Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie , zapodaj wrotkę :) . 

Fito się ma do puki nie zapodasz wrotki :) 

Ile razy chłopki mieli hodowle fito i wrotki , wpadła kropla wrotki do fito - tyle było :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
56 minut temu, AnT napisał:

No właśnie , zapodaj wrotkę :)

To może być dużo lepsze od lampy , a przy odpowiednim dozowaniu fito może by się zdążyła rozmnażać na bieżąco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu przyjechałem do domu i w jednej butelce z hodowlą fitoplanktonu była krystalicznie czysta woda. Tak jest co miesiąc. Jak nie kupię nowego, to zawsze się krystalizuje. Z tym że teraz wlałem zawartość do konikarium. Mam nadzieję, że to właśnie wrotka przetrzebiła fito i zrobi to samo w zbiorniku z konikami. Nie do końca jestem przekonany. W razie czego będzie na Was 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butelce/reaktorze woda była przezroczysta. Nie pomyślałem, żeby spojżeć przed wlaniem. A wrotkę widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Raff2022 napisał:

W butelce/reaktorze woda była przezroczysta. Nie pomyślałem, żeby spojżeć przed wlaniem. A wrotkę widać?

Widać,  ale mogłeś nie zwrócić uwagi boo malutka jest .

Ps : fito czasami pada , nie wiem czym jest to spowodowane,  ale miałem już nowe reaktory nastawione i w jednym rosło ładnie a w innym padło. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawię to tak, jak jest i dam sobie jeszcze miesiąc, dwa. Może samo się oczyści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam swój temat i stwierdzam, że moderowanie wątków jest bez sensu i niekorzystnie wpływa na forum. Poobcinane wypowiedzi sprawiają, że temat jest od czapy, nieczytelny i nieciekawy dla czytającego. Co z tego, że pojawiło się kilka soczystych wypowiedzi albo nawet rodzimych przekleństw? 
We krwi mamy cenzurę i skłonności do perfumowania gówna. Czy naprawdę musi wymrzeć pięć pokoleń, żeby zrozumieć, jak jesteśmy zacofani?  

Z wiarą w mądrych ludzi kontynuuję…
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malawi znudziło mi się po 2 latach. Za mało wymagające 😎 Jedyne, co musiałem robić, to uzupełniać odparowaną wodę 🛌

Z braku pomysłów awarium popadło w niełaskę 

1B06257D-06A5-4D4C-B4D0-0B02FC609E64.jpeg.48e7ccfbfdbea201063b6d8675e76737.jpeg

 

Internet stawał się dla mnie co raz bardziej zrozumiały i dostępny. Akwaryści zaczęli zakładać fora i wstawiać zdjęcia swoich baniaków. Pewnego dnia, znalazłem fotę akwarium z wodospadem! Coś niesamowitego - biotop na pograniczu kiczu 

A jednak, wywarło to na mnie takie wrażenie, że postanowiłem stworzyć takiego dziwoląga. 
 

E60818B6-068B-4FF1-86DE-D53B4346EA87.jpeg.bc380e4f43450b71326b43a43cb3fdb3.jpeg

 

Pierwsze akwarium, które zaabsorbowało mnie do reszty.

Najciekawsze było to, że ryby nie kręciły mnie tak, jak sama technika wykonania i ulepszania systemu. 
Pewnie, gdyby pewnego ranka zbiornik się nie rozszczelnił, to przygoda byłaby dłuższa, a tak znowu pauza na kilka miesięcy🛌🫤

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JerzyB

Witam

Ciekawe to akwarium , zapytam jak  robi się teki wodospad?

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Ciekawe to akwarium , zapytam jak  robi się teki wodospad?

Hej Jerzy 👊

Powietrze albo woda tłoczą ze sobą piasek, taki zamknięty obieg.

0374E90B-AE9B-43D3-B6AD-8226E77656A0.jpeg.cb4225711b707e602fc820205b957f89.jpeg

Przyznam się, że chciałem to zrobić w morskim…🤪 ale mam za wysoki zbiornik, a ten piasek, co kilka dni trzeba uzupełniać 

Został mi się jeszcze filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2022 o 13:03, Raff2022 napisał:

Pewnie, gdyby pewnego ranka zbiornik się nie rozszczelnił, to przygoda byłaby dłuższa, a tak znowu pauza na kilka miesięcy🛌🫤

Rozszczelniony zbiornik trafił na śmietnik, a otwór w ścianie pozostał. Najgorsze było to, że widok z salonu przez dziurę, padał wprost na wc, więc nie było długo czekać, aż zostałem zmuszony przez domowników do działania. Do wyboru miałem remont ściany, albo nowe akwarium 😎

Więc zamówiłem i w między czasie szukałem natchnienia. 
Po traumie z dzieciństwa, która przypominała mi małe mieszkanko w ogromnym blokowisku postanowiłem zamieszkać blisko pachnącego igliwiem lasu i wyłożonego dywanami zielonego mchu. Ten właśnie widok natchnął mnie do działania i stworzenia w nowym  zbiorniku skrawka prastarego lasu.

 

 

857DDBD9-8BDC-47E4-B186-6D1FC3D5E1F0.jpeg.dd7b56570adbd991b0e5bdee1330955a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie zauważyłem, że jak w akwarium nic się nie dzieje, to szybko się nudzi. Oprócz opuchlaków nie było co obserwować, więc zalałem baniak wodą i wpuściłem krewetki.

E1908104-4C4F-4EF7-9575-F2A194E45598.jpeg.281dc3fa2636d48a1120d4e1987f9cb1.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki tak mi się spodobały, że zlikwidowałem paludarium i założyłem krewetkarium. 
42E04328-6E1A-4ED5-B76A-AF5DE5BA3A7F.jpeg.de67143b62d3b9fe38f6d921d680f6b1.jpeg

 

Tylko, że to były małe pipki, może i kolorowe, ale bardziej przypominały opuchlaki, czy inne robactwo niż ciekawe stworzenia wodne. 
szukając nowych, ciekawszych okazów natknąłem się na krewetki morskie 😵💫😵💫🙀😍💡 … i to był ten dzień, gdzie baniakowe hobby zmieniło się o 180° 
Zaczęły się poszukiwania wiedzy. Najpierw krewetki i inne skorupiaki, potem ryby i w końcu korale. 
50 lat musiało upłynąć, żeby odkryć to niesamowite królestwo niebieskie😁 

Żeby nie marnować dalej czasu zacząłem myśleć o nowym zbiorniku😎 i w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim akwarystom morskim za jakże cenne i mądre słowa odnośnie wielkości baniaka „lepsze większe, niż mniejsze” 😁😁👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JerzyB
W dniu 19.06.2022 o 17:45, Raff2022 napisał:

Hej Jerzy 👊

Powietrze albo woda tłoczą ze sobą piasek, taki zamknięty obieg.

0374E90B-AE9B-43D3-B6AD-8226E77656A0.jpeg.cb4225711b707e602fc820205b957f89.jpeg

Przyznam się, że chciałem to zrobić w morskim…🤪 ale mam za wysoki zbiornik, a ten piasek, co kilka dni trzeba uzupełniać 

Został mi się jeszcze filmik

 

Witam

Nigdy bym na to nie wpadł. Piękne miałeś  , te słodkie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×