Skocz do zawartości
Jacek56

Jaka ryba na wieloszczety?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaką rybę polecacie do zmniejszenia populacji wieloszczetów w akwarium?

A może tej populacji wieloszczetów nie należy się obawiać? Zjadają to co na dno opadnie, robią kanały w skale.

Jednak z drugiej strony wieczorem jak się spojrzy na dno to całe się rusza, jest ich bardzo dużo. A co za dużo to nie zdrowo.

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ja swego czasu miałem w akfa takiego łosia - http://pl.reeflex.net/tiere/217_Coris_aygula.htm

Kopał i spał w piachu, wyjadł mi 90% wieloszczetów i 99,99% ślimaków :) Skuteczny jak nie wiem co, no ale gustuje nie tylko w robalach. Ślimaki rozwalał jak orzechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej beczki uderzę, mianowicie łapię te stwory pensetą... przy moich łapach o wyczucie ciężko... więc kilka razy udało mi się takiego wieloszczeta "przerwać" na pół i tu pytanie czy on się zregeneruje i powstaną dwa wieloszczety z jednego, czy też padnie? Nie wiem czy nie robię sobie tym sposobem kreciej roboty :thumbsup:

P.S.

Czy Coris będzie również polował na wężowidła i kiełże? Może znacie jakieś inne skuteczne ryby?

Edytowane przez Mr_Garden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest ryba o dużej sile. On jak się wystraszył czegoś to uciekając do piachu robił "zadymkę" :) Przewracał szczepki, wężowidła mi nie ruszał, ale kiełże chyba na wyścigi z mandarynem wcinali (jak już mu się ślimaki skończyły :D )

Aha, wirki też wpylał. Jej największy plus to przekopywanie piachu. Tylko nie takie jak babka co tu skubnie czy tam. Coris działał prawie jak traktor....... orał na maxa :)

Generalnie ryba piękna ( oczy ma zarąbiste i latające każde w inną stronę ;) ) ale na dłuższą metę troszkę szkudna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym... u mnie jest raptem 2cm piachu... Coris byłby u mnie na przymusowych robotach w kamieniołomie (skale :D ) i potem poszedł by na dalsze "fuchy" :smile: Po kształcie ciała nie da się ukryć jest to dynamiczna ryba... heheh Myślę, że nie zdąży wyjeść kiełży mandaryn jest obżarty porządnie co świadczy o dużej ilości robali... (mój jest wyjątkowo leniwy, zdecydowanie woli się wygrzewać na skałach niż łapać żarło).

P.S.

Latają mu oczy jak Salariasowi? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoich obserwacji polecam tą rybcie nie dośc, że skuteczna/pożyteczna, to jeszcze te kolory -poezja!!

Tylko trzeba zwrócić uwage czy pobiera mrożonki.I jest bezpieczna dla rafy tylko sporo piasku potrzebuje.. jak zreszta każdy wargacz który śpi w piachu.

http://pl.reeflex.net/tiere/192_Macropharyngodon_bipartitus.htm

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z wieloszczetami radzily sobie Haliocheres chrysus i blazenki a ostatnio przyuwazylem ze krewetki Paleomon elegans tez je dzielnie eksterminuja. W moim baniaku wieloszczety nie maja latwego zycia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi świetnie halichoeres chloropterus wytępił wieloszczety:) wspaniale na nie polował:) coś pięknego...:) mój poza wieloszczetami żadnego innego życia nie chwyta w akwarium:) ani ślimaków ani też wężowidła czy rozgwiazdy:)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przyuwazylem ze krewetki Paleomon elegans tez je dzielnie eksterminuja.

Mam tak samo, krewety atlantyckie zjadają wieloszczety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niejako przy okazji eksmisji aiptasii wieloszczety wykosił brzydal. Po jego śmierci  ukwiały nie odrodziły ale populacja wieloszczetów rośnie w siłę i chyba przyspieszę zakup Halichoeres chloropterus bo jakoś odwykłem od widoku bezczelnie w dzień pełzających po akwarium wieloszczetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szybki sposób pozbycia się wieloszczetów ,to zawiesić na nitce kawałek np. ryby lub szyjki z kurczaka i opuścić na dno. Po około godz. po zgaszeniu światła  siatką na ryby wyciągamy wieloszczety zgromadzone na pokarmie.Zapewniam, że będzie tego b.dużo.

Nie należy pozbywać się wszystkich wieloszczetów bo są one bardzo pomocne w utrzymaniu czystości dna zbiornika.

 

                                                                                                            Pozdrawiam i życzę udanych łowów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie ryba ..... - 100% zabójca wieloszczetów nawet tych półmetrowych grubych jak palec Panulirus-versicolor-Langusta . Też kupowalem ryby ale jak z takim małym pyszczkiem mogłyby pochłonąc takie mutanty. Wbrew opiniom zjada jeszcze tylko wężowidła nie ruszył ryb i innego życia a jest u mnie 2 lata po 13 wylince zdjęcie poniżej - wylinki , za dnia widac tylko wąsy każdy około 6o cm. Siedzi za dnia w skałach wychodzi tylko do jedzenia zbierając go z dna a na polowanie wychodzi w nocy - wydłubie wszystko - niestety przewraca szczepki na małych kamieniach trzeba je dobrze przykleić. Cena koło setki. Najlepiej byłoby go wypożyczać do roboty od akwarium do akwarium.

post-2900-0-01957500-1415740358_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie ryba ..... - 100% zabójca wieloszczetów nawet tych półmetrowych grubych jak palec Panulirus-versicolor-Langusta . Też kupowalem ryby ale jak z takim małym pyszczkiem mogłyby pochłonąc takie mutanty. Wbrew opiniom zjada jeszcze tylko wężowidła nie ruszył ryb i innego życia a jest u mnie 2 lata po 13 wylince zdjęcie poniżej - wylinki , za dnia widac tylko wąsy każdy około 6o cm. Siedzi za dnia w skałach wychodzi tylko do jedzenia zbierając go z dna a na polowanie wychodzi w nocy - wydłubie wszystko - niestety przewraca szczepki na małych kamieniach trzeba je dobrze przykleić. Cena koło setki. Najlepiej byłoby go wypożyczać do roboty od akwarium do akwarium.

Troch szkoda ze wcina wężowidła bo lubię swoje Ophiolepis superba i musiałbym go na czas pracy tego gościa ewakuować. I nie wiem czy takie wyssane z palca

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×