Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2022 o 18:16, Aquaman napisał:

Co tam dozujesz ?

Piachu też nie żałowałeś :D

Piachu tyle aby przykryć rurki.

Dozuję:

Grotech 12ml/24h

Bakterie 4ml/24h

Fito 24ml/24h

Raz dziennie karmię 2 gupiki wynalazkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje ten Grotech to odpuść. Praktycznie nie masz tam w ogóle życia i bez sensu cokolwiek dozować.
Parametry jak ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2022 o 15:20, Aquaman napisał:

Na moje ten Grotech to odpuść. Praktycznie nie masz tam w ogóle życia i bez sensu cokolwiek dozować.
Parametry jak ? 

I tu się mylisz że nie mam życia, życia jest tyle, że nie idzie zliczyć w tak małym akwarium🤣🤣🤣.

Jest życia drobnych rurówek aż po gąbki wszelkiego rodzaju.

Jeśli chodzi o dozowanie to każdy kto zajmuje się tym hobby wie i widzi po swojej solnicce co jest potrzebne, a co jest zbędne.

Parametry dobre pytanie, nie mierzę sprawdzam tylko zasolenie przy podmiankach

W dniu 12.12.2022 o 18:16, Aquaman napisał:

Co tam dozujesz ?

Piachu też nie żałowałeś :D

Piachu tyle aby przykryć rurki.

Dozuję:

Grotech 12ml/24h

Bakterie 4ml/24h

Fito 24ml/24h

Raz dziennie karmię 2 gupiki wynalazkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mały up.

Doszło trochę korali, na dzień dzisiejszy przedawkowałem fito, z czego mam zapylone szyby.

Jeden błazen odszedł na wieczną rafę wraz z koralem szelis nie wiem czy dobrze nazwę napisałem, codziennie w nocy napowietrzam zbiornik kostką lipową zapomniałem wyłączyć swiatło i ze stresu dwa zwierzaki odeszły reszta ma się jakoś.

Wreszcie się wziołem i pokleiłem skałę, wymieniłem też grys koralowy, tak że w komorach jako filtracja siedzi 3kg live biofil, 1kg maxspekt, i jakieś 2 kg pokruszonej skały

Pozdro dla wszystkich Posolonych20230124_121605.thumb.jpg.3d5ee6c4cf157363b3db3233ccf97620.jpg20230124_081755.thumb.jpg.a1fed6f2d7872615f0ab402d63e53712.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mały up i jakieś tam pitu pitu.

Jako filtracje mechaniczną miałem zastosowaną watę w panelu wymiana 3-4 razy dziennie, nie ustanna walka z pływającymi właskami z waty, wyławianie pensatą.

Gdy likwidowałem 400ke dogadałem się z chłopakami na handel wymienny i dostałem rolermata tropic creation najmniejszy model, najbardziej zależało mi na silniku, ubzdurałem sobie że zbuduję rolermata do 1 komory spływu, męczyło mnie wymienianie waty kilka razy dziennie.

Tak więc przyjechałem do domu po urlopie, odrazu aklimatyzacja crucyfiksa którego zabrałem z 400ki i metrówka, mierzę kwadrat spływu oraz rolermat i szok.

Rolermat nie pasuje jedna strona dłóższa pól cm, cóż zakasałem rękawy i od poniedziałku biorę skrzynkę do pracy fleks i jazda podocinałem pokleiłem i śmiga, ale przyznam że nie jestem jeszcze w pełni zadowolony, muszę go opuścić 2 cm aby więcej wody wody wchodziło do komory.

20230224_193522.thumb.jpg.f85c2008185fc47401141fad245dba04.jpg

Jeszcze został mi do przerobienia odpieniacz, ponieważ jest na samą kostkę lipową i wydaje mi się że za mało pieni, chcę wbudować w niego pompkę ale to muszę nabrać werwy.

Mam mały problem z fochami gonioporek gold i pink słabo w dzień coś się otwierają, zaś w nocy polipy wyciągają na ok 1cm.

Stosowałem fito ale wydawało się jakieś lipne, po stosowani po ok 3 dni wysyp glonu nitkowatego, zaprzestałem stosowania.

Na dzień i wieczór dzisiejszy kosteczka ma się chyba dobrze Po4 ustabilizowałem do 0,07 lecz No3 zeszło z 10 do 2 co mnie trochę martwi mam za małą obsadę, mandaryn i gobidon zielony plus 2 jeżowce i 3 thor.

Zrobiłem fotki ale nie jest to moją mocną stroną

20230224_171138.thumb.jpg.9fe1b051260718ca61e6aa29e360171e.jpg

20230224_193513.jpg

20230224_193416.jpg

20230224_193352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jestes zadowolony bo skacze poziom wody ? , fito jak sam nie zrobisz to nie będziesz wiedział co lejesz . A teraz popatrz na zamówienia i dostępność,  powiedzmy firma X ma 20l w reaktorze i sprzeda 3 l doleją wszystko, czy nic nie będą lać? I teraz zastanów się jak możliwe było w moim baniaku ciągłe lanie fito w ilościach takich co wywracają wszystko do góry nogami. Obsada ma być odpowiednia do ilosci koralowców.  Dużo ostatnich i mało pierwszych ( o odpowiednich rozmiarach ) . Kiedyś dojdziesz do tego . Proponuję również poczytać o składzie jedzenia dla podopiecznych,  mocno się zdziwisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ariel napisał:

Nie jestes zadowolony bo skacze poziom wody ? , fito jak sam nie zrobisz to nie będziesz wiedział co lejesz . A teraz popatrz na zamówienia i dostępność,  powiedzmy firma X ma 20l w reaktorze i sprzeda 3 l doleją wszystko, czy nic nie będą lać? I teraz zastanów się jak możliwe było w moim baniaku ciągłe lanie fito w ilościach takich co wywracają wszystko do góry nogami. Obsada ma być odpowiednia do ilosci koralowców.  Dużo ostatnich i mało pierwszych ( o odpowiednich rozmiarach ) . Kiedyś dojdziesz do tego . Proponuję również poczytać o składzie jedzenia dla podopiecznych,  mocno się zdziwisz .

Nie wiem czy zdązysz przeczytać.

Jeśli chodzi o roler zbyt niskie zanurzenie komory powouduje zbyt szybkie zużycie włukniny, poziom wody jest ok.

Fito prawdopodobnie, oczywiście te które ja zakupiłem było wzbogacane jakąś słabą pożywką dla roślin. Próbowałem 2 razy hodować fito,nie stety dwa razy porażka, wiec przeszedłem na fito w żelu.

Skład papu dla zwierzaków to lepiej nie czytać co jest w środku, zawsze jeśli chodzi o płyn czy jakąś mączkę czytam lub sfaram się znaleźć skład jaki jest zawarty w konkretnym produkcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię fito już od kilku miesięcy i na nawozie dla roślin. Dolewam kilka ml wody z kranu dla podbicia krzemianów i bardzo fajnie się kręci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze w lodówce to przy podmianie postaram się zrobić ale wydaje mi się że źle dobrałem ledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, mazmaciek napisał:

Ja robię fito już od kilku miesięcy i na nawozie dla roślin. Dolewam kilka ml wody z kranu dla podbicia krzemianów i bardzo fajnie się kręci 

Wlej do swojego akwarium litr lub dwa na raz i po 24 godzinach sprawdź czy zmieniły się parametry 🙄 . Ja potrafilem wlać kilka litrow na raz i nic sie nie działo.  Pilnowałem zasolenia , ale trzeba wiedzieć co się leje . Bo nawozy dla roślin mimo że działają , nie są zbilansowane pod morskie akwarium.  Dziwi mnie również że mimo kosztów jakie sie ponosi na założenie i wysiłki by było jak najlepiej , tnie sie koszta na czymś co w gruncie żeczy może być najtańsze.  W dodatku można pogadać z ludźmi i wyjdzie prawie za darmo ( nie licze soli , osmozy i prądu ) .

W dodatku na same testy tylko dla mnie sporo wydałem,  również sprawdzałem nawozy do roślin doniczkowych ,  do słodkich baniaków i różne wyniki były . Popatrz na skład,  również żelazo I potas , a to tylko niewielki % na co zwracam uwagę.  Ale sam wiesz co lejesz .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobiłem icp to przekroczone miałem cynk, bar, miedz, glin i trochę żelazo. Nie licząc tego ostatniego, reszty nie spodziewał bym się w nawozie dla roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, mazmaciek napisał:

jak zrobiłem icp to przekroczone miałem cynk, bar, miedz, glin i trochę żelazo. Nie licząc tego ostatniego, reszty nie spodziewał bym się w nawozie dla roślin

To dla niektórych już zbyt wiele . Musisz wziąść pod uwagę  , że jeśli makroglony chcesz mieć to wykorzystają wszystko co wymieniłeś.  Ale jest sporo wspaniałych zwierząt co fito potrzebują w sporych ilościach i tam nie ma zlituj , ale dziękuję za szczerość i powodzenia . Wiesz jeszcze co hodujesz ? Bo nic czystego nie dostaniesz i w dodatku zmiana nawozu lub składu zmienia to co hodujemy na co innego . Po prostu lepsze warunki dla innych.  Poczytaj , potestuj i wyciągnij wnioski . Bardzo fajna perspektywa do sprawdzenia . Jak mi się nudziło to miałem 120W / 5 l fito a potem poszło na wakacje na balkon , bez mieszania . Ale rosło i było ładne i pachniało również świeżo.  Mikroskop w takiej dziedzinie Bardzo pomocna żecz . Jak masz jak to się pobaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. 
zastanawiam się jeszcze czy te nawozy dedykowane do uprawy  glonów na pewno są tym co ma być w składzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, mazmaciek napisał:

Dzięki za rady. 
zastanawiam się jeszcze czy te nawozy dedykowane do uprawy  glonów na pewno są tym co ma być w składzie. 

Nie do końca  , to co sprawdziłem na tym co miałem,  czyli fito które moim zdaniem na końcu nie było tym co kupiłem,  ale o tym również wyczytasz . Przedewszystkim powinieneś skupić się jakie wartości będzie miała odfiltrowana / odstana woda z fito . Bo w  większych ilościach można się mocno zdziwić.  Przy dużych ilościach fito powinieneś również liczyć zmiany zasolenia . Jeśli zdecydujesz się na jakąś firmę co produkuje nawóz pod fitoplankton który teoretycznie kupiłeś,  możesz sam domowym sposobem sprawdzić no3 I po4 , ale nie tylko . Fitoplankton w większości przypadków co próbowałem szybciej zużywa no3 , ale w większość przypadków przy chodowli odkładają się cyjano bakterie,  pewnie to już wiesz . Odstaw sobie fitoplankton do lodówki i pobierz z góry wodę strzykawką , bez przemieszczania pojemnika w którym będziesz miał fito I delikatnie by nic nie wzburzyć.  Zmierz testami domowymi co się dzieje i jak masz chęci to zrób icp. W moim przypadku nawóz znanej firmy w DE  potrzebował dodatku kno3 by fitoplankton był w stanie wyzerować po4 . Potem z fito które kupiłem miałem inne , bo parametry się zmieniły i były bardziej przystępne dla szczepu który był w tym co kupiłem.  Widzę,  że masz chęci,  to przyjrzyj się problemowi , jak z jednego uzyskać drugie i .... . Sporo szukania , ale moim zdaniem warto . Są również hobbyści co z jednego kupionego fito uzyskali kilka różnych.  Tęperatury w pomieszczeniu w moim przypadku miały wiele wspólnego z tym co Trzymałem . Nie każdy fitoplankton da radę w niższej temperaturze . Ale dowiesz się tego jak popróbujesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly up.

Nic się nie zmieniło, doszło parę goniopor, chelis i gąbka niebieska.

Doszła też babka cytrynowa ale jakaś nie śmiała siedzi w jaskini.

Zaczołem dozować kh, ponieważ na podmiankach nie idzie utrzymać stałego kh

20230325_110810.jpg

20230325_111035.jpg

20230325_184905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×