Skocz do zawartości
RA345

jak go rozmnożyc???

Rekomendowane odpowiedzi

witam i pytam czy ktoś wie jak rozmnaża się sphaerella ???od kąd ją mam ładnie urosła ale się w żaden sposób nie dzieli,myślę że odcięcie gałązki nic nie da,bo nie będzie miało kokonu w który się chowa

tak wygląda jak spi

216e37b3e3f6588a.jpg

a tak jak się napompuje

82adb42d17bc854e.jpg

czekam na jakies info bo mam paru znajomków którzy chcieliby szczepke a nie wiem jak zrobić w tym przypadku,dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za off, ale niesamowity zwierzak, pierwszy raz widzę coś takiego, bardzo ciekawy.

Wiesz co, tak luźno się zastanawiam, może ciapnąć, taką jedną odnogę.

Tylko szkoda by było, żeby jakaś infekcja się wdała.

I ciekawe jak by to umieścić w jakimś podłożu czy by wytworzyło własny kokon.

Ale podkreślam nigdy nie miałem do czynienia z tym cudem, tak sobie tylko myślę.

Niesamowity ten kokon, jak obcy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się że niesamowity i uwierz mi kupiłem go jako zamknięty i po powrocie do domciu jak przeczytałem że dla zaawansowanych to mi szczena opadła bo morszczyny dopiero się uczę,w marcu będzie roczek jak zalałem pierwsze akwa morskie(wiesz słodkie od dziecka zaczynałem,czyli gupiki w słoiku ze szklanym dekielkiem na sprężyne,póżniej tata mi sprawił ramowe na kit sklejane i tak się zaczęło,pewnie wielu nie kuma o co kaman piszę ale nieważne) naprawdę jest łatwy tym bardziej że i tak swoje niefoto karmie i ryby

karmię to ma co jeść a naprawdę urósł,mam jeszcze w akwa naprawdę kokony które wyglądają jak "obcy"ale one się tylko rozchylają jak "obcy"na szczęście nic nie wyskakuje:biggrin:

mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto mi podpowie jak to zrobic a to jest kolejne forum morszczyny,aż nie chce mi się wierzyć że nikt nie miał doczynienie z tym koralowcem,pozdro i czekam na jakieś info,podobają mi się tu emotikony

:D:)B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem ,spróbowałem i teraz czas pokaże,za miesiąc powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Garden masz racje

http://pl.reeflex.net/tiere/553_Sphaerella_krempfi%20or%20Studeriotes%20sp..htm

w końcu się zdecydowałem i odciąłem jedną "gałązkę" i rosnie,tzn.żyje i otwiera polipy ale wydaje mi się że tworzy kokon,jest całkowicie niefoto,najlepiej czuje się w piasku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz że najlepiej w piachu ale czy morze być hodowany też na skałce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×