Skocz do zawartości
jacekkudla

JVP-202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jako że jedna z pomp Tunze 6201 poszła ... sobie spać... to zmuszony jestem wspomóc cyrkulację. I właśnie coraz bardziej zaczynam dumać nad pompami JVP-202 z mocowaniem na magesy... prośba gorąca o podzeieleni się wrażeniami z użytkowania tych pomp...

JAcek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie mam, ale kolega ma :) niestety na przyssawki, co jest największym minusem, jeżeli załatwisz sobie na magnesy to super, jak wytniesz co drugi szczebelek w obudowie to daje lepiej niż odpowiednik Tunze - testowałem własnoręcznie :) Sam posiadam 102 i 101 i stosunek cena/jakość nie do przebicia przez innych producentów

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyśrozmawiałem na allegro ze sprzedawca i twierdzi ze takich nie ma :-) Że trzeba samemu przerobić ,no i ten gosciu to napewno nie mowil poprawna polszczyzna .

A co do przyssawek to jak dobrze się wyczyści szybę i mocno przyciśnie to nie ma prawa się odkleić sam mam 202 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 202 od roku na magnesie myślę że za te pieniądze nie dostaniemy nic równie fajnego, działa bez problemów ostatnio myślałem o zakupie kolejnej aby sobie leżała na wszelki wypadek ale okazało się że nie ma jej już na allegro. Ala sama pompa po pewnej przeróbce jest super ale to już Seb się tym zajmuje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do JVP sa oski ceramiczne, wirniki i magnesy jako czesci zamienne - neistety nasi importerzy ich nie sprowadzaja ale an ebay i w paru sklepach mozna je dostac

Ja wymienilem juz sporo osiek na ceramiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupowałem JVP102 i była juz z ośką ceramiczną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przeróbki macie na myśli konkretnie?

Ośki ceramiczne już miałem w oryginale a co do zmian to wymyślił to Seb mianowicie wypiłował co drugi ząbek w obudowie i pompa chodzi super :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Wy z tym wyłamywaniem zębów. Ja musiałem 202 wymienić na 102 bo mi piasek dźwigała i taki cug był, jak w kieleckim na stacji. Teraz mam dwie 102 i jest super. Wadą tych pomp jest według mnie to, że ciężko zrobić w nich zmianę prędkości obrotowej tak by uzyskać fajne falowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Wy z tym wyłamywaniem zębów. Ja musiałem 202 wymienić na 102 bo mi piasek dźwigała i taki cug był, jak w kieleckim na stacji. Teraz mam dwie 102 i jest super. Wadą tych pomp jest według mnie to, że ciężko zrobić w nich zmianę prędkości obrotowej tak by uzyskać fajne falowanie.

Bo masz małe akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Wiedźminie ja mam akwarium 200 cm długie więc u mnei troszkę wiecej do przepchania jest, do tej pory miałem tunze 20000 l itrów i nie sądze by te nominalne 12000 w jvp było za dużo boję się by za mało nie było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet 8tys to nie jest to 5tys minus przekłamanie :)

tylko ponowie pytanie czy ktoś wie gdzie można kupić te z magnesami w polsce? czy pozostaje tylko opcja ciągnięcia z zagranicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena do jakości i funkcjonalności proporcjonala, nie jest zła (cicha i nawet wydajna) ale to nie to co koralia (mam porównanie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze - Koralie ( sprawne wyjace badziewie ) sa slabe , mam 2 w szafie ktore zastapilem JVP

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×