Skocz do zawartości
prezes912

Akwarium od podstaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym kupić ten zestaw

https://allegro.pl/oferta/aquael-nano-reef-duo-49l-akwarium-morskie-7046457951

 

Następnie dokupić żywą skałę i piasek. Co jeszcze potrzebne jest do odpalenia takiego akwarium, ryby jakie chciałbym trzymać to błazenki. Możecie pomóc lub ewentualnie linki z allegro powysyłać. Jak wszystko skompletuje to będziemy dalej mysleli dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr RO DI, wg mnie niezbedny. Kaskada FZN3, refraktometr, testy podstawowe No3, po4, kh, ph, sol, miernik tds do pomiaru twardosci wody i odpieniacz, ja mam w swojej kostce Resun Sk300 polecam :) no i do kaskady ceramike jakas, koledzy Ci doradza, no i na koncu co powinno byc wczesniej-bakterie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie co do przedmówcy 

przedewszystkim filtr RO DI aby miec wode 

Nastepna Sól  aby tą wode zasolić 

Bakterje aby ruszyc to wszystko 

Jakiś falownik bo cyrkulacja jest badzo ważna 

Nastepnie odpieniacz , media filtracyjne skoro nie ma sumpa , nie wiem co tam wejdzie do tej kaskady , life bio fill ewentualnie kulki maxspecta 

no i masa testów tak jak wspominał kolega No3 , Po4 , kh , No2 , miernik PH i reflaktometr do pomiaru soli .

I dekoracja skała , koral , żywy piach .

Moze za 2 mce bede w kraju to mógłbym Ci dać skale bo  mam na zbyciu

 

15951805054914770777435938065177.jpg

Edytowane przez Regus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie moze, bo praktycznie tam jest FZN3 chyba wsadzony, ja swoja kostke jak kupywalem mialem FZn mini, nie nadaje sie kompletnie. 

Jesli zalejesz skale, woda RODI z odp. zawartoscia soli to teoretycznie robisz testy w momencie znikania glonow. Pod warunkiem, ze wszystko robisz tak jak powinno być. I zapomnij o podmianach, dolewasz tylko RODI 

Obecnie mam filtr pod 150-250 i używam jego oraz nie posiadam cyrkulatora bo filtr robi wystarczający mlyn, tobie do FZN3 bedzie raczej potrzebny cyrkulator

Kontroluj zasolenie, jesli wszystko zrobiłeś jak powinno byc, następnie czekaj az wszystko dobrzeje

No i kuuuuupa, kuuuuuuuuuupa cierpliwosci?

P. S 

WZORUJE sie tylko na doświadczenieniach związanych ze startem mojej kostki od A do Z (30l)

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×