Skocz do zawartości
coral04

Akwarium 60x50x50 + sump

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamierzam założyć mała solniczkę a na ta chwile jestem amatorem morszczyzny do tej pory zakładałem tylko zbiornik roślinne słodkowodne   chciałbym uzyskać informacji jakie oświetlenie , odpieniacz mógł bym zastosować w takim zbiorniku zależy tez mi żeby duzo nie wydać ale zastosować jakieś fajne oświetlenie i wydajny odpieniacz czy moge uzyskać jakiś informacji na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morskie nie należy do tanich hobby no ale w obecnym czasie można nabyć rzeczy używane jak się trafi okazja dobrych pieniążkach , wracając do Twojego pytania posiadam kostkę 60x60x60 używam oświetlenia ATI Sunpower 8x24 z czego świece 6x24w, gro użytkowników używa ledy ja nie używam wiec nie pomogę ,` odpieniacz używam Bubble-Magus C5 i powiem bardzo dobrze sobie radzi więc używka taki odpieniacz to nie jakiś duży kosmos , piszesz w temacie Sump musisz pamiętać aby w tym sumpie zmieścił Ci się odpieniacz no i pompa obiegowa , pewnie jakieś media filtracyjne typu siporax czy kulki Maxpecta , do tego w mebelku pasuje jakiś zbiornik na dolewkę chyba że bedziesz porprostu dolewał z ręki ale to wszystko zależy od Ciebie i budżetu jaki posiadasz na morskie akwarium :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×