Skocz do zawartości
tomiooo

faktury na prowadzenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba odwrotnie - trzeba wykazać, że istnieje związek. Zaiksu nie kumam a co do telefonu to służy on kontaktom biznesowym, możliwości porozumienia klienta z przedsiębiorcą itp. Więc związek ewidentnie jest. Jeśli ktoś prowadzi działalność np. budowlaną to akwarium nie sprzeda mu mieszkania, ani nie spowoduje, że klient to mieszkanie kupi u tego przedsiębiorcy a nie u innego, który akwarium nie ma.

Wręcz odwrotnie jak idziesz do biura turystycznygo i pokazują piękne akwarim z koralami i rybami i mówią Ci że to zobaczysz na żywo to nie jest koszt uzyskania dochodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy biurze podróży można polemizować ale nie jest to oczywiste. Akwarium to akwarium a wycieczka to wycieczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy biurze podróży można polemizować ale nie jest to oczywiste. Akwarium to akwarium a wycieczka to wycieczka.

Masz rację można polemizować. Mam właśnie też midzy innymi Biuro Podróży, ale niech ustawa będzie konkretna, a nie widzimisie skarbówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawa w tym zakresie jest dosyć jasna - w innych przypadkach już tak nie jest. Nie da się przecież tak napisać, aby do każdego typu działalności stworzyć przepis - ustawa musi być oparta na jakimś stopniu ogólności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawa w tym zakresie jest dosyć jasna - w innych przypadkach już tak nie jest. Nie da się przecież tak napisać, aby do każdego typu działalności stworzyć przepis - ustawa musi być oparta na jakimś stopniu ogólności.

Masz rację :D to mogę czy nie odliczć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reszta nawet jak wygrasz ze skarbówka to w następnym roku mf wpisze wydatki na akwarium na listę co nie stanowi kosztu uzyskania przychodu. To państwo tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jako koszt spokojnie przejdzie przy działalności typu biuro podróży czy restauracja, gdzie dla klienta poza np. dobrą kuchnią liczy się wystrój wnętrza, ale jeśli ktoś ma działalność typu: zakład stolarski, usługi prawnicze czy też księgowe to akwarium w żaden sposób nie wpływa na uzyskiwane przychody, bo człowiek idąc do przykładowego stolarza ma w nosie to czy w poczekalni jest akwarium, a ważne jest to czy stolarz robi dobre meble.

Wszystkie koszty w działalności gospodarczej należy sobie robić z głową bo później w razie kontroli można się przejechać gdy urzędnik, często słusznie naliczy podatek. Chyba że z założenia ładujemy wszystko w koszty i liczymy że akurat kontroli nie będzie, a jak będzie to akurat segregator z fakturami za akwarium nie będzie analizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby u nas sklepy akcesoriami miały inne nazwy to ja bym całe akwarium wrzucił w koszty firmy bo też mam swoją zajmująca się transportem i też w samochodzie część która zwie się odpieniaczem tyle że oleju, pompa wody też jest, komputery też są, chłodziarkę też mogę mieć, grzałkę czy nagrzewnicę też tylko głupio jak na fakturze by była nazwa aqua albo rybka czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby u nas sklepy akcesoriami miały inne nazwy to ja bym całe akwarium wrzucił w koszty firmy bo też mam swoją zajmująca się transportem i też w samochodzie część która zwie się odpieniaczem tyle że oleju, pompa wody też jest, komputery też są, chłodziarkę też mogę mieć, grzałkę czy nagrzewnicę też tylko głupio jak na fakturze by była nazwa aqua albo rybka czy coś

 Głupio nie głupio, ja pracuję w zakładach mięsnych a mamy na kosztach cement portlandzki biały i testy do wody zooleka. Żadnych problemów. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Zawsze można otworzyć dodatkową działalność, jak ktoś chce na stałe i w dużych ilościach przekraczających progi podatkowe.

Edytowane przez peterbpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×