Skocz do zawartości
rafal.b

Komin zewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Woda nigdy nie gania bezproduktywnie, szybszy obieg tgo szybsza wymiana związków odżywczych dla koralowców, wieksza stabilnośc bo woda szybciej przechodzi przez wszystkie złoża filtry itd. Wiekszy obieg to również równe natlenienie wody a co za tym idzie i co juz wyżej napisałam wieksza stabilność a pompe zawsze można stłumić :)lepiej mieć nadmiarowo jeśli chodzi o obieg a nie jest to tak szarpiące za kieszeń bo nawet hipotetycznie zwiekszając odpieniacz.. obiegówka moze zostac ta sama.

Jeśli przyjrzymy się duzym i ładnym zbiornikom np TOTM'y i inne cuda to w wiekszości obieg będzie naprawde konkretny a poza tym ma możliwośc zastąpienia części cyrkulacji.. ale to zawsze kwestia gustu i osobistej decyzji.

pozdrawiam Sylwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz będzie DIY na pompie Tunze - Hydrofoamer Silence. Lecz tak myślę, że w przyszłości chciałbym może podłączyć jakiś filtr przez trójnik do pompy powrotnej i co wtedy .... A wyczytałem że można skrócić na zaworze

Nie będzie za mało !!! Nie wiem po prostu - lepiej zapytać 100x niż kupić i dać ciała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta ;) Pompa kupiona NJ6000 w rezerwie będzie Eheim +5000 !!! Powinno być OKi

Ponadto POWRÓT będzie w kształcie litery Y (więc będzie spadek ciśnienia)a woda będzie rozprowadzona na tylnej szybie po obu stronach komina co da lepszą cyrkulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chcialem sie dolaczyc do pytania o komin zewnetrzny ale widze ze temat troche zboczyl z toru w innym kierunku (pomp). Mam u siebie zalozony flowbox ale cos mi sie zapowietrza. Wiec planuje zamontowac komin w zalanym juz akwarium. Napewno bym chcial wyciac w bocznej sciance jakies 5cm szyby albo jakies 3 otwory ktore pewnie bylo by latwiej zrobic i bezpieczniej. Co o tym myslicie? Moze ktos ma jakies inne pomysly, albo fotki jakies bym byl wdzieczny ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×