Skocz do zawartości
doon

Akwarium 30l kostka aquael

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zaczynam przygodę z akwarium morskim i chciałbym, aby ktoś troszkę mnie sprowadził na ziemię. Zacznę od tego, że akwarium dostałem od brata, który miał je na "strychu" a młodszemu braciszkowi też się zachciało mieć akwarium 🙄 Pojechałem do sklepu powiedziałem o swoich potrzebach i wystartowałem jako laik z nowym akwarium. Dostałem piasek, wodę z akwarium na start i żywą skałę... Bakterię, które kazali na dzień dobry wpuszczać co drugi dzień i po miesiącu zakupiłem testy. Dzisiaj na spokojnie zrobiłem wszystkie testy i zastanawiam się czy mogę już pomału wpuszczać jakiegoś ślimaka, włożyć jakaś małą szczepke lub rybę, która będzie czyścić. Co prawda widać jeszcze, że w niektórych miejscach jest więcej glona,ale nie tyle co na początku. Odnośnie testów, robiłem je pierwszy raz więc nie wiem czy wszystko zrobiłem dobrze, ale chyba nie da się tego spierdzielic 😒

No3 około 30

Po4 poniżej 0,02

Ph około 8

Kh również około 8

Zasolenie około 1,020 ale mierzone pływakiem

Skały mam lekko ponad 3 kilogramy

Zauważyłem w drugimi tygodniu duży rozrost rurówki, ale aktualnie bardzo rzadko się wychylają, a jeżeli już to na krótką chwilę i zaraz się zamykają. Również na szybach przy dnie z parę dni temu bodajże widłonogi? Tak to się chyba nazywa, więc coś tam żyje w tym baniaku 😅 19stego tj. Dzisiaj mija równo cztery tygodnie od startu. 

 

Jak wrócę do domu to wrzucę zdjęcia z zalania, w trakcie i aktualne. 

Na szybko te co w telefonie miałem aktualne. 

IMG_20210919_124915.jpg

IMG_20210917_174707.jpg

IMG_20210904_152156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×