Skocz do zawartości
Morog

Wylot wody z sampa

Rekomendowane odpowiedzi

jak realizujecie powrót wody z sampa?

jak kierujecie strumiej wody i gdzie w stosunku do komina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej normalnie. Samp mam dość daleko od zbiornika (ok 3 m poniżej) i pompa obiegowa pompuje wodę do góry. Mam rurę wzdłuż długiego boku akwarium i woda wpływa w dwóch rogach przez trzy rurki w każdym. Zapewnia to dość dobry obieg wody przy tylnej ścianie. Oczywiście obieg jest wspomagany przez dwie pompy cyrkulacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót wody z sampa powinien być przeprowadzony jak najprostszą drogą ,tak żeby nie tracić nie potrzebnie na wydajności pompy obiegowej. Przynajmniej ja bym to tak zrobił. rolleyes.gif Sam wylot wody do baniaka powinieneś wykorzystać do podniesienia wydajności cyrkulacji w akwarium.yes.gif

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ktoś oszczędny napisał - pompa powrotna musi być od razu pod srubunkiem, żeby nie tracic na jej wydajności, teraz wszyscy to powtarzają.

ja sprawe olałem i powrót mam z dwoma kolankami 90* i wogole najdłuższa możliwą drogą... pompe mam skręconą na jak najmniejszy przepływ (NJ3000)... a mam to tak ponieważ tak mi jest wygodnie, więc moja rada - rób jak Ci jest wygodnie... albo zrób pompe tuż pod srubunkiem, albo strać te 50 litrów na przepływie i daj na końcu sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wylot z sampa bedzie w kominie, wysoko by sie nie przelało w razie braku prądu

zastanawiam się czy to nie zabuży ruchu wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe pod srubunkiem umieszcza sie rowniez po to aby zminimalizowac halas.

Dajac po drodze kolanka pompa jest bardziej obciazona - oprocz strat bedzie glosniej pracowala.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×