Skocz do zawartości
Cviet

Akwa 300 litrow - organizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Tu mala solniczka dopiero dojrzewa, a ja juz zamowilem akwarium 300 litrow (120x50x55).

Pod moja szafke moge wpakowac sumpa o wymiarach max. 50x30xile pasuje. Mam akwarium o wymiarach 38x27x30 co daje 30 litrow. Taki litraz bylby zadowalajacy na sumpa pod 300l? Czy nie bawic sie i zrobic nowe?

Nastepnie, zanim posklejaja akwa nalezaloby powiercic dziury, prawda? Jako ze chce aby powrot byl w kominie to dziury musza byc 3. Jakiej srednicy te dziury, napewno bedzie to zalezalo od pompy, wiec i tu pytanie: co polecacie?

Prosilbym tez o jakis sprawdzony projekcik sumpa bo tu u mnie sie nie znaja. Szperalem po niecie ale jakos nie moge tego ogarnac.

Z gory dzieki za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nikt zadnego pomyslu jak wymodelic sumpa? Jednokomorowy - dwu? Jaka pompa?

Jakie dziury? A moze przelew zrobic?

Panowie........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akwarium 30l. może być trochę za małe. Zacznij od wyboru odpieniacza i pompy obiegowej , jeśli wszystko zmieści się bez problemów do 30l to ok. możesz je wykorzystać. Sprawdź jaki jest optymalny poziom wody dla prawidłowej pracy odpieniacza i czy pozostanie w sumpie odpowiednia ilość miejsca do przyjęcia wody spływającej z akwarium po wyłączeniu obiegu. Pompa obiegowa max 1500l/h . Dwa przeloty w kominie f25mm spływ i rewizja, powrót f20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przy tak małym sumpie pomyśl o odpieniaczu zewnętrznym... Podłączysz na zewnątrz sumpa a coś Ci miejsca oszczędzi:) ja od niedawna mam Deltec MCE 600 i z tego co widzę to bardzo fajnie działa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie.

Troche bylem w rozjazdach, ale juz jestem.

Jak tylko wrocilem posklejalem sobie akwa pod sumpa 53 x 35 x 40. To maximum co moglem nawywijac.Nie mam jeszcze zadnych przegrod, wiec porzdzcie jak to zorganizowac. Odpieniacz bedzie raczej deltec MFC600, pompa Eheim Compact 2000. Chcialbym pare przegrodek przy splywie na jakies gabki, zywice, wegiel itp. Powiedzcie jak to zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cviet raczej nikt nie narysuje Ci gotowego rozwiązania dedykowanego pod Twój sump - to chwile zajmuje, a do tego raczej nikt nie ma na podorędziu takiego odpieniacza i takiej pompy, żeby zdjąć z nich wymiary. Pooglądaj sumpy innych, na tym czy na innym forum, pokombinuj i wymyśl coś sam. Pokaż projekt, a bardziej doświadczeni akwaryści powiedzą Ci czy jest wszystko ok. Od początku do końca to wymyślą Ci wszystko firmy zajmujące się zakładaniem akwariów.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×