Skocz do zawartości
leoni

Znawca akryli Kostecki

Rekomendowane odpowiedzi

Za namową i zgoda wstawiam kilka fotek i opis Waldka:

596bb412e97f6016.jpg

d50be62f3e1d6c49.jpg

bd7bbcac39a45838.jpg

33b68912f51a479f.jpg

"Tak wygląda montaż paneli akrylowych przez firmę.rafa,siren itd.

3 zbiorniki zrobił

wszystkie ciekły, jakość pracy widać na zdjęciach, ZERO wiedzy i znajomości

tematu jednym słowem hochsztaplerka na całej linii."

Pozdrawiam

Waldemar Osmałek

komentarze mile widziane!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzałem od razu na zdjęcia to przed moimi oczami ukazał się widok szyb i ram jak ze starych autobusów IKARUS etc. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzałem od razu na zdjęcia to przed moimi oczami ukazał się widok szyb i ram jak ze starych autobusów IKARUS etc. :smile:

Dokładnie! Nic dodać, nic ująć:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już widziałem kilka prac w/w "Pana" Waldek moim zdaniem trafiłeś na dobry egzemplarz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest okno w SKM :woot:

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak dla równowagi może wrzucicie zdjęcie jak prawidłowo powinno się wykonać takie doszczelnienie w ramowym baniaku.

Pomijając względy estetyczne po demontażu listew dociskowych wydaje mi się że tam gdzie silikon powinien być to jest. Rozumie że laga silikonowa ta zewnętrzna pomiędzy stalą a taflą jest jakoś nieszczęśliwie "przyklejona" choć mogę się mylić ale do reszty jakoś nie widzę "zastrzeżeń"

heh tylko nie myślcie że bronie pana K. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, tylko tu raczej silikon nie jest do klejenia a raczej uszczelnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to ja na tych zdjęciach kompletnie nie widzę do czego w tym przypadku służy silikon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam z ciekawości, jak inaczej takie połączenia doszczelnić jeżeli silikon się nie nadaje.

Patrząc po obwodzie tafli, jest położony (chyba) silikon, nie jest jakoś super równo ułożony ale wygląda że dolega liniowo, przynajmniej na zdjęciach, druga warstwa ta co tak łatwo odchodzi, raczej jest zbędna.

Wydaje mi się że bolączką tego tematu nie jest zła "technologia" a niechlujne wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie mówisz o trzecim zdjęciu - wygląda jakby listwa dociskowa została dokręcona zanim związał silikon. Sam jestem ciekaw jak to powinno być profesjonalnie rozwiązane. Interesuje mnie też opinia specjalistów na temat klei metakrylowych co podobno kleją wszystko ze wszystkim. np. taki klej. – w opisie widnieje, że można tym kleić akryl z wypełnieniem szczelin do 4mm. Ma ktoś doświadczenie z takim lub podobnym produktem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę zabrać sobie głos w tej sprawie. Po pierwsze nie jest w porządku pisać o kimś kto nie ma możliwości przedstawienia swojej wersji, takie działania nazywa się sadem kapturowym. Po drugie, zdjęcia pokazują demontaż jakiegoś urządzenia, nie bardzo wiadomo w jakich okolicznościach rozbieranego, dlaczego i etc. Bardzo obraźliwe słowo "hohsztapler" odnosi się do czego? Że wykonawca nie wykonał pracy i zniknął, ukradł kasę? Uciekł czy co? Myślę sobie, że jak ktoś wykonuje jakieś prace, było nie było specjalistyczną, to zawsze może zdążyć się, że będzie musiał coś poprawić i jeśli jest gotów to zrobić, to nie można go w taki sposób określać. Dla mnie to są brudne zagrywki mające na celu zdyskredytowanie konkurencji wykorzystujące sprawę zbiorników które i tak tu nikogo nie interesują. Forum to nie miejsce na tego typu przepychanki. Może znajdzie się ktoś kto ma np. akwarium (czyli to co nas interesuje)z akrylu i wykonane przez pana K. i będzie mógł się na ten temat wypowiedzieć? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ,z całysz szacunkiem dla Waldka,temat też mi się srednio podoba.

Jeśli zaś chodzi o akwaria akrylowe(zresztą nie tylko akrylowe)p.Kosteckiego,widziałem,wykonane beznadziejnie,nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na www pomocne video dla tego Pana.

Czasami trzeba powrocic do poktu A a nastepnie dazyc do Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhaha.. Zrób to samo z 20 mm PMMA i zobaczymy co z tego wyniknie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arras - widzę że trzymają się Ciębie żarty , sądzę że osobie dla której te zbiorniki były wykonane nie jest do śmiechu.

Rozumiem - że mamy przyjemnośc z panem K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helllooł :P

To jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to pytanie może nam tylko odpowiedzieć chyba Waldek, a on niestety nie korzysta w uroków for dyskusyjnych!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×