spodu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 680 litrow zbiornik , 150 litrow sump i uzywam zeo od ponad roku.Na poczatku mialem problemy z hair algae i udalo mi sie je zwalczyc produktami zeo.Zaczalem stosowac tego coraz wiecej az sie zatracilem.Nie jestem w stanie utrzymac przy zyciu dluzej jak miesiac Zoanthids czy Mushrooms i wszystkie pochodne.SPS bardzo dobrze sie trzymaly do momentu kiedy zaobsetwowalm ze zaczynaja umierac od spodu. Przerodzilo sie to w masakre.Nie wiem jak mam to opanowac.Zaprzestalem dozowania wszystkich produktow z wyjatkiem kamykow , ktore dalej sa w dzialajacym reaktorze.

Czy mozecie mi pomoc zatrzymac ten proces?Co zrobilem nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z NO3 i PO4? moze poprostu korale nie mialy wystarczajacej ilosci pokarmu i dlatego bieleja? polaczenie ZEO z grzybami i zoa nie jest zbyt fortunne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z NO3 i PO4? moze poprostu korale nie mialy wystarczajacej ilosci pokarmu i dlatego bieleja? polaczenie ZEO z grzybami i zoa nie jest zbyt fortunne.

No3 nie wiem bo nie mam testu , ale NO4 podskoczylo mi do 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej przyczyna utraty tkanki od dolu jest wlasnie brak pokarmu. Zacznij karmic korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przepływ wody przez reaktor? Jak wygladają tipy?CZy nie są podrażnione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej przyczyna utraty tkanki od dolu jest wlasnie brak pokarmu. Zacznij karmic korale.

czyli Zeofood , czy cos jeszcze.stosowalem to tak jak pisza w ksiazce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej stawiał bym na CoralVitalizer lub pochodne. mozna rowniez karmic różnymi preparatami sypkimi byle nie przesadzic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej stawiał bym na CoralVitalizer lub pochodne. mozna rowniez karmic różnymi preparatami sypkimi byle nie przesadzic:)

Dziekuje za porady.Jeszcze jedno . Na martwej czesc korala pojawil sie brazowy nalot i pecherzyki powietsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PO4 jest na poziomie 1 mg/l to nic dziwnego ze korale bieleja, nie jest to napewno brak pokarmu ale rozchwianie parametrów. zerowe NO3 i PO4 na takim poziomie to troche katastrofa;/ trzeba znalezc przyczyne takiego poziomu fosforu. a nalot ktory sie pojawia to zapewne cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady.Jeszcze jedno . Na martwej czesc korala pojawil sie brazowy nalot i pecherzyki powietsza.

Cyjanbakterie, a pecherzyki powietrza to tlen który produkują...

Pojawiaja sie zazwyczaj gdy jest słaba cyrkulacja wody, ale to nie reguła inne czynniki rownież maja na to wpływ np. radykalna zmiana oświetlenia :)

Pozdrawiam,

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjanbakterie, a pecherzyki powietrza to tlen który produkują...

Pojawiaja sie zazwyczaj gdy jest słaba cyrkulacja wody, ale to nie reguła inne czynniki rownież maja na to wpływ np. radykalna zmiana oświetlenia :)

Pozdrawiam,

marek

Czesc Marek

Wlasnie jestem w etapie zmiany oswietlenia na ATI T-5 z AI LED .Jezeli chodzi o cyrkulacje to mam wavebox tunze i dwie pompy z tunze .NIe pamietam symboli . sprawdze wieczorek.Pompa glowna daj mi okolo 7950 l/godz.Tak przypuszczam , bo jest w piewnicy i musi pompowac w gore okolo 4.5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PO4 jest na poziomie 1 mg/l to nic dziwnego ze korale bieleja, nie jest to napewno brak pokarmu ale rozchwianie parametrów. zerowe NO3 i PO4 na takim poziomie to troche katastrofa;/ trzeba znalezc przyczyne takiego poziomu fosforu. a nalot ktory sie pojawia to zapewne cyjano.

Pare miesiecy temu zmienilem Skimmer na KZ S wersje.Produkowal mi duza ilosc piany przez pierwszy miesiac, pozniej tak jakby przesta.Mieszal tylko wode bez wiekszych efektow.CZy to moze byc przyczyna wzrostu NO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy braku no3 , po4 nie będzie spadać może tu jest przyczyna .

I myślę że dobrze byłoby porobić szczepki z tych korali , bo nie zaciekawię to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare miesiecy temu zmienilem Skimmer na KZ S wersje.Produkowal mi duza ilosc piany przez pierwszy miesiac, pozniej tak jakby przesta.Mieszal tylko wode bez wiekszych efektow.CZy to moze byc przyczyna wzrostu NO4?

masz zatkaną dyszę - to największa wada tego odpieniacza - wystarczy drobinka piasku, ziarenko węgla i się zatyka. Musisz odkręcić dyszę - ściągnąć dwa pierścienie z dyszy i wyczyścić - będzie pienił jak nowy.

Długo już nie pieni? Może to być oczywiście przyczyną wzrostu PO4, bo ten odpieniacz poprostu nie pracuje...

pozdrawiam

Górek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy braku no3 , po4 nie będzie spadać może tu jest przyczyna .

I myślę że dobrze byłoby porobić szczepki z tych korali , bo nie zaciekawię to wygląda.

Dzisiaj sprawdze NO3 .Czm z Zeo mozna to kontrolowac?Czy przesadzilem z czyms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zatkaną dyszę - to największa wada tego odpieniacza - wystarczy drobinka piasku, ziarenko węgla i się zatyka. Musisz odkręcić dyszę - ściągnąć dwa pierścienie z dyszy i wyczyścić - będzie pienił jak nowy.

Długo już nie pieni? Może to być oczywiście przyczyną wzrostu PO4, bo ten odpieniacz poprostu nie pracuje...

pozdrawiam

Górek

Czyscilem go caly okolo 2 miesiace temu.Chyba znowu przyszla pora.Przestal pienic okolo miesiaca temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka masz obsade, ale u mnie jak jeden dzien nie pieni to jest już dramat, więc miesiąc bez odpieniacza to masakra...

jeśli chodzi o zatykanie - u mnie potrafił się zatkac 3 razy w ciągu godziny jak z filtra wydostało się kilka drobnych peletek - rozwiązanie to trzymać idealnie czystą komorę sumpa z tym odpieniaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×