Skocz do zawartości
Osmodeusz

Leiopathes annosa

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ten koralowiec jest prawdopodobnie jednym z najstarszych żywych zwierząt na świecie

JAKE ADAMS

Leiopathes-annosa.jpg

Leiopathes annosa  to nowy gatunek czarnego korala głębinowego, który niedawno odkryto żyjąc na dnie morskim wokół wód Hawajskich i narodowego pomnika morskiego Papahanaumokuakea . Oprócz tego, że jest to nowy i wcześniej nieznany gatunek, opis i analiza  Leiopathes annosa ujawniły, że ten gatunek koralowca może żyć nawet  4000 lat!

Nowy gatunek wysokich koralowców czarnych, w kształcie wachlarzy, które mają do trzech stóp wysokości i mają grube gałęzie, które czasami nakładają się. Żywa tkanka  L. annosa ma jasny pomarańczowy kolor za życia i jesteśmy pewni, że można ją zobaczyć w naturalnym, głębokim środowisku morskim.

Leiopathes-vexed-4Różne zdjęcia Leiopathes annosa w jego naturalnym środowisku

 

Koralowce rosnące na tak głębokich głębokościach od 1000 do 1500 stóp żyją w bardzo zimnym, bardzo ubogim w składniki odżywcze środowisku i jako takie żyjące tam zwierzęta muszą specjalizować się w cierpliwości i prowadzić styl życia o niskim natężeniu i niskim metabolizmie. Czarne koralowce rozwijają wewnętrzny szkielet, który rozwija pierścienie wzrostu, które można policzyć jak drzewa.

W wieku czterech tysiącleci ten konkretny gatunek czarnego korala stanowi 80% wieku całej zarejestrowanej historii. Gdyby nie  nieśmiertelna meduza ,  Leiopathes annosa byłby do tej pory najstarszym żyjącym zwierzęciem na świecie. ZooTaxa  przez Papahanaumokuakea ]

 

Leiopathes-annosa-szkieletowe kolceSzkieletowe kolce służą do oszacowania wieku tego bardzo starego czarnego korala wzrostu

 

Leiopathes annosa 2

Edytowane przez Osmodeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×