Skocz do zawartości
daimen

Synchiropus splendid- mandaryn wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia w karmieniu tej rybki chodzi mi o jakieś patenty jak np do słoika wsadzić jedzenie koło mandarynów położyć itp. i co polecacie jako pokarm ja na razie wypróbowałem mrożonki solowca, lasonogi, oczlik, ale brak zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też nie chciał jeść. Po kilku podejściach się poddałem. Widziałem jak ludzie karmią mandaryny kuleczkami Ocean Nutrition... szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ja miałem dwa podejścia do mandaryn.

Które padały po 2 dniach lub po tygodniu.

Teraz mam parkę mandaryn , coś wspaniałego jak wieczorem tańczą , wiec polecam parkę.

Co do karmienia to u mnie widziałem jak wcinały ochotkę , teraz już nie dają i zawsze cos sobie złapią i widocznie jest coś na skale co sobie skubią bo są wypasione :-)

Więc jak ryba zdrowa to będzie żyła i żadne zabiegi nie są potrzebne , zawsze coś sobie znajdzie. Jesli ryba w kiepskiej kondycji to nic nie pomoże.

Trochę kiepska fotka

IMG_9826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wywaliłem pól akwarium i hexa odłowiłem bo niestety ale goniła mandaryny coś ze skały skubią i są prześliczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariusz,czym na tym drugim filmiku moze byc "dokarmiany" ten mandaryn?,na dniach tez sobie chce zafundowac ta przesliczna rybke i bede sie staral aby jego dieta byla jka najbardziej urozmaicona,mysle iz wszelkie informacje na jego temat beda niezwylke pomocne :good2: ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje obserwować sporo S. splendidus podczas żerowania lub, w gorszych wypadkach, braku tego żerowania. Wydaje mi się, że najczęściej podejmowanym pokarmem jest artemia ( solowiec). Jakość możliwie wysoka, najlepiej jak pojedyncze artemie są kompletne i upasione do czerwonego koloru.

Paradoksalnie najłatwiej nauczyć mandaryna jeść jest w zbiornikach kwarantannowych - jeden lub dwa kamienie, brak podłoża i lekka cyrkulacja. Artemia zalegająca na dnie zwraca po jakimś czasie uwagę mandarynów. Jeżeli mandaryn już je to praktycznie wygraliśmy sprawę. Uczymy go jeść z ręki, strzykawki czy pułapek jak na powyższych filmach, tuczymy trochę i wrzucamy do docelowego akwarium. Posiłek z ręki raz na dwa dni plus to co znajdzie w skale to metoda na "tłustego" mandaryna nawet w małych, niepolecanych zbiornikach.

Jeszcze drobne uwagi:

- podstawą jest znalezienie zdrowego i nie zagłodzonego mandaryna. Wydaje mi się, że jest taki punkt niedożywienia po którym rybki nawet przyjmującej pokarm rybki nie odratujemy.

- jeżeli ktoś nie upiera się na S. splendidus to doradzam S. picturatus. Zielony mandaryn łatwiej przestawia się na mrożonki.

- ostrożnie przy mandarynie trzeba dobierać obsadę rybną. O ile zdecydowana większość ryb mandaryna będzie ignorować, o tyle ryby odżywiające się w podobny sposób, jak np. P. hexataenia czy niektóre inne wargacze, mogą zaatakować i nawet zabić Synchiropus'a.

Ogólnie najlepiej poprosić w sklepie, żeby pokazali czy mandaryn je. I kupić tylko jeżeli sami zauważymy jak pobiera pokarm.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam tego mandaryna Synchiropus ocellatus,nie ma z nim zadnego problemu.na poczatku skubal sobie na skale,po tygodniu zaiteresowalo go jedzenie opadajace na dno zbiornika,ja podaje mrozona artemie,podstawa to kupic zdrowego osobnika w innym przypadku jak jest chory to nie ma szans na to by przezyl w ak,wa

Edytowane przez vitekzawada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosowałem dziś po raz drugi pierwszy sposób z załączonych przez Mariusza i jeden z moich mandarynów ładnie wcinał artemie jutro próba z drugim zobaczymy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od paru miesięcy posiadam mandaryna wspaniałego w ReefMaxie - niewiele skały, bo 12 kilo. Zdawało by się że nie ma dużo żarcia, a jednak żeruje i wcina co tam po niej łazi. Po paru miechach różnego małego ustrojstwa w akwarium jest wystarczająco.

Odnośnie karmienia - najada się i wyłapuje bezproblemowo z toni artemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z mandarynem można trzymać jakiegoś wargatka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam mandaryna z wargatkiem.Generalnie nie wchodzą sobie w drogę.Nieraz jak się spotkają mają małe spięcie :D

Co do żywienia mandaryna,to wcina wszystkie mrożonki i ma brzuszek prawie jak jego pan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jaki wargatek , hexa u mnie burde robiła i mandaryny były biedne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×