Skocz do zawartości
Osmodeusz

Jak działa Georgia Aquarium

Rekomendowane odpowiedzi

Jak działa akwarium Georgia

 TRACY V. WILSON

 
 
 
Duża rafa koralowa w galerii Tropical Diver. Wiele z tego koralowca, specjalnie wyhodowanego u wybrzeży Fidżi, żyje.
 
Duża rafa koralowa w galerii Tropical Diver. 

Akwarium Georgia to największe akwarium na świecie, niezależnie od tego, czy mierzysz liczbę ryb (ponad 100 000), czy objętość wody (ponad milion stóp sześciennych). Zawiera około 500 gatunków w 60 siedliskach z oknami widokowymi o powierzchni 12 000 stóp kwadratowych, a jego budowa kosztowała 290 milionów dolarów.

Zamiast tradycyjnego liniowego projektu akwarium, Georgia Aquarium ma pięć oddzielnych galerii rozmieszczonych wokół centralnego atrium. Są to Georgia Explorer , Tropical Diver , Ocean Voyager , Cold-Water Quest i River Scout . W zbiornikach w galeriach znajduje się różnorodna populacja zwierząt, w tym wieloryby , rekiny , pingwiny, wydry, węgorze elektryczne, płaszczki, koniki morskie, gwiazdy morskie, kraby i różnorodne ryby wszystkich rozmiarów.

 

Więc jak oni to zrobili? Jak zbudowali siedliska dla wszystkich tych zwierząt i skąd wzięli wszystkie ryby? Czego potrzeba, aby woda była czysta, a zwierzęta karmione i zdrowe? A jak akwarium - organizacja non-profit - mogła sobie na to wszystko pozwolić?

Pilarka wielkokwiatowa w zbiorniku Ocean Voyager. Sawfish zjada małe ryby, skorupiaki i mięczaki. Używa swojej piły lub mównicy do ataku, obrony i kopania zdobyczy.
 
 Sawfish zjada małe ryby, skorupiaki i mięczaki. Używa swojej piły do ataku, obrony.
 
 

W tym artykule poznasz odpowiedzi na te i inne pytania. Dowiesz się również o zwierzętach wodnych, które są główną atrakcją akwarium

 

 

 

 
 
Wielki rekin młot w zbiorniku Ocean Voyager. Chociaż rekiny są drapieżnikami, zazwyczaj nie żywią się innymi zwierzętami w swoim zbiorniku, o ile są dobrze karmione.
 
Wielki rekin młot w zbiorniku Ocean Voyager. Chociaż rekiny są drapieżnikami, zazwyczaj nie żywią się innymi zwierzętami w swoim zbiorniku, o ile są dobrze karmione.

Budowa akwarium, pomostu parkingowego i eksponatów dla wszystkich tych zwierząt nie była łatwym zadaniem. W tym procesie akwarium wykorzystało:

 • 328 ton okien akrylowych, o wadze dwóch w pełni wyrośniętych płetwali błękitnych
 • 290 armatury wodno-kanalizacyjnej, 200 wpustów podłogowych i 53 wpusty dachowe połączone z 1,5 mil rury podziemnej i 5,5 mil rury nadziemnej
 • 99 mil rur i drutów
 • 100 000 jardów betonu i 2500 pali odlewanych za pomocą ślimaków
Świetlik nad zbiornikiem Ocean Voyager pozwala rybom uzyskać naturalne światło słoneczne w pogodne dni. Na tym zdjęciu żaluzje świetlika są zamknięte.
 
Świetlik nad zbiornikiem Ocean Voyager pozwala rybom uzyskać naturalne światło słoneczne w pogodne dni. Na tym zdjęciu żaluzje świetlika są zamknięte.

Zbiornik Ocean Voyager, największe siedlisko, zawiera trzy czwarte wody w akwarium. Ma 263 stopy długości, 126 stóp szerokości i 33 stopy głębokości i mieści 6 milionów galonów wody. Kojce na jednym końcu pozwalają personelowi oddzielić ryby od reszty zbiornika, a weterynarze mogą badać w nich większe zwierzęta. Wolno poruszający się przenośnik taśmowy prowadzi gości przez 100-metrowy akrylowy tunel pod zbiornikiem, pozwalając im oglądać ryby od dołu.

 

Inne eksponaty akwariowe obejmują 800 000 galonów zagrody dla wielorybów bieługi, mniejsze zbiorniki i zbiorniki wielodotykowe, w których odwiedzający mogą uzyskać praktyczne doświadczenie ze zwierzętami wodnymi. Wiele zbiorników wykorzystuje sztuczne światło, ale zbiornik Ocean Voyager, siedlisko wielorybów bieługi i duża rafa koralowa otrzymują naturalne światło.

Aby napełnić zbiorniki, do akwarium wpompowano 8 milionów galonów zwykłej wody z kranu - ilość wystarczającą do napełnienia 160 000 wanien. Po obróbce w celu usunięcia chemikaliów i zanieczyszczeń personel musiał zamienić tę słodką wodę w słoną wodę dla siedlisk morskich. W tym celu dodali 750 2000-funtowych worków soli morskiej Instant Ocean®, co daje łącznie 1,5 miliona funtów. To odpowiednik ponad 920 000 pojemników soli kuchennej.

Aby zasolić wodę na potrzeby eksponatów morskich, Akwarium zużyło 1,5 miliona funtów soli morskiej Instant Ocean®. Utrzymywanie zasolonej wody wymaga bardzo niewielkiej ilości dodatkowej soli.
 
Aby zasolić wodę na potrzeby eksponatów morskich, Akwarium zużyło 1,5 miliona funtów soli morskiej Instant Ocean®. Utrzymywanie zasolonej wody wymaga bardzo niewielkiej ilości dodatkowej soli.

Następnie przyjrzymy się, gdzie akwarium znalazło wszystkie zwierzęta, które żyją w jego zbiornikach.

 

 
 
[b] Pracownicy akwarium opuszczają bieługę do pojemnika transportowego.
 
Pracownicy akwarium opuszczają bieługę do pojemnika transportowego.
ZDJĘCIE DZIĘKI UPRZEJMOŚCI UPS

Podobnie jak wszystkie ogrody zoologiczne i akwaria, Georgia Aquarium spotkało się z krytyką ze strony organizacji zajmujących się prawami zwierząt i innych osób, które uważają, że żyjącym tam zwierzętom będzie lepiej na wolności. Ale około 70 procent zwierząt w akwarium pochodziło z hodowli ryb, ogrodów zoologicznych i innych akwariów. W kilku przypadkach pracownicy akwarium ratowali zwierzęta, które żyły w niezdrowych warunkach lub które umarłyby bez ich interwencji.

Z pomocą United Parcel Service (UPS), pracownicy akwarium przeniosli ponad 100 000 ryb z hodowli na Tajwanie do magazynu kwarantanny w ciągu 36 godzin. Ryby te latały w 42 specjalnie zaprojektowanych zbiornikach, a wiele z nich było bardzo małych, gdy przybyły.

 

Niektóre z największych gatunków akwarium również przybyły za pośrednictwem UPS. Na przykład Ralph i Norton, oryginalne rekiny wielorybie w akwarium, oraz wieloryby Nico i Gasper, podróżowali w specjalnie zaprojektowanych zbiornikach z systemami podtrzymywania życia. Ralph i Norton przelecieli 13 000 mil z Tajpej na Tajwanie z postojem w Anchorage na Alasce na specjalnie wyposażonym frachtowcu B-747. Nico i Gasper polecieli 1331 mil z Mexico City w Meksyku na pokładzie samolotu transportowego 767. Pracownicy akwarium towarzyszyli zwierzętom w ich podróżach i przenosili je do i z pojemników za pomocą specjalnych zawiesi. Ciężarówki z platformą przewoziły wybieg z międzynarodowego lotniska Hartsfield-Jackson do akwarium.

Specjaliści od akwarium zabezpieczają rekina wielorybiego w jego kontenerze transportowym u wybrzeży Tajwanu. Rekiny wielorybie to największe znane ryby na świecie, ale wciąż są to młode osobniki.
 
Specjaliści od akwarium zabezpieczają rekina wielorybiego w jego kontenerze transportowym u wybrzeży Tajwanu. Rekiny wielorybie to największe znane ryby na świecie, ale wciąż są to młode osobniki.
ZDJĘCIE DZIĘKI UPRZEJMOŚCI UPS
 
 
 

Zbiornik z rekinami wielorybimi i zwierzętami w środku ważył 54 000 funtów, a zbiornik wielorybów - 26 000 funtów. Ze względu na tę masę samoloty wymagały modyfikacji, aby poradzić sobie z ładunkiem. Pracownicy UPS musieli ustawiać zbiorniki dokładnie według środka ciężkości samolotów. Waga wpływała również na prędkość startu i lądowania.

Specjalistyczna zawiesia wyjmuje rekina wielorybiego z pojemnika transportowego. Pozostawione na wolności rekiny prawdopodobnie zostałyby złapane dla pożywienia.
 
Specjalistyczna zawiesia wyjmuje rekina wielorybiego z pojemnika transportowego. Pozostawione na wolności rekiny prawdopodobnie zostałyby złapane dla pożywienia.
ZDJĘCIE DZIĘKI UPRZEJMOŚCI UPS
 
 
 

Oprócz wielorybów, rekinów wielorybich i zwierząt z obiektów akwakultury, inne żywe zwierzęta przywiezione do akwarium to:

 • Szkoła tarponu, srebrnej ryby, która może ważyć ponad 300 funtów, gdy jest w pełni rozwinięta, uratowana z basenu pływowego
Nienazwany gatunek ryby, który ma około 4 cale długości i jest pomarańczowy z różowym ogonem, zebrany u wybrzeży Fidżi Kilka gatunków ryb tropikalnych uratowanych po tym, jak US Fish and Wildlife Service skonfiskowało je jako nielegalny transport Gitara mięczakowa złowiona przypadkowo przez rybaków z Tajwanu Oz i Gracie, wydry morskie z Oregon Zoo i California's Aquarium of the Pacific Lokalne gatunki, takie jak płaszczkowate, zebrane u wybrzeży Gruzji Koral, uprawiany do użytku w akwarium, a nie zbierany z istniejących raf

Następnie przyjrzymy się, gdzie i jak personel przygotowuje posiłki dla tych zwierząt.

NA RATUNEK NICO I GASPERA

Białuchy Nico i Gasper mieszkali pod kolejką górską i obok ruchliwej drogi, zanim dotarli do Georgia Aquarium. To środowisko było dalekie od ideału dla ich dobrego samopoczucia, a akwarium postrzegało ich przeniesienie jako akcję ratunkową. Gasper miał niedowagę i miał zmiany skórne, kiedy przybył, a później urzędnicy odkryli, że ma niebezpieczną chorobę kości. Pomimo szeroko zakrojonej opieki weterynaryjnej jego stan pogarszał się w ciągu kilku miesięcy i został uśmiercony w styczniu 2007 roku.

Nico dzieli siedlisko wieloryba bieługi z trzema samicami, Natashą, Maris i Marina, wypożyczonymi z New York Aquarium.

 

 
 
Pracownicy akwarium karmią afrykańskie pingwiny czarnogłowe. Identyfikuje je kilka koralików wokół skrzydeł pingwinów. Mężczyźni mają niebieski koralik najbliżej klatki piersiowej, a kobiety różowy.
 
Pracownicy akwarium karmią afrykańskie pingwiny czarnogłowe. Identyfikuje je kilka koralików wokół skrzydeł pingwinów. Mężczyźni mają niebieski koralik najbliżej klatki piersiowej, a kobiety różowy.
 
 

Karmienie zwierząt w Georgia Aquarium jest o wiele bardziej skomplikowane niż zwykłe posypanie wodą niewielkiej ilości jedzenia. Obsługa akwarium przygotowuje posiłki dla wszystkich swoich zwierząt w spirytusie hodowlanym , specjalnie zaprojektowanej kuchni, która spełnia wyższe standardy niż kuchnie restauracyjne. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych przeprowadza wyrywkowe kontrole komisariatu, aby upewnić się, że spełnia on wymogi sanitarne.

W zakładzie hodowlanym znajduje się zamrażarka, która mieści 20000 funtów żywności, a także lodówka, która mieści 6000 funtów. Personel akwarium codziennie przygotowuje pokarm dla zwierząt. Dieta zwierząt, ilość pożywienia i liczba karmień dziennie różnią się znacznie w zależności od gatunku. Niektóre zwierzęta jedzą przygotowaną żywność, która przypomina to, co jedzą z niewoli, a inne jedzą dokładnie to, co jedzą na wolności. Wiele osób otrzymuje witaminy lub leki w jedzeniu.

 
Bernie i Billi Marcus karmią rekina wielorybiego.
 
Bernie i Billi Marcus karmią rekina wielorybiego.
ZDJĘCIE I WIDEO DZIĘKI UPRZEJMOŚCI GEORGIA AQUARIUM

Na przykład:

 • Liściaste morskie smoki jedzą dokładnie to, co jedzą w oceanie - małe krewetki zwane mysidami .
Rekiny wielorybie jedzą specjalny, wstępnie przygotowany pokarm żelowy, a także małe skorupiaki zwane krylem. Rekiny wielorybie są rybami filtrującymi i nauczyły się jeść z czerpaków przed podróżą do akwarium. Beluga wieloryby otrzymują cztery karmy ryb dziennie, a największe zjadają około pięćdziesięciu kilogramów ryb podzielonych na te cztery karmienia. Wydry morskie jedzą ryby i małże spożywcze. Biolodzy pracujący z wydrami sprawdzają ich żywność pod kątem zadrapań i skaleczeń, w których mogą rosnąć bakterie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć film, na którym jedna z wydr rozbija muszlę w poszukiwaniu pożywienia.

Specjaliści od akwarium mają dostęp do zbiorników, aby nakarmić zwierzęta, ale ogromny zbiornik Ocean Voyager stawia szczególne wyzwania. Ma mniej więcej kształt klepsydry i mieści wiele różnych ryb. Wraz z rekinami wielorybimi występują gatunki, takie jak rekiny młoty, ryby piły, gitara pyskata, grouper i trevally. Do nakarmienia wszystkich tych ryb Akwarium wykorzystuje suwnicę , która porusza się po szynach na całej szerokości zbiornika. Ustawili stacje karmienia dla każdego zwierzęcia na platformie dźwigu. Stacje te pozwalają personelowi upewnić się, że każde zwierzę otrzymuje odpowiednią ilość odpowiedniego rodzaju karmy. Dopóki są odpowiednio karmione, nawet najbardziej drapieżne gatunki zazwyczaj nie żywią się mniejszymi rybami.

Ta suwnica bramowa pozwala pracownikom akwarium ustawić stacje karmienia dla każdego gatunku ryb w Ocean Voyager.
 
Ta suwnica bramowa pozwala pracownikom akwarium ustawić stacje karmienia dla każdego gatunku ryb w Ocean Voyager.

Karmienie ryb wysokiej jakości karmą dostosowaną do tego, co jedzą na wolności i której potrzebują do rozwoju w niewoli, pomaga zachować ich zdrowie. Jeśli ryba zachoruje lub zrani się, w akwarium znajduje się pełna placówka weterynaryjna i gabinet na miejscu. W następnej kolejności przyjrzymy się tym obszarom akwarium.

 

 
 
Sala operacyjna Georgia Aquarium.
 
Sala operacyjna Georgia Aquarium.
 
 

Usługi weterynaryjne i placówka medycyny konserwatorskiej w Georgia Aquarium jest jak szpital kliniczny, w którym lekarze zdobywają praktyczne doświadczenie w pracy z pacjentami. Jest to jednostka o powierzchni 5800 stóp kwadratowych, zatrudniająca 15 osób i mieszcząca 26 zbiorników zabiegowych oraz w pełni wyposażony gabinet. Akwarium współpracuje z University of Georgia i zapewni staż weterynaryjny oraz dwie trzyletnie rezydencje patologiczne w celu szkolenia nowych specjalistów od zwierząt wodnych. Personel weterynaryjny prowadzi również badania nad zdrowiem i zachowaniem zwierząt oraz dzieli się ich wynikami z innymi ogrodami zoologicznymi i akwariami.

Laboratorium i placówka służby zdrowia może przeprowadzać badania krwi zwierząt, badać preparaty pod mikroskopem i hodować bakterie do analizy. Gabinet posiada również mobilny, cyfrowy aparat radiograficzny , który można przenosić w dowolne miejsce w placówce i może prześwietlać zwierzęta tak małe jak pingwiny i tak duże jak wieloryby. Posiada aparat USG , endoskop oraz aparaty umożliwiające znieczulenie ssaków, gadów i ryb do operacji.

 

Medycyna zapobiegawcza jest stosunkowo nowa w branży akwarystycznej, ale Georgia Aquarium pracuje nad protokołami medycyny prewencyjnej dla wszystkich swoich większych zwierząt, w tym corocznymi egzaminami. Niektóre zwierzęta, takie jak wieloryby bieługi, które są podatne na wrzody lub połykanie ciał obcych, zostaną poddane rutynowym endoskopiom. Niektóre zwierzęta mogą otrzymać szczepionki, chociaż profilaktyka dla ryb akwariowych na ogół opiera się na obserwacji i kwarantannie dla wszystkich nowych zwierząt, a nie na szczepionkach.

Mobilny, cyfrowy system radiografii w gabinecie akwarium. Emiter promieniowania rentgenowskiego wysyła sygnał do płyty, która przesyła obraz na ekran.
 
Mobilny, cyfrowy system radiografii w gabinecie akwarium. Emiter promieniowania rentgenowskiego wysyła sygnał do płyty, która przesyła obraz na ekran.
 

Wszystkie większe zwierzęta w akwarium uczą się zachowań hodowlanych , które ułatwiają personelowi weterynaryjnemu przeprowadzanie badań. Na przykład, gdy instruktor instruuje, wieloryby przedstawiają swoje płetwy lub przywry ogonowe do badań lub pobrania krwi. Wydmuchają również z otworu na płytkę, którą personel może zbadać pod mikroskopem pod kątem pasożytów i bakterii. Trzymane pingwiny wystawiają stopy do sprawdzenia stóp. Ułatwia to personelowi pracę i znacznie zmniejsza stres zwierząt.

Innym wymaganiem dla zdrowych zwierząt wodnych jest jakość wody w ich pomieszczeniach. Następnie przyjrzymy się podtrzymywaniu życia ryb i jakości wody.

 

 
 
Niektóre z 218 pomp, które pomagają utrzymać wodę w akwarium w czystości.
 
Niektóre z 218 pomp, które pomagają utrzymać wodę w akwarium w czystości.
 
 

Mimo że zbiorniki Georgia Aquarium mieszczą 8 milionów galonów wody, zakład zużywa tylko tyle wody, ile przeciętny supermarket. System uzdatniania i regeneracji oczyszcza i poddaje recyklingowi wodę, tracąc tylko trochę na odparowanie i odpieniacze białek, które pomagają usunąć zanieczyszczenia.

Za kulisami akwarium stosuje trzy rodzaje filtracji:

 
 • Filtracja mechaniczna , która usuwa drobne cząstki
Frakcjonowanie , które usuwa rozpuszczone substancje organiczne Ozon , który pełni taką samą rolę jak chlor w basenie, ale jest bezpieczniejszy dla ryb

Aby to zrobić dla całego akwarium, potrzeba 218 pomp, 141 filtrów piaskowych i 70 odpieniaczy białek. Te pompy przepuszczają 261 000 galonów wody na minutę - to około 163 125 spłukiwanych toalet. Sam Ocean Voyager wymaga 28 pomp i 56 filtrów piaskowych, które oczyszczają około 1800 galonów wody na minutę. Personel podtrzymujący życie musi wykonywać konserwację, w tym wymianę oleju i wymianę filtrów, wszystkich tych pomp i filtrów.

Ta pompa napędza odpieniacz białek.
 
Ta pompa napędza odpieniacz białek.

Personel podtrzymujący życie mierzy również czas obrotu zbiornika - czas, w którym cała woda w zbiorniku jest filtrowana i czyszczona. Celem personelu jest utrzymanie czasu rotacji poniżej dwóch godzin. Natężenia przepływu mają również wpływ na rozpuszczony tlen w zbiornikach - ryby uduszą się, jeśli jest go za mało, ale zbyt dużo może być toksyczne.

Wszystkie te pompy przesyłają wodę przez szereg filtrów i odpieniaczy. Chociaż ten proces jest konieczny, może również powodować pewne problemy. W następnej sekcji zbadamy filtrowanie i monitorowanie w systemach podtrzymywania życia w akwarium.

 

 
 
Odpieniacz białek wytwarza pianę. Gruz przylega do tej piany, a kiedy piana się przelewa, zabiera ze sobą resztki.
 
Odpieniacz białek wytwarza pianę. Gruz przylega do tej piany, a kiedy piana się przelewa, zabiera ze sobą resztki.
System wysokosprawnej chromatografii cieczowej może mierzyć stężenia antybiotyków i wszelkie nieprawidłowości, które pojawiają się w wodzie. Pracownicy laboratorium będą go używać do badań.
 
System wysokosprawnej chromatografii cieczowej może mierzyć stężenia antybiotyków i wszelkie nieprawidłowości, które pojawiają się w wodzie. Pracownicy laboratorium będą go używać do badań.

Te filtry piaskowe są podobne do tego, co można znaleźć w domu basen , ale na znacznie większą skalę. Pompy przepychają wodę przez piasek pod ciśnieniem od 15 do 20 psi, a zanieczyszczenia zatrzymują piasek. System może automatycznie przepłukiwać powolne filtry, a personel okresowo zmienia piasek.

W odpieniaczu białek woda z eksponatów przechodzi przez filtr, który wtryskuje powietrze z bardzo dużą prędkością. Venturiego zaworu - rury ze zwężonym obszarem w środku - przerwy powietrza do mikropęcherzyków. Te bąbelki mają dużą powierzchnię, do której przylegają zanieczyszczenia. Piana, którą tworzy ten proces, wypływa z otworu w górnej części filtra i wpada do komory zbiorczej, którą personel musi okresowo czyścić. Zapoznaj się z tym artykułem Marine Depot, aby uzyskać więcej informacji na temat odpieniania białek i zaworów Venturiego.

 

Ten proces wymaga oczywiście intensywnego pompowania, co może powodować powstawanie rozpuszczonych gazów szkodliwych dla ryb. Tak więc system pompuje wodę do zbiorników znajdujących się nad eksponatami i pozwala na rozproszenie rozpuszczonych gazów. Następnie grawitacja wciąga wodę z powrotem do siedlisk. Podgrzanie lub schłodzenie niewielkiej ilości wody przed powrotem na eksponaty pomaga utrzymać je w odpowiedniej temperaturze.

Ten system wydaje się skomplikowany, ale komputer obsługuje prawie wszystkie decyzje dotyczące czystej i brudnej wody. Jedenaście komputerów połączonych w całym budynku podejmuje 150 milionów decyzji na sekundę dotyczących poziomów w zbiorniku, temperatury i przepływu pompowania, z których wszystkie mają krytyczne znaczenie dla zdrowia zwierząt i działania systemu. Komputer wykorzystuje grafikę i dane do dostarczania informacji i informacji zwrotnych personelowi podtrzymującemu życie.

Mimo że system jest prawie w 100% samowystarczalny, personel nadal codziennie pobiera próbki z każdego eksponatu, analizuje je w laboratorium i ręcznie dodaje niezbędne środki chemiczne. Chemicy wody codziennie oceniają cykl azotowy - rozkład materii organicznej na odpady azotowe - a także poziom amoniaku, pH, zasolenie i tlen w próbkach wody z każdego siedliska. System fotografii jonowej mierzy, rozcieńcza i analizuje próbki, rejestrując wszystko, co jest naładowane dodatnio lub ujemnie. Personel wykorzystuje również system wysokosprawnej chromatografii cieczowej do zastosowań badawczych.

Badania są ważne dla misji akwarium i dla jego statusu organizacji non-profit. W następnej sekcji omówimy inne programy badawcze i edukacyjne.

 

 
 
Dzieci badają życie wodne w pętli edukacyjnej.
 
Dzieci badają życie wodne w pętli edukacyjnej.
ZDJĘCIE DZIĘKI UPRZEJMOŚCI GEORGIA AQUARIUM

Podczas wizyty w akwarium trudno przeoczyć akcent edukacyjny. Każdy eksponat posiada tablice lub ekrany dotykowe z informacjami o jego mieszkańcach. Akwarium posiada również stacje edukacyjne, które oferują społeczeństwu dodatkowe informacje. Zbiorniki dotykowe, w których pracują pracownicy i wolontariusze, dają ludziom szansę dotykania zwierząt akwariowych i interakcji z nimi. W kilku obszarach projektory wyświetlają informacje o zwierzętach wzdłuż ścian i podłóg. Akwarium oferuje również wycieczki za kulisami, podczas których odwiedzający mogą zobaczyć, jak akwarium karmi i opiekuje się rybami.

Ale poza strefami dla zwiedzających 25 procent akwarium jest przeznaczone na badania i edukację. Pętla edukacyjna , przestrzeń z laboratoriami do nauki i ćwiczeniami praktycznymi dla uczniów w różnych grupach wiekowych, obejmuje całe piętro. Learning Loop oferuje również letnie kursy doskonalenia zawodowego dla nauczycieli. Wszystkie programy edukacyjne odbywają się w Pętli Edukacyjnej, oddzielnie od odwiedzających akwarium. Urzędnicy szacują, że każdego roku w programach weźmie udział 70 000 studentów.

 
[b] Wieloryb bieługi w siedlisku wielorybów o pojemności 800 000 galonów. Białuchy żyją wyłącznie w wodach arktycznych i subarktycznych, więc woda w ich zbiorniku zawsze ma temperaturę 55 ° F / 13 ° C.
 
Wieloryb bieługi w siedlisku wielorybów o pojemności 800 000 galonów. Białuchy żyją wyłącznie w wodach arktycznych i subarktycznych, więc woda w ich zbiorniku zawsze ma temperaturę 55 ° F / 13 ° C.

Program 4R w akwarium to kolejna droga do badań, ochrony i poprawy życia ryb w niewoli i na wolności. Cztery R to rehabilitacja, relokacja, ratownictwo i badania. Darowizny na rzecz programu wspierają takie akcje, jak ratowanie Nico i Gaspera oraz ich relokacja do Gruzji. W takim przypadku trzech darczyńców zobowiązało się do ratowania zwierząt i przeniesienia ich w inne miejsce po 50 000 dolarów każdy, w zależności od wymiany dolara za dolara od społeczności.

 

 
 
Akwarium Georgia
 
Akwarium Georgia

Akwarium Georgia Aquarium rozpoczęło się od założyciela The Home Depot, Berniego Marcusa. Marcus chciał podarować miastu Atlancie i stanowi Georgia podarunek, który zachęcałby do edukacji i wzrostu gospodarczego. W listopadzie 2001 roku ogłosił swój plan budowy akwarium w centrum Atlanty. On i jego żona Billi przekazali 250 milionów dolarów na budowę Georgia Aquarium.

Ale nie zrobili tego sami. Marcus i pracownicy akwarium odwiedzili 56 akwariów w 13 krajach, aby przeprowadzić badania i zebrać pomysły. Otrzymali również wkład finansowy od AirTran Airways, BellSouth, Georgia-Pacific, The Home Depot, Southern Company i SunTrust Bank, który sponsorował pięć galerii wodnych akwarium i jego kino 4-D. Turner Broadcasting System sponsorował pętlę edukacyjną. Ludzie wnieśli swój wkład za pośrednictwem programu FishScales Aquarium, a inne korporacje, takie jak UPS, przekazały darowizny rzeczowe. Nawet ziemia była darem - dziewięć akrów pochodziło od The Coca-Cola Company. Dzięki całej tej pomocy finansowej akwarium zostało otwarte bez długów.

 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod akwarium miało miejsce w maju 2003 r., A otwarto je dla publiczności 23 listopada 2005 r. Budowa obiektu o powierzchni 550 000 stóp kwadratowych zajęła tylko 27 miesięcy, a jednocześnie wybudowano parking na 1600 samochodów. Oprócz siedlisk zwierząt w akwarium znajduje się sklep z pamiątkami i teatr 4-D. Posiada również salę balową o powierzchni 16 400 stóp kwadratowych i kuchnie gastronomiczne. System ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), który musi precyzyjnie utrzymywać temperaturę wokół siedlisk zwierząt, może podejmować 9 000 decyzji na minutę i ma wydajność odpowiadającą 1200 domom średniej wielkości.

Pływający rekin wielorybi ze ławicą złotych trevally. Zwiedzanie akwarium za kulisami daje odwiedzającym szansę zobaczenia rekinów z góry.
 
Pływający rekin wielorybi ze ławicą złotych trevally. Zwiedzanie akwarium za kulisami daje odwiedzającym szansę zobaczenia rekinów z góry.

W akwarium pracuje ponad 200 osób, a około 1000 przeszkolonych wolontariuszy poświęca swój czas. Akwarium posiada ochronę oraz 99 kamer wideo i 97 czytników kart zbliżeniowych. Każdy, kto odwiedza akwarium, musi przejść kontrolę bezpieczeństwa, a broń, noże, zapałki i zapalniczki nie są wpuszczane do środka. Aby dodatkowo chronić bezpieczeństwo ryb, akwarium zabrania słomek, które mogą być szkodliwe, jeśli zostaną wrzucone do eksponatów, z restauracji na miejscu, Café Aquaria.

Marcus i pracownicy akwarium mają nadzieję, że akwarium będzie całkowicie samowystarczalne, utrzymując się z opłat za wstęp oraz wynajmu sali balowej i innych miejsc spotkań.

 

https://www.georgiaaquarium.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×