Skocz do zawartości
Co-2

Sucha skała a ż. piasek ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jak jest sucha żywa skała w akwarium i żywy piach to czy bakterie się "zalęgną" w skale ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zalęgną" się nawet jak nie będzie żywego piasku, wszystko jest w powietrzu.smile.gif Możesz wspomóc system stosując bakterie cycle hagena lub inne, w ten sposób przyspieszysz trochę dojrzewanie akwarium.

Edytowane przez Piotr34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalęgną:) niech Ci jakiś kolega da (wyśle jak nie masz nikogo w mieście z akwa morskim) wody z podmiany to będzie w ogóle cacy:) i Tak jak pisał Piotr, bakterie (ja polecam cycle). Nie świec za dużo nad "pustym" akwarium (najlepiej 3-4godzinki dziennie) i przez pierwsze 2 miesiące nie szalej z podmianami (1 mała w miesiącu wystarczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bo ja się orientuje pod dniu dziecka po wpływie gotówki :) chcę założyć akwa morskie a niedaleko jest kolega z Aleksandrowa Ł. Świecić mam zamiar HQI 70w 10000K i czy tym czy (bo mam T5 13w 4000K) świetlówką i czy nadaje się HQI 70w do 36l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 a o co dyga o ten dzień

A dyga o to że akwarium trzeba utrzymać a to są stałe co miesięczne koszty, jak będziesz czekał na następny spływ gotówki a będzie to Mikołaj to akwarium może tego nie doczekać. Pogadaj z rodzicami czy Ci pomogą ;)

zapomniałem to oświetlenie jest za mocne

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się umówiłem tak ,że ja założę a rodzice comiesięczne koszty i RO . A dlaczego za mocne ? Wszędzie piszą ,że 0,75-1,5w/l. i jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka,sorka moja wina , moja wina przepraszam to miało być 63 a nie 36 :) mała pomyłeczka i będzie git ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam niedobór tymczasowy a tu widze nadmiar bedzie.:) z zupełności wystarczy 40W są niezłe kompaktowe mają nawet 14000 o ile sie nie myle, no na pewno 10000K więc spoko możesz kombinacje robić. koniecznie książka do pustego akwarium i najpierw ją przerabiaj. ewentualnie w internecie PDF-y czy poradniki. potem mozna działać ostro. ja wcześnie zacząłem i miałem problemy z glonem i to spore, codzienna wymiana kubka w odpieniaczu i skrobanko szyb(CODZIENNE). wody i soli szło duuzo. a wcale nie musi tak być. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... koniecznie książka do pustego akwarium i najpierw ją przerabiaj. ewentualnie w internecie PDF-y czy poradniki. ...

CZytam w necie ciągle jak mam czas a książka to internet

"Tego czego nie ma w internecie, nie istnieje."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×