Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może i dziwne pytanie ale nie chcę popełniać błędów i liczę na waszą pomoc i doświadczenie z tytułu używanych grzałek jeśli chodzi o bezawaryjność oraz materiał z jakiego są wykonane ( szkło , metal ) . Przyznam się że w morskim nigdy nie używałem grzałki robiło to HQI . Dla podpowiedzi zbiornik 500 l + sump 200 litrów – temperatura w pomieszczeniu 22,5 – 23C . Co sądzicie o grzałkach Tetra lub tych :

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=879666417

Jeszcze ta ale boję sie czy nie zardzewieje ?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=905148790

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie Jager 300w i to są grzałki moim zdaniem nie zawodne bo używałem je z parę lat w słodkowodnym, potem 3 lata w morskim, te same cały czas i działają bezawaryjnie, a są zanurzone całe.

tylko, że u mnie w pokoju jest chłodno, więc obydwie w nocy się włączają.

Może jedna 250 w wystarczy, zresztą na pewno doradzą ci ludzie, którzy mają podobne baniaki wielkościowo.

Ja mogę na pewno polecić pod względem bezawaryjności Jagera, no i jest ze szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosław : o grzałce Jagera myślałem bo wiele dobrego czytałem na jej temat . Nie ukrywam że zapytałem o weipro bo fajny bajerek i jednocześnie mam na wyświetlaczu temperaturę.

Z drugiej strony rzecz biorąc i myśląc przytomnie to bajery powinny być drugorzędne . Po pierwsze musi być jakość i niezawodność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem metalowa grzalke weipro i musze niestety nazwac rzeczy po imieniu. JEST DO d*py. :-) Jakkolwiek sama grzalka i sensor nie rdzewialy ani troszke, to w mojej wersji byly jeszcze dodatkowo czujniki zanurzena grzalki i sensora. Takie male metalowe cynkle na szczycie. Gdy grzalka lub sensor nie byly w pelni zanurzone, sterowanie darlo sie w nieboglosy drazniacym pibipkiem (w/g mojej corki :-) ) W ciagu 4 miesiecy owe cynkle zarosly rdza tak, ze nie dalo sie jej usunac :-) SZOOOOOK. A dedykowana do morskiego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam grzałkę Jagera i jak na razie działa bezproblemowo. Kiedyś kupowałem grzałki jakieś innej firmy i we wszystkich psuły sie termostaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Podobnie jak Piotr34 i Jaroslaw używam grzalki Jagera 300w. Pomimo niższej temperatury w pomieszczeniu, grzalka bez problemu utrzymuje temperaturę 25 stopni w nocy.(w dzień świecą HQI 2x150W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jager 300W, mam ponad 7 lat tą grzaleczke, i nigdy nie bylo z nia problemów. Więc jak koledzy wyżej, polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z Jagerem inne doświadczenia, ale może tak trafiłam. przeszłam przez 3 sztuki.

pierwsza (w słodkim) po dwóch tygodniach przestała działać, poszłam i wymieniłam na kolejną. w tzw. międzyczasie dokupiłam drugiego jagera do morskiego. obie pracują, ale żeby ustawić pożądaną teperaturę potrzeba było prób i błędów. wsłodkim, gdzia miało być 26/27 - grzałkę musiałam ustawić na 24. w słonym gdzie chciałam 25 stopni, grzałka ustawiona na 22... dla odmiany mam dwie grzałki Aquael 'a i te grzeją dokładnie tak jak ustawione jest pokrętło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam z Jagerem inne doświadczenia, ale może tak trafiłam.

No tak dużo zależy pewnie od szczęścia, ja miałem kiepskie doświadczenia z grzałkami Aquaela w dwóch popsuły się termostaty:pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 3 latach Jager 250W dał przebicie, Sera 300W po 2 latach dała przebicie. Inny Jager 250W pracuje ok 5 lat, ale kilka dni w tygodniu do grzania wody ze świeżą solanką.

Teraz w sumpie mam 2 grzałki Aquael 250W i na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze najlepsze sa grzalki bez termostatu wewnetrznego,podlaczone pod elektroniczny sterownik temperatury.Te termostaty w srodku grzalki to sie nadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem juz problem i ze szklana i z plastykowa Aquael'a polegajacy na tym, ze dioda sie swiecila a grzalka ... byla zimna. Szklana (pierwsza) wymianilem na nowa i z kolei grzeje na maxa nic nie robiac sobie z termostatu - przeszla wiec do rezerwy. Ale na szczescie mam grzalke podlaczoma do Skalara wiec moglem zareagowac dosc szybko. Jaro37 - zawsze lepiej miec 2 zabezpieczenia tzn ustawiasz termostat grzalki np. na 28 st i podpinasz ja do zewnetrznego. Gdyby jakims cudem zewnetrzny chcial ugotowac Ci akwa zawsze jest szansa, ze zadziala ten wewnetrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, tam w jagerze na górze jest taki niebieski korek do kalibracji grzałki. Działa co 0,5 st.C jeśli się nie mylę. Trzeba nastawic grzałkę pokrętłem w/g wskazań termometra, aby się załączyła, potem wyciągnąc korek i skorygowac temperaturę na skali grzałki, wcisnąc korek i już.

Jager jest o.k:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nika, tam w jagerze na górze jest taki niebieski korek do kalibracji grzałki. Działa co 0,5 st.C jeśli się nie mylę. Trzeba nastawic grzałkę pokrętłem w/g wskazań termometra, aby się załączyła, potem wyciągnąc korek i skorygowac temperaturę na skali grzałki, wcisnąc korek i już.

Jager jest o.k:ok:

@blue.wave, wiem wiem :no: co prawda wcześniej, żadnych grzałek nie kalibrowałam, bo grzały zgodnie z ustawieniem. ale jager był kalibrowany. o ile pamiętam to chyba tą kalibrację robi się na 16 stopniach.

oczywiście, jest możliwość że zrobiłam to źle, ale nic z tej kalibracji nie wyszło. przekłamuje o 3-4 stopnie, po za tym grzeje.

myślę, że pewniejszym rozwiązaniem są dwie grzałki i na pewno na zewnętrznych termostatach.

ps. czy mozecie polecić jakiś zew. termostat? czy tu nie ma znaczenia i każdy zadziała poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×