Skocz do zawartości
Boos82

Początek- zakupy

Rekomendowane odpowiedzi

Rok czasu się kręci , ale dopiero od 3 miesięcy widzę że zaczyna wszystko się rozrastać . Im mniej się grzebie w akwarium tym lepiej to wygląda . Nie mam jeszcze dużo życia w akwarium ale wolę mieć miejsce jak wszystko się rozrośnie . 

Zmieniłem już falowniki bo z "Jebao" nie byłem zadowolony bo były za głośne i za słabe na moje 200L ( miałem 2 szt. po 4000L/H) Teraz są Aqua Medic 2szt po 10500L/H skręcone na 65%.

W planach jeszcze zmiana oświetlenia na coś lepszego, ale tu jeszcze nie wiem co do mojego baniaka będzie dobre ,(70x50 a wysoki 55) Chcę tak dobrać lampę by w przyszłości oświetliła lekko większy zbiornik o wymiarach 70x60x60.

IMG_20221211_195756.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam takie grzybki jak na zdjęciu. Czy wiecie jak się nazywa? I co może z nim być nie tak bo jeden z nich zrobił się bardzo jaskrawy. Na początku wypustki były koloru bordowego a przy "mordce" zielonkawe. 

IMG_20221226_121015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discosoma albo Rhodactis. Ciężko wywnioskować z tego zdjęcia. 

Może za dużo światła? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym światem to już sam nie wiem. Mam nad akwarium w sumie 170W tylko i to jeszcze nie świeci na 100%.

Na mierniku pokazuje że świecę tylko 135W a to może  być za mało . 65cm mam do tego korala od lampy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić oryginalny filtr wewnętrzny Juwela na panel od boku szeroki na 13cm na głębokości 50cm i wysokość 60cm (akwarium na teraz ma 70x50x60 czyli około 200L) czy starczy do tego pompa obiegowa do 3000L/H? Będą 3 komory(spływ z mediami i na wierzchu wata, kolejna odpieniacz i grzałka, i trzecia pompa ). I czy wystarczy do zrobienia tego panelu spienione pcv 4mm grube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wystarczy, ja w red sea 95 litrów miałem 1000 pompę i dawało radę. Ale panela nie zazdroszczę, wolał bym już tidala.chodzi o łatwość czyszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mazmaciek napisał:

Ale panela nie zazdroszczę, wolał bym już tidala.chodzi o łatwość czyszczenia

Zostawiam sobie od boku trochę miejsca by mieć dostęp do czyszczenia.(panel na bocznej ściance)  Przede wszystkim chodzi mi o to by schować tam odpieniacz Tunze 9004 bo już 1,5 roku a dalej mi puszcza bąbelki do wody. A i co myślicie o pompie obiegowej Tunze 1073.040?

Edytowane przez Boos82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie będzie przerabiania akwarium 😁. Znowu szykuje się przeprowadzka więc trafiło się w dobrej cenie inne akwarium. Będzie zmiana na Eheim Proxima reef 250.

I moje pierwsze akwarium z sumpem 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×