Skocz do zawartości
zjazmo

Xanturum w kwarantannie ospa

Rekomendowane odpowiedzi

Topsz.

Nie mam biegunki pomysłów, pomysł zaczerpnąłem z w/w cytowanego portalu - dość szanowanego, jak sądzę, dodatkowo jeszcze to: http://saltaquarium.about.com/od/hyposalinity/Hyposalinity_OST_Osmotic_Shock_Therapy.htm, oraz to:

http://www.reefsanctuary.com/forums/fish-diseases-treatments/23131-hyposalinity-treatment-process.html - polecam na szybko pierwszy paragraf.

Jest tego pewnie więcej. Naturalnie, wszyscy ci ludzie którzy podają te informacje to gromada obłąkanych sadystów, których tak naprawdę kręci cierpienie ryb, tylko się sprytnie maskują. Ale tu ich przejrzeliście, panowie, gratulacje za przenikliwość.

Faktycznie błędem z mojej strony było pisanie cokolwiek w TWOIM wątku.

To nie ja wtrącam swoje trzy grosze do chyba każdego wątku jaki tu jest. Zobaczmy kto......................ty?

A, i pozdrowienia od bestialsko skatowanego pomidora. Nie przesyła ich osobiście, bo ma paszczę zapchaną krylem :).

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tego pewnie więcej. Naturalnie, wszyscy ci ludzie którzy podają te informacje to gromada obłąkanych sadystów, których tak naprawdę kręci cierpienie ryb, tylko się sprytnie maskują. Ale tu ich przejrzeliście, panowie, gratulacje za przenikliwość.

Po co wiec pytasz skoro wiesz co i jak? po prostu udzielaj sie na takim forum jaki jest dla ciebie wiarygodny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez o nic nie pytam :). Pisze tylko , jak walczę z ospą u pomidora, i odpieram ataki - wszystko. :ok:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam coś z oczami, Zenon po co pchasz nochala, czy ja pisałem dla ciebie radę ? to jest twój wątek ? Masz chore Xanturum ? idź i się w sniegu okop i będziesz odpierać ataki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewłaściwe warunki, stres, brak ekipy czyszczącej infekcje - tu leży problem z ospą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podlaczam się do wątku tydzień temu kupiłem hepatusa przez 2 dni było wszystko ok a na 3 dzień dostał ospe miele czosnek blenderem dodaje wody morskiej z akwarium i dodaje artemie potem odcedzam wodę i podaje czy to pomoże ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raffy14

Zacznijmy od tego, czy hepatusa trzymasz w 200 litrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raffy14

Podnieś temperaturę, podawaj czosnek i witaminy w pokarmie, włącz lampę UV i przede wszystkim ZERO stresu dla rybci (ręce z dala od akwa). Powodzenia :thumbsup:

ps. można jeszcze zmniejszyć zasolenie, ale z tym to już ostrożnie. No i ekipa czyszcząca (lysmaty i dimidiatusy).

Edytowane przez Raffy14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK DZIEKI OD JUTRA ZACZNE DZIAŁAĆ MAM NADZIEJE ŻE SIĘ UDA TYLKO JAKIE WITAMINY NIGDY NIC NIE PODAWAŁEM RYBOM MOŻE COŚ DORADZICIE ??A DO ILU PODNIEŚĆ TĄ TEMPERATURE ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar leczyć go w zbiorniku głównym, to nie podnoś temperatury. Daj mu parę dni na adaptacje do nowych warunków(wody) może kropki same zaczną znikać. A tu dobre witaminy yes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki Piotr muszę sobie to zamówić :) juz powoli kroprki zaczynają niby znikać alw zauważyłem obtarcie niewielkie mam nadzieje ze to jej nie zaszkodzi a w akwarystycznym nuie kupie tego preparatu tych witamin ile tego dawać ?? na dwie kostki jedzenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te witaminy podaje ze spiruliną w granulkach, 3-4 krople co 2-3 dni Przez pewien czas dawałem je codziennie, ale jak żółtek zaczął zmieniać kolor na czerwony ohmy.gifto odpuściłem trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim zbiorniku najbardziej podatny na ospe jest forcipiger. Jest jedna z najwiekszych ryb w zbiorniku, ale jest kozlem ofiarnym dla innych. Gdy ograniczam jedzenie, ryby staja sie agresywne i tluka przewaznie biednego forcipigera. Ma duze ubytki w pletwach, chowa sie ciagle i doslownie w dwa dni obsypuje sie bialymi kropkami. Zwiekszenie ilosci zarcia uspokaja ryby, daja mu spokoj i wraca do siebie w kilka kolejnych dni. Takze nikt mi nie wmowi, ze ryby sie nie stresuja !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×