Skocz do zawartości
Zbyszek

karmienie korali

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywam Coral Accel Kenta i Korall Fluid JBL,czekam jeszcze na przesylke aminokwasow ReefStar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aminokwasów to używam vitamino grotech + korallen-zucht Amino acid high concentrate.

Karmienie korali: miks mrozonek ichtyo tropic (jaja krabów, czerwony i zielony plankton, artemia, moina, mysis, kryl drobny, mieso krewetki, mięso małży) 5 kostek + szczypta cyclopeeze. Korale miksem karmię raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal, a jakiej wielkosci zbiornik masz?

Cos tak czuje, ze moje wieczorne karmienie z 1 kostki mrozonki ( zazwyczaj pol ikry homara, pol tego co akurat sie napatoczy) + troszke Cyclopeeze + 1 kropla AA od KZ codziennie lub maks. co drugi dzien to przesada jak na moje 300 litrow bez DSB w glownym zbiorniku ( marna namiastka znajduje sie w sumpie). No, ale przynajmniej wiem czemu mam brazowe Acry :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ocelocik, akwarium 180L (w głównym zbiorniku warstwa piachu od 4 do 7 cm, w sumpie w refugium z glonami spagetti mam dsb 10cm, odpieniacz poziomy tunze na zwężkę przeznaczony do akwarium 600L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmie min 3 razy dziennie cala masa produktow i czekam na kolejne;p

Dokładnie to będzie:

Korallen-zucht Coral Vitalizer, Tropic Marin - Pro-coral PHYTON, Tropic Marin - Pro-coral ZOOTON, Aquarium Systems - ZoPlan, Cyclop-eeze, GroTech - NutriMarine Instant

z mrożonek:Moina, Artemia, Mysis, Ikra Homara,plankton czerwony,plankton zielony

Pewnie jeszcze o czymś zapomniałam a i jeszcze Oczlik i wrotka czerwona

:confused: az tyle tego? musze isc na odwyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie troszke dlaczego wam od tego lecą, nigdy mi sie yto nie zdażało:) kurcze teraz karmie niwiele w porównaniu do kiedyś-daje mix ze kalmarów, ośmiornic, krewetek black tiger , kortajlowych, małzy i do tego około 2-3 łyżeczek glukozy-raz na 3 dni wlewam i nawet cyjano wyskakuje czsem:d nie stosuje zadnych filtrów węglowych, absorbentów , pierwiastków (oprucz lugola w duzych ilościach-wiąze sie to z dodawaniem glukozy) i ostatnio kombinuje z kmno4 ale nei wiem jeszcze czy to coś "da"

pozdrawaim

Blazej nie ciemnieja Ci po lugolu korale ? .... ja zrezygnowalem z lugola , dozowalem na poczatku jak tylko skale przwiozelm , od 2 miesiecy nie dozuje i nie mam zamiaru , dozuje jod Prodibio i strontium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku /// dokładnie jest jak piszesz. Mnie również brązowieją korale po Lugola. Wystarczy że dam 4 krople na 400l i po trzech dniach piękne , jaskrawe kolorki zaczynają ciemnieć. Już kilka razy chowałem ten preparat głęboko do szuflady ale nie wiem dlaczego cały czas po niego sięgam.... ale teraz wylałem go do kibla , więc już po ptokach. Bedę go jednak używał do dezynfekcji nowo nabytych korali. Wtedy sprawuje się super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodibio Jod jest super , polecam wszystkim , wogole ostanio to jestem bardzo zadowolony z ich produktow i coraz bardziej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×