Skocz do zawartości
loccutus

Reeftech - kolejny model...

Głosowanie nad typem obudowy  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który model wdrożyć do produkcji



Rekomendowane odpowiedzi

nie no na pewno bedzie. Ale kiedy nie potrafie powiedzieć. 3 tygodnie czy 3 miesiące... jak się uda to szybko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest wypuszczenie nie jednego a np. patrząc na rynek 3 modeli (kupa pracy ale rynek wasz).

1 - najnowsze ledy xm-l dajace popis finezji najnowszej elektroniki tak jak inni usiłują zabłysnąć pionierskim podejściem - tu najwyższa półka dla ambitnych.

2 - słabsza i zarazem tańsza wersja dla osób mniej wymagających (moc wypośrodkowana, obudowa plastik - ogólnie okrojona) - tu zamyka się dolna strefa rynku typu nano i otwiera dla osób które kupią na całą długość akwa z miękkimi np dwie tanie lampy.

3 - Lampa z wypośrodkowaną mocą dająca podstawowe parametry dla utrzymywania sps-ów na górnych strefach skał ale za to w wydłużonej obudowie czyli non-kompakt dla tych co nie lubią kupować 2 lamp o ogromnej mocy której nie wykorzystają i będą musieli je przykręcać (pamiętajmy że połowa z nas dołoży 2xt5) a za to chcących doświetlić baniak o jak najbardziej standardowych wymiarach - tu chyba najliczniejsza rzesza użytkowników z akwariami od 250 - 500l.

wyjaśniam 3-kę: Najczęściej na ledy chyba decydują się morszczaki po doświadczeniach z mniejszym zbiornikiem zakładanym po najniższych kosztach. W nowym każdy chce zaserwować coś nowego, lepszego, bardziej na czasie i już nie koniecznie najtańszego - tu np. dla akwa 110-140cm dł. odstrasza cena dwóch paneli ( a mocy dla mało wymagających wystarczy z jednego na całą długość np. po odpowiedniku hQi 150w na stronę i wtedy dorzucić dla spełnienia marzeń 2xt5 - żaden sps chyba nie umrze).

Jeśli ktoś podzielił moje spostrzeżenie to super i gitara ale jeśli ktoś uważa że źle zrobiłem upubliczniając moją wylewność podczas pracy po nocach to niech mnie zj**.e :whistling:

Pozdro

Edytowane przez d_malisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak napisał @d_malisz... dokładnie tego szukamy i na to czekamy<ok>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie to ujołeś trzy modele na inne akwaria. Ja jednak pozostał bym na dwuch bez "hi-end" - u, a skupił bym się troszeczkę na lampie o mniejszej mocy do mniejszych zbiorniczków co prawda cenowo nie będzie aż takiej różnicy ale zawsze coś tam mniej. Mało kto rozumie że WAT to nie wszystko do ilość wyemitowanego światła np. świetlówki led miały tych "LED" ogromną ilość i nic z tego nie wynikało. Wszyscy doskonale wiedzą że od roku świecę swoimy lampami LED, a pierwsze miałem zanim ktoś sprzedawał. Nie mam jakiś wielkich problemów w akwarium ale zarazem nie mam też super wymagających koralii zresztą część z was to widziała. Tak jak kiedyś sprzeczałem się z loccutusem w kwestjach technicznych czy technologicznych i za to wyleciałem z nr i dostawałem pogrószki ale to inna bajka. Jednak potrafję przyznać się do błędu i najnowsze dziecko loccutusa jest No1. Troszkę już tych lamp zrobiłem i potrafję docenić profesionalism. Sam zleciłem teraz oprogramowanie do swojej lampy ale wiem że wszystkiego nie dam rady zrobić sam. Co do innych wynalazków tego typu nie będę się wypowiadał moje zdanie jest wszystkim wiadome od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek chyba nie za dyskusje z Leszkiem wyleciałeś z NR...zaleciało mi tu cybulizmem *

*

Cybulizm-skłonność do konfabulacji,przesady,manipulowania prawdą.

Cybulista-człowiek żyjący w wyimaginowanym świecie ,zapętlający się

w swoich kłamstwach i jednocześnie w nie wierzący.

[przyp.autora]

Edytowane przez Bigwalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ja Was tak czytam i to że nie chcecie aby zaśmiecać wątek o lampach, ale sami wrzucacie tego Przemka, to nic innego nie przychodzi mi już do głowy jak to że macie "syndrom przywiązania ofiary do kata"... bo jakby tak nie było, to przecież już byłby spokój, a tak to co wątek pojawia się ten człowiek;) Przepraszam za OT ale to już zaczyna być dziwne:)

Odnośnie zaś lampek nowych, to jakby dało radę zrobi taką która będzie długości świetlówek standardowych, to by super było. Bo jak pisał kolega, każdy sobie dopali T5.. ewentualnie opcja z T5 po bokach. Kształt jak np. lampy HQI. Myślę że to by zadowoliło wielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zeby lampa miala mozliwosc mocowania na koronie akwarium bo nie chce wiercic dziur w suficie na linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×