Skocz do zawartości
zegeye

ATI BM 250 - czy dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , chcialem zapytac uzytkownikow powyzszego odpieniacza o ich wrazenia estetyczne i praktyczne 8-) Szczegolnie czy jest to glosny odpieniacz? Nada sie do sypialni czy nie? Jak bedzie sobie radzil w 600 l z sps/lps i spora obsada ryb (spora to tak ze 30 szt minimum - jak bym nie planowal to mniej mi nie chce wyjsc...;)

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry odpieniacz,choć do najcichszych nie należy.Moim zdaniem pieni porównywalnie do BK 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że nie msz akwariun w sypialni

No wlasnie planuje (w zasadzie to juz jest sporo zrobione w tym kierunku aby bylo) W scianie miedzy salonem a sypialnia z tym ze zbiornik i graty beda raczej w sypialni...... Myslisz ze nie zasne? ;) Ale chodzi o ten konkretnie odpieniacz czy ogolnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem rade przy BM250, ale każdy się pytał jak można spać u mnie w pokoju:D Jak akwarium zlikwidowałem to nie mogłem spać przez tydzień bo było za cicho:D Założysz dobry tłumik od skiby i nie będziesz narzekał bo odpieniacz bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój BM 250 daje radę i to całkiem nieźle, ze dwa lata będzie może, nie pamiętam.

Piana boska, odciek bleeeeeee, ciemny, gesty, dobrze daje.

Nigdy się nie zepsuł i czyściłem go tylko 2 razy przez ten okres praktycznie w ogóle się do niego nie dotykam, oprócz czyszczenia kubka.

Natomiast do sypialni, nie polecam, może z wyciszoną szafką, ja wiem ?

Tłumika Skiby nie mam założonego bo akwarium stoi w oddzielnym pokoju i mi nie przeszkadza szum nawet lubię, te wszystkie odgłosy.

Tłumika Skiby nie testowałem bo nie potrzebuję, ale bardzo pozytywne opinie słyszałem. Zresztą jak Skiba coś zmontuje to w ciemno można brać.

Podsumowując do sypialni takiego prosto ze sklepu nie polecam, tłumik albo dobra szafka.

Natomiast sam odpieniacz uznaję jako świetny, mimo że wykonanie to trochę kiepawe jest.

Ale, w obliczu tego, że przez około dwa lata tylko 2 razy go czyściłem i więcej nic przy nim nie robiłem( oprócz czyszczenia kubka)

To wybaczam mu lekką tandetę wykonania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi podpisać się pod przedmowcami. Podobno głośnośc pracy zależy od egzemplarza, mój (obecnie Bigwalkerowy) był cichy, z tłumikami od Skiby oczywiście. Zalety to bardzo stabilna praca, wydajność i stosunek jakości do ceny, która śmiem twierdzić w chwili obecnej nie ma konkurencji.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam orginału ale diy ati 200 a pompa oryginalna z małym rasowaniem ale jest extra ! i za taką śmieszną cene ! no bo znajdzcie mi pompe za 110 euro która pobiera 1000-1100 litrów powietrza !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×