Skocz do zawartości
Victor

RO problem

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam,

Napotkałem pewien problem przy montażu RO. Chyba chce za bardzo pokombinować. Wykorzystuję wodę osmotyczną do celów akwarystycznych i spożywczych. Do tej pory miałem tak, że wodę gromadziłem z beczce, w której zanurzona była pompa. Włączanie pompy powodowało, że woda płynęła sobie przez wylewkę (taką jak do osmozy) do zlewu w celu używania w kuchni.

Po likwidacji słodkiego akwarium uznałem, że przy morskim, to ja muszę to rozdzielić - osobno woda do kuchni, osobno do akwarium. Wymyśliłem sobie, że do celów kawowo-herbacianych użyję zbiornika ciśnieniowego - takiego jak w "komercyjnych" uzdatniaczach kuchennych. Natomiast poprzez trójnik wodę na podmiany i dolewki będę odprowadzał do osobnej beczki i zaczął się problem. Jak połączyć ten zbiornik ciśnieniowy do mojej osmozy?

Szukałem i szukałem w sieci i znalazłem taki schemacik

schematpolaczen.jpg

No i tutaj zgłupiałem, bo ja nie mam żadnego mineralizatora, tylko membranę na końcu i nie mam bladego pojęcia jak to teraz podłączyć? I o co chodzi z tą lodówką :rolleyes:

Gdyby ktoś był uprzejmy i coś doradził, czy to w ogóle jest możliwe, to byłbym wdzięczny.

EDIT:

Po dogłębnych studiach nad systemami RO wyszło mi, że muszę to zrobić tak:

graphic1iz.jpg

Czy toś może potwierdzić prawidłowość połączeń?

Pozdrawiam.

Victor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

Nikt nie odpowiedział, to może ja odpowiem :D. Dobrze Victor kombinujesz, tylko na wyjściu z membrany trzeba dać zaworek zwrotny (przeciwzwrotny?), a na wyjściu ze zbiornika ciśnieniowego zaworek odcinający (jakby co).

Pozdrawiam.

Victor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście do lodówki :)

Nowe lodówki typu side by side (ze sobą) chodzi o te lodówki co mają drzwi podwójne skierowane do siebie.

One maja agregaty do produkcji lodu (drinki itp..) Do tych agregatów podłącza się właśnie to wyjście zwane "lodówka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, na to nie wpadłem. Dzięki za oświecenie.

Pozdrawiam.

Victor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×