Skocz do zawartości
snakecharner

Wybór krewetek - Ciekawe inne bezkręgowce

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie krewetki trzymacie w zbiorniku ?

Są to ciekawe stworzenia ale o nie których słyszałem że podgryzają korale.

A jak to u Was jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 2 Lysmata amboinensis i nic u mnie nie podgryzają. Sympatyczne stworzenia :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam 2 Lysmata amboinensis i nic u mnie nie podgryzają. Sympatyczne stworzenia :D.

Mam te same krewetki i gdy tylko nakarmie swoje LPS-y to one wszystko potrafia wyciagnac. Jak nie przypilnujesz to korale beda glodowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np. Sexy Shrimp , czytałem że lubi podgryzać zoa

zmieniłem trochę temat,

może coś innego polecicie z ciekawych zwierzaków które trzymacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sexy shrimp i nie podgryzają zoa choć żyją w pobliżu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja uwielbiam krewetki. I hoduję całkiem pokaźne stado, m.in. 4 Lysmata Amboinensis, 1 Lysmata Debelius, 2 Wundermani, 1 Tańcząca i 1 Boksujaca. Nic nie podgryzają, ani zoa, ani LPS ani SPS, rybki mają się z nimi dobrze, jak przyniosę przyczepioną do skałki "szklista różę" to rzadko ją widze ponownie na drugi dzień. Generalnie - jestem za utrzymywaniem w zbiorniku kilku osobników. A myślę że one też się czuja dobrze bo miałem już kilka razy dość duże "zrzuty" czyli miliard krewetek czyszczących w zbiorniku. :)

Nie udało mi się (JESZCZE !!) ich odchować dłużej niż dwa dni ale już zakładam zbiornik na fitoplankton, gdzie zamierzam je odłowić i zobaczyć czy da się odchować potomstwo. Zdjęcie z ostatniego zrzutu załączam:

PICT5592.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amboinensis udalo sie wyhodowac tylko kilku osobom, rozwoj larwalny jest bardzo skomplikowany i dlugi z wieloma stadiami rozwoju. Podobno debeliusy sa o wiele latwiejsze, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może ja opowiem o mich przygodach z krewetkami:

- mam 2 czyszczące Lysmata amboinensis

- miałem boksującą - padła po 3 dniach (rozpadła się na kawałki)

- miałem 3xwurdemanni - jedna padła na drugi dzień, reszta zniknęła po 3 tygodniach

- miałem 3xLysmata seticaudata - jedna padła po miesiącu, kolejna też zniknęła, ostatnia żyje do dziś i ma się dobrze.

Oczywiście wszystkie były wprowadzane do baniaka w różnym czasie.

I o co chodzi?? :)

PozdrT

P.S.

żadne krewetki nic mi nie podgryzały, wurdemanni i Lysmata seticaudata lekko podgryzły aiptasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , a co macie z ciekawych nietypowych zwierzaków ?

Cos bym chciał dodać do zbiornika które by było nietypowe :-)

Wiadomo ryby są świetne i maja bardzo fajne zachowanie , moja parka mandaryn tak tańczy po zbiorniku że brak słów aby to opisać.

Ale może coś jest z bezkręgowców ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cornugon jak się sprawuje u Ciebie boksująca? Zadziera z innymi? U mnie pływają 2x Lasymata ambionensis i 1x wundermani, jako że jestem zawziętym krewetkoamaniakiem to chyba jeszcze dokupię sexy shrimp ;] W słodkowodnych mam dosyć pokaźne ilości... grubo wychodzące ponad kilka set sztuk z ponad 10 gatunków (nie licząc podgatunków ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panulirus versicolor:cool: Wypas zwierz, jak tylko odpale większe akwa to na pewno zagości jedna:dance3:

Teraz musi mi wystarczyć błazen...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja "bokserka" stara się zadzierać z każdą inną krewetką, ale praktycznie nic nie jest w stanie im zrobić. Przy swojej rozłożystości jest - brutalnie mówiąc - jak ślimak przy zającu w stosunku do każdej innej krewetki. Najgorszą rzeczą jaką dotychczas zrobiła było (cytat z córki) "uszczypanie kryjącego się kiełża w du*ę"

Jedyne konflikty jakie zaobserwowałem to czasem niewielkie potyczki między czyszczącymi o jedzenie, albo o to która skałka jest fajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok , a co macie z ciekawych nietypowych zwierzaków ?

Cos bym chciał dodać do zbiornika które by było nietypowe :-)

Wiadomo ryby są świetne i maja bardzo fajne zachowanie , moja parka mandaryn tak tańczy po zbiorniku że brak słów aby to opisać.

Ale może coś jest z bezkręgowców ?

jesli lubisz nietypowe to polecam : hymenocera picta/elegans http://www.reefpedia.pl/index.php?title=Bezkr%C4%99gowce

krewetki bardzo ładne i wdzieczny obiekt do obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×