Skocz do zawartości
szerminator7

450L MORSKIEJ PRZYGODY

Rekomendowane odpowiedzi

No witam wszystkich chciałbym się pochwalić moim baniaczkiem ,powinienem w sumie może od początku jak to się zaczeło ale na razie wrzucę stan na dziś  a w przyszłości jak to powstało .....

IMG_4174.jpg

IMG_4172.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co niektóre zwierzaki, dość wymagające (żeby nie powiedzieć trudne) widzę Studeriotes, Pseudocolochirus, i chyba Lima scabra - o ile mnie wzrok nie myli?

Do tego Odonus niger? :wacko:

Jeśli mam być szczery (a jestem z reguły) trochę smutny widok :confused:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmodeusz to napisz jeszcze co jest nie tak

aaaaa rogatnice już usunąłem ,bo zaczynała rozrabiać

 

pewnie że masz być szczery ,bo wiadomo w sklepie to wcisną wszystko i tak wychodzi

a jakieś konkretne info zawsze się przyda

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to Rogatnice mamy z głowy, zwierzaki o których wspomniałem, muszą być dokarmiane - czy to fito czy zooplanktonem. (warto o nich poczytać, bo to ciekawe stworzenia)

Teraz druga sprawa co się dzieje z LPS, bo na zdjęciu widać, zwierzaki które „schodzą”

Miękkie niestety też w formie nie najlepszej, Sarco nie polipują, u góry - bodajże Sinularia? też 

Jakieś wyniki testów, lepsze zdjęcia, opis (skała też jakoś świeża?)

Tyle na szybko

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak z grubsza po kolei

LPS to rzeczywiście słabo miałem i euphilie to jak zbiornik był świeży to było ok a teraz ma juz 1 rok i cos z LPS słabo podejrzewam ze to wina wody

sarco moze akurat na zdjęciu nie polipują ale ogólnie to wyglądają pięknie 

nooo i testy

temp.24,8

zasolenie 1,23

PH 8

KH   7,3

No2 0,1

No3 30

Po4 0,4

Ca 500

Mg 1310

 

NO3 i Po4 już zbiłem trochę i znowu poleciało

 

teraz trochę o sprzęcie

Filtr FLUVAL FX 6                       odpieniacz TUNZE 9012        lampa maxspect  recurve r6 120   falownik maxspect    i drugi mniejszy na plecki dmucha    drugi filtr do mediów do filtracji  EHEIM experience 2422

 

 

 

 

 

aaa no i skała fakt dołożyłem trochę jakiś czas temu

 

IMG_4173.jpg

jutro za dnia zrobię jakieś konkretne zdjęcie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy kawałek skały mogl dźwignac no3 i wspomoc nowe dojrzewanie? 

Zasolenie bym dźwignal do 1.025-026 dla LPS to dobrze działa- zauważyłem u siebie. 

Kh też nisko leży, dzwignij conajmniej na 8.2-8.4? 

Moja propozycja swiezaaka 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, szerminator7 napisał:

Filtr FLUVAL FX 6                       odpieniacz TUNZE 9012        lampa maxspect  recurve r6 120   falownik maxspect    i drugi mniejszy na plecki dmucha    drugi filtr do mediów do filtracji  EHEIM experience 2422

i trochę się sprawa parametrów wyjaśniła :whistling:

po co w tym zbiorniku dwa filtry "kubełkowe" ?

nie żebym coś miał do tego typu filtracji (bo to nieprawda) ale sam FX6 - to monstrum, i jakoś nie chce mi się wierzyć, że regularnie go czyścisz :blush:

a co dopiero dwa, i tu bym się dopatrywał kłopotów z parametrami w tym zbiorniku. Drugą sprawą jest, jakie media w tych filtrach się znajdują, i jak często podmieniasz wodę w tym baniaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, Osmodeusz napisał:

po co w tym zbiorniku dwa filtry "kubełkowe" ?

Moim zdaniem lepiej dwa , fluval fx6 może i jest duży , ale na ceramikę ma mało miejsca . Tam prawie same gąbki są . Pewnie czyścić się koledze nie chce , ale jak są już dwa to można przy podmianach raz jeden czyścić , raz drugi . Na upartego gąbki czyścił bym w RO , bo w dwóch filtrach ilość ceramiki którą można opłukać w wodzie z podmiany wystarczy do prowadzenia tego akwarium . Więc bakterie na gąbce nie muszą być . Ostatnio miałem przyjemność oglądać prawie dwuletnie akwarium 350l na eheim professionel 600 dwóch cyrkulatorach i odpieniaczu Aqua medic turboflotor 500 i szczena mi opadła . Facet leci na standardowych mediach jakie tam są . Ale korale super , akwarium czyściutkie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmodeusz  Ty to jo "świeżak"  ja to jestem ŚWIEŻAK  no oki po kolei  ten mniejszy filterek to malutki tylko na pusto chodzi jak jakiś purigen czy inne badziewie do zbicia Po4 włożę 

 

w FX 6 nie mam zadnych gąbek jechałem na takim czymś brightwell aquatics No3cubes  i Po4 cubes a teraz dołożyłem takie kamyczki ,noo z czyszczeniem to rzeczywiście nie za regularnie ,ale się poprawiam w tem temacie .jeżeli chodzi o podmiany wody to robiłem pewnie za rzadko bo raz w miesiącu Aquaforestem gotowym ,ale też się przerzucę  na sól

i tu poproszę o podpowiedź jaką ,

na razie poprostu brak miejsca na sump,  no i juz kompletuje temat balinga to może się coś poprawi 

no i jeszcze pytanie czy jak teraz bedę czyścił filtr to czy wymienić wkłąd na ceramikę i jak to wpłynie na zbiornik  

IMG_3116.JPG

takie cuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm, to skoro ten filtr na „pusto” pracuje, to go odłącz i tyle. Niepotrzebnie zajmuje miejsce, i generuje koszty (jeśli nie bardzo chce Ci się czyścić jeden, to dwa ...)

Z tego wkładu który jest w FX, póki co bym nie rezygnował (a na pewno nie wszystko na raz). Wypłucz go przy podmianie porządnie, wyczyść filtr (niech to będzie regularna czynność )

I pomyślał bym o prefiltrze na wejściu do filtra.

Ja mam założony na rurę ssąca, taki „koszyk” eheim https://allegro.pl/oferta/eheim-prefiltr-aquaball-4004320-filtr-wstepny-7591144633 wypchany watą.

Co do soli ?

ja akurat „jadę” na Red Sea, a czy poleciłbym Tobie, No Jasne że tak.

Tyle póki co, nic więcej bym nie kombinował i nie dodawał.

Regularne podmiany, czyszczenie i...

I za jakieś 2 m-ce, powinno być widać rezultaty...😉
 

P.S

   A przez takie praktyki jak Twoje, wszyscy odradzają kubełki, nie ma tak że się nie da😉

Ale jest to upierdliwe, i wymaga systematyczności 

Także powodzenia😉

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee ja ogólnie to zostanę przy kubełku ,dzięki za garść dobrych rad ,kubełek ten który mam polecam każdemu

bo robi robotę        jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, szerminator7 napisał:

Nieeee ja

Masz 7 lat? Pusty filtr co najwyżej robi za dodatkową cyrkulację . Wyczyść fluvala a do tego małego wsadź trochę ceramiki ( siporax , czy co tam chcesz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arielu   mam 42 ale to mało ważne ,spoko do małego dorzucę ceramiki    ,a co do mojego "nieeee"  to po prostu gdybyśmy rozmawiali na żywo to inaczej by zabrzmiało

a jak się pisze  to czasami jakieś nieporozumienie wyjdzie ,no a powiedzcie jeszcze bo jak kupowałem Fluvala to kazali wszystkie gąbki wywalić i tak zrobiłem ale czy włożyć jak będę  czyszcił  filtr chociaż na środek  

w małym filtrze mam włożony wkład z SACHEM PHOSGUARD żeby zbić Po4 ale na ceramikę miejsce jest więc na dół dołożę

Edytowane przez szerminator7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, szerminator7 napisał:

mam 42 ale to mało ważne

Urazić ciebie nie chciałem , ale sam przyznasz że dziwnie to brzmi jak się czyta . Gąbkę możesz dać tylko z dużymi oczkami , bo szybko się zapcha . Gąbkę można mieć tylko wymaga częstego czyszczenia . Może też zacząć po pewnym czasie się rozwalać i wtedy jest do wymiany . Te miejsce jeśli jest możliwość dał bym ceramikę . A na wlot tak jak wyżej , prefiltr i wata , która będziesz wymieniał na nową . Jednak przy przepływie tego fluvala , może będą potrzebne dwa prefiltry , bo będzie się dławił . Można je łączyć szeregowo , lub ściągasz z jednego dolną cześć a z drugiego gurną i łączysz ze sobą . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko luz ,jeżeli chodzi o prefiltr to na fluvalu jest taki problem że ma taki nietypowy wąż dosyć gruby i muszę pokombinować z odłączeniem ale ogarnę ,poszukam do fluvala bo chyba gdzieś widziałem

 

                                            dzięki i pozdrawiam

a do eheima to tak jak kolega Osmo napisał to zamówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 30.04.2021 o 14:51, szerminator7 napisał:

jeżeli chodzi o prefiltr to na fluvalu jest taki problem że ma taki nietypowy wąż dosyć gruby i muszę pokombinować 

Kawałek rurki pasujący średnicą na gumową przejściówkę od węża , trójniki 2 kolanka , 2 przejściówki z grubszej rury na mniejszą i dopasujesz bez problemu do rozmiarów prefiltra . Po to dwa prefiltry , kolanka i inne pierdułki by nie zmniejszać przepływu na filtrze . Szkoda go dławić . Roboty na 5 minut 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Ariel z całym szacunkiem, to akwarium przy tej obsadzie, z tą ilością skały, przy regularnym serwisie - powinno śmigać na samym odpieniaczu, aż miło.

Coś produkuje NO3, i są to moim zdaniem nie czyszczone kubły, dlatego też zasypanie drugiego kubła ceramiką, gruzem czy też innym medium z NASA - podwoi jedynie problem, bo będą gromadzić podwójną ilość syfu.

System ma być prosty, wówczas jest szansa że nie zawiedzie

Ale jak zwykle, to jedynie mój pkt. widzenia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Osmodeusz napisał:

System ma być prosty, wówczas jest szansa że nie zawiedzie

Tylko w tym przypadku zawiódł właściciel . Baniak który ostatnio widziałem 300l był na RRR ( beton ) , trochę piasku , kubeł Eheim i odpieniacz turboflotor 500 ( do 250l ) , małe podmiany co tydzień i zbiornik miód-malina . Ale jak to mówią „ jak dbasz tak masz "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×