Skocz do zawartości
sebneo

Nowy baniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o poradę, za niedługo zalewam nowy zbiornik o wielkosci 100x50x50 , mam do niego razora R420R,

Boje się jednak,że będzie za mała, a może się mylę?

 

Jednakże, przymierzam się do do Kessila A160WE w ilości 3szt. Dadzą radę?

 

Czy coś innego polecicie...

 

 

 

Wysłane z mojego J9210 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.rozmawiając z kilkoma akwarystami ,podzielili się opinią iż nie warto przeplacać za fachowe lampy. Tańsze są równie dobre. W sumie moja opinia jest podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmowe czy nie firmowe i tak w większości robione w "tygrysach azji". Teraz to już nie jest tak jak kiedyś, w chinach produkuje się w miarę dobre rzeczy i te tańsze i te droższe. Używam lampę Spectra do 45l i jestem bardzo zadowolony z niej jak i również z innej dużo tańszej która służy mi w innej dziedzinie akwarystyki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa kanały u góry lampy + i - . Masz dwa kanały biały i niebieski (blue, royal blue, uv) można regulować moc światła w 10 zakresach jednak jeśli by zastosować ściemniacz manualny jako dodatkową opcję to on nie zadziała, nie znam się na elektronice ale tak właśnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, choć można spotkać się w handlu z różnymi nazwami tej lampy, tak jak inne chińskie mają swoich podwykonawców :) jeśli przymierzasz się do kupna to musisz wiedzieć że sama lampa daje ładne widmo światła przynajmniej na moje oko, tylko moc lampy jest nieco inna niż podaje producent ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może warto kupować firmowe a może nie , wszystko zależy co kto chce . Widziałem wiele lamp i mam swoje ulubione , jednak ccc i mam inną. Wracając do tematu , to tak 3 kesile dadzą radę , zależy jeszcze co tam będzie . Maxspect 420 który i jaka moc ? Jeśli 160-180W to ogarnie i zawsze możesz pod niego podwiesić dodatkowo t5 , tak jak większość robi . Wtedy światło jest ładniejsze i można więcej wydziwiać z koralami . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o razora To mam takiego jak na zdjeciach91a9fd8817ef0ada0f147d6b372dc5f8.jpg10aa6974e4481fccb2dd04719f37089b.jpg

Wysłane z mojego J9210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

160W starszy model . Z razorami jest ten problem , że świecą bardziej na fioletowo . Jeśli dodasz niebieskie 2xt5 , lub jakieś belki / tuby Led też niebieskie , to ładniej wyglada światło . Ale lampy mimo ,że stare dają radę . Jeśli masz już tego razora to nie pchał bym się w koszta i zostawił go . Ma dwa kanały , łatwe programowanie i mi pod nim wszystko rosło . Tylko ja nie trzymałem sps , bo nie falują ? . Części jeszcze są dostępne i dostaniesz bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje miękasy i LPS, morszczaka mam dopiero od kilku miesięcy więc wciąż się uczę co i jak,

 

Jakieś konkretne T5 polecacie?

 

Wysłane z mojego J9210 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu miałem chwilkę i zmodyfikowałem lampę, nie chciałem naruszać obudowy lampy i wymyśliłem podwieszenie na konstrukcji lampy, tak to wygladaf7e22a3a00428cc23b5f2f45c474ff8e.jpgd26cdc4d2e4ca28011be4ff91be47783.jpg2d7064611ddb8edf952061a785ba0ba0.jpg5adc89d446b48ff41efc43d59a5b5b8d.jpg

Wysłane z mojego J9210 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze pytanie o refugium, taka się nada do oświetlania:

50,56 zł 35%OFF | Pełnozakresowe LED oświetlenie do uprawy 25W 45W 50W lampy do uprawy dla roślin kwiat do uprawy W pomieszczeniu sadzonka Phytolamp do szklarni rosną pudełko W kształcie namiotu
https://a.aliexpress.com/_mtP7VoF

Wysłane z mojego J9210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×