Skocz do zawartości
Gość

Pompy , sterowanie , filtracja dozowniki i oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Temat zakładam by dzielić się opiniami o tym co macie , co dobrze działa i co źle . Nie chodzi dokładnie o dyskusję tylko wasze wrażenia i odczucia po czasie użytkownika.  

Jak każdy z was mam swoje problemy , a w sumie mój baniak ma :

pompa nie podaje dokładnie małych dawek , a przecież nie wszystko da się rozcieńczyć. 

Obiegówka szaleje , cyrkulacja nie domaga . 

Firmy ciągną Starą renomą , ale czasy świetności się skończyły. 

W ostatnim czasie sporo czytam i uwierzcie mi , czasami chwytam sie za głowę . 

Pamietajcie by podac wymiary baniaka i co tam macie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z własnych doświadczeń, przez te wszystkie lata powiadasz?! 😜

- grzałki Atman, niezniszczalne - w przeciwieństwie do grzałki Juwel, którą to ugotowałem cześć obsady (czy to moja, czy produktu wina - nie wnikam)

- głowice Aquaszut T Head - to samo, kręcą bez przerwy

- Filtry, napowietrzacze Eheim

- Sicce cyrkulatory, najstarsze ze mną od ok. 8 lat🤔

kręcą bez ustanku

Więcej sprzetu bez awaryjnego, sobie nie przypominam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najgorsze grzałki jakie miałem to Eheim , kilka sztuk i to nie tylko modele co są wysterowane na 25 stopni  , te zwykłe również siadały . Najlepiej u mnie działa stara grzałka sery , już kilka lat że mną i nic się nie dzieje. 

Najbardziej zawiodłem się na pompie obiegowej maxspect jump , pierwsza głośna a druga nie trzyma poziomu wody w kominie ( różnica - potrafi być komin pusty ) , druga zaraz za maxspect była pompa Aqua Medic 5.1 i 5.2 strasznie głośne były.  W AM jest też lipny serwis bo trzeba im wysłać sprzęt i jak kupiłem odpieniacz a w pompie brakowało uszczelki po wysłaniu czekałem 2 tygodnie , a przecież uszczelkę mogli mi wysłać. Modele nowe są ciche i dobrze działają , jednak mają problemy z WiFi i oprogramowaniem . Jak działa to fajnie się wszystko ustawia . Dobrze że sterownik nadal jest normalny .

Cyrkulacja maxspect jump 4 k obecnie jestem zadowolony , ciekawi mnie jak długo.  Problem był z zatrzymywaniem się wirników bez powodu . Po rozebraniu zero śladów zniszczeń , zabrudzeń czy ślimaków.  Pochodziła trochę i stawała i tak w kółko.  Myślę , że może mieć coś ze sterownikiem bo po zmianie programu nic się nie dzieje . ( z tego co wyczytałem podobne sytuacje były w gyre ) .

Pompy cyrkulacyjne Tunze fajnie dmuchają , ale również sporo ich reklamowałem z powodu głośności. Model 6040 stawał bez powodu i klekotał . 

Cyrkulacja Aqua medic  , stare modele były głośne , nowe są ciche , ale mają problem z oprogramowaniem na telefon i połączeniem wifi . Jak się połączą z ruterem i program załapie to fajnie się je ustawia . 

Jebao starsze modele , tanie , jakość taka sobie , ale o dziwo były dobrymi pompami za te pieniądze.  Nowsze uważam za bardzo dobre , moja mlw co ostatnio kupiłem jest bezgłośna,  poprzednie również takie były,  w dodatku z obiegowkami nie miałem problemów.  

Grzałkai z wyświetlaczem fluval , wyświetlacz padał i sterowanie również. 

Lampy Jebao/ATI AL150 , problem z połączeniem się z ruterem , ale jak załapały nie miałem problemów. 

Lampa ATI Sunpower 8x54W , trochę było słychać wentylatory , reszta pierwsza klasa . 

Lampa giesemann stellar fajnie wygląda i nie miałem problemów. 

Lampa giesemann vervve 185W dobre sterowanie , zero problemów,  głośne chłodzenie. 

Lampy Chinki , pierwsze co to zmienia się wentylator , za te pieniądze nie można narzekać , choć szybko rdzewieją .

Maxspect razor , zero problemów,  światło piękne nie było ale Lampa bardzo dobra i wszystko rosło. 

Lampy maxspect jump blue  , program działa bez problemu , łatwo się ustawia , lampy są niesłyszalne  , miałem problem z połączeniem pierwszej lampy , ale reszta poszła bez problemowo . Fajnie że działają w grupie a mimo to mogę jedną ustawić inaczej i dalej będą razem działać. 

Lampa Maxspect maxspect celestial , fajna i złego słowa nie powiem .

Lampy fluval , zero problemów mimo że do zimnych nie należały , sterowanie działa super .

Pompy cyrkulacyjne eheim , miałem do mieszania soli bo w baniaku były zbyt głośne. 

Odpieniacz deltec modele 600i oraz 1000i dość ciche , fajnie wykonane i dobrze działały. 

Odpieniacz Tunze 9004 - miałem dwa i lubią puszczać bąble . Ale aqua medic blue 500 robił tak samo . Oba robią to co powinny .

Pompa dozująca AM z kontrollerem , działa dobrze , jest głośna , jak się ją ustawi to trzyma parametry , dawki najlepiej ustawiać od 2-3 ml . Przy dużych dawkach jak dłużej pompuje to kwiczy . 

Pompa dozująca grotech tec1 miałem dwie i działały bez problemów,  w dodatku łatwo się je ustawia . 

Pompa dozująca jebao 3.4 po ustawieniu u mnie działała bez problemów .

Rollermat red sea 1200 , oprogramowanie na telefon działa świetnie , na początku miałem z nim problem , ale po prostu czujnik odwrotnie założyłem.  Jest to nowy sprzęt,  więc na opinię będzie trzeba poczekać. 

Miałem też kilka filtrów kaskadowych , każdy miał jakieś wady i zalety . Jak mi się coś przypomni bo sporo tego miałem ,to dopisze .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tak dużego doświadczenia jak Wy, ale od roku użytkuję dozownik Aqua Trend Doser AT1 Plus v2 z przystawką na dodatkowe 3 pompki i sondą do pomiaru PH. Urządzenie na piątkę, łatwe i intuicyjne.

Mogę, także polecić pompę dozującą Z silnikiem krokowym Pacific Sun.
Cicha, dokładna, z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem. Kręci u mnie już 1,5 roku bez wymiany wężyków.

Reaktor wapnia Pacific Sun AC4 Jedyne utrudnienie, to odkręcenie i przykręcenie górnego dekla. Na szczęście robi się to raz na pół roku

Oczywiście Tropić Marin hydrometr precyzyjny😆

No i malina: Maxspect XF-350 Double Gyre. Po roku jedna wysiadła, druga ledwo kręci wodę w wiaderku 20l

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pompa dolewki tunze na czujniku optycznym i pływaku : strasznie głośna w szklanym pojemniku , lepiej jest w plastikowym i obojętnie czy dotyka ścianek , czy nie w plastiku jest lepiej o 90% . Starą sprzedałem mam nową i takie same mam wrażenia.  Starą miałem 6 lat i dalej chodzi z tego co wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2022 o 19:28, Osmodeusz napisał:

Sicce cyrkulatory, najstarsze ze mną od ok. 8 lat🤔

A czy te cyrkulatory mają jakąś opcję ustawienia mocy przepływu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

SICCE XStream, z serii E - mają dedykowany kontroler

W dniu 7.09.2022 o 00:20, Ariel napisał:

co dobrze działa i co źle 

Odpieniacz „manufaktury Gnome Glass” - bez awaryjny, może dlatego że szklany 😜

Gnome-Glass-Skimmer.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Osmodeusz napisał:

SICCE XStream, z serii E - mają dedykowany kontroler

Odpieniacz „manufaktury Gnome Glass” - bez awaryjny, może dlatego że szklany 😜

Gnome-Glass-Skimmer.jpg

Ale fajne 😳😲 

Ale chyba male troche co? Do piko nano rafek chyba bardziej 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Bart1996 napisał:

Jaki wiek taki rozmiar😝

dziś takich już nie robią :woot::D:whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×