Skocz do zawartości
Osmodeusz

Nowa książka o wszystkich koralowcach Indo-Pacyfiku

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa książka, która jest po prostu ogromna, ponieważ zawiera wszystkie koralowce z Indo Pacyfiku. Ta książka prawdopodobnie stanie się Biblią. 

To po prostu ogromna praca przy zbieraniu zdjęć, ponieważ zawiera nie mniej niż 4000 zdjęć i ponad 800 stron. Krótko mówiąc, praca na Titanicu, którą wykonał Joe Rowlett.

513Vf8bZlPL._SX348_BO1204203200_.jpg

Okładka książki, Indo-Pacific Corals

Ten 800-stronicowy tom to obszerny przewodnik wprowadzający do koralowców występujących w płytkich wodach tropikalnego Indo-Pacyfiku, obejmujący prawie wszystkie rodzaje korali twardych, miękkich, Antypathaires, koralimorfy, ukwiały, zoantha i hydroidy.

Nie tylko wiele z tych dużych grup jest obficie zilustrowanych, ale szczególnie podziwiamy szczegółową zmianę klasyfikacji wszystkich stworzeń rafowych dokonaną przez pana Rowletta w oparciu o najnowszą analizę genetyczną i wynikające z niej zrozumienie taksonomiczne. Tak więc wiele rodzajów i gatunków wydaje się nam zupełnie nowe.

Capture-d%E2%80%99e%CC%81cran-2020-12-09

W miękkich koralowcach wiele nowych rodzajów i nowych gatunków. Szczególnie u Briareidae, Xeniidae, Gorgonians, z wieloma gatunkami powszechnymi u akwarystów, teraz prawidłowo zidentyfikowanymi i niektórymi nowymi rodzajami.

Szczegółowy opis Cerianthes z Indo-Pacyfiku i ich stadiów larwalnych, o których rzadko się wspomina.

Wiele Zoanthairs jest szczegółowo omawianych na poziomie gatunku, ich siedliska i sposobów oddzielania różnych gatunków, co jest dość ekscytujące. Te żółte Parazoanthus są teraz Terrazoanthus Sp .

Capture-d%E2%80%99e%CC%81cran-2020-12-09

Zawilce zawierają również swój udział nowości, zwłaszcza wśród ukwiałów ognistych. Zaskakuje Stichodactyla , gdzie  Heteractis magnifica zmienia się w  Stichodactyla magnifica . Stichodactyla haddoni to właściwie S. gigantea … i inne niespodzianki.

Capture-d%E2%80%99e%CC%81cran-2020-12-09

The Antipathaires to zespół, do którego nie było odniesień i wspaniale jest wypełnić tę pustkę.

Corallimorphy również zostały pozostawione w otchłani, a Joe Rowlett wykonał godną podziwu robotę, przywracając ich szlachetność niezwykle popularnej grupie.

Wśród koralowców twardych pierwszą niespodzianką jest Duncanopsammia peltata , która zmieniła rodzaj (dawniej Turbinaria ). Trwa gruntowny przegląd klasyfikacji twardych koralowców poprzez genetykę i wiele zmian jest w toku. Ta publikacja otwiera drzwi do wielu ostatnich zmian.

Capture-d%E2%80%99e%CC%81cran-2020-12-09

Następnie są hydroidy i wiele innych zwierząt, które można pomylić z koralowcami.

Na tych 800 stronach skondensowano dobrze wiedzę. Wszystkie zdjęcia opatrzone są adnotacjami z ich geograficznym pochodzeniem, co jest bardzo cenne. Prawdziwa biblia dla wszystkich miłośników koralowców. A to znacznie przyczyni się do polepszenia bardzo powierzchownego zrozumienia tych zwierząt, zwłaszcza w świecie akwarystów. Absorbowanie tej fenomenalnej ilości informacji zajmie nam kilka lat.

Capture-d%E2%80%99e%CC%81cran-2020-12-09

Książka jest przeznaczona dla wszystkich odbiorców i zawiera aktualną taksonomię, a także około 4000 zdjęć, które pomagają zilustrować tę ogromną różnorodność. Jest to niezbędna referencja dla każdego nurka, akwarysty lub poważnego badacza zainteresowanego fauną koralową tego regionu.

Co najciekawsze, Joe Rowlett jest pracownikiem naukowym w Field Museum of Natural History w pięknym Chicago. Jego praca koncentruje się na owadach, ekologii ekosystemów wodnych i łąk, z krótkimi filogenetycznymi wyprawami ryb. Pracował również intensywnie w branży akwarystycznej i jest autorem ponad 650 artykułów do różnych publikacji.
Jej strona internetowa, Amphiprionology, jest jednym z głównych źródeł informacji o błazenkach.

Ta książka będzie leżeć na naszym nocnym stoliku przez kilka miesięcy, ponieważ chociaż składa się głównie ze zdjęć, przeczytanie jej zajmuje ogromną ilość czasu

Znajdziesz tę książkę, klikając ten link . 

Edytowane przez Osmodeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z książek jest bardzo ciekawa o Morzu Czerwonym Helmuta Debeliusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×