Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podskoczyły mi azotany mam ponad 100mg/l, dużo poczytałem i zaczołem lać vsv. Ale nie wiem czy to coś da przy takivh parametrach. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może więcej szczegółów. Szanujmy się nie mamy szklanej kuli. 

Od kiedy akwarium? 

Kh ,obsada , po4

z czym podajesz vsv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium rok, obsada brak wszystko padło. 105l w obiegu 20l sump. Vsv łyżeczka cukru, 50 ml octu i 200 ml wódki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Ants napisał:

Akwarium rok, obsada brak wszystko padło. 105l w obiegu 20l sump. Vsv łyżeczka cukru, 50 ml octu i 200 ml wódki. 

A mierzyłeś NO2, NH3? Jak ci wszystko padło to wszystko wyjąłeś ze zbiornika padnięte? Co Ci dokładnie padło. Coś w ogóle jest w tym zbiorniku?  Jakieś złoża biologi> Na czym opiera się filtracja? Szczegóły?  Podaj resztę parametrów wody i wrzuć zdjęcie zbiornika bo jakoś to dziwnie brzmi. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka korali i ryb, ale wszystkie padły. Na początku wszystko fajnie szło, a potem .... zdechło. Powodem mogło być właśnie te za wysokie NO3.

Proszę was o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Ants napisał:

Miałem kilka korali i ryb, ale wszystkie padły. Na początku wszystko fajnie szło, a potem .... zdechło. Powodem mogło być właśnie te za wysokie NO3.

Proszę was o odpowiedź.

Dobrze że zaznaczyłeś że "mogło" podaj pozostałe parametry i wrzuć zdjęcie. Inaczej nikt Ci nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku jest skała i piasek, zdechłu 2 błazeni, i dwie inne ryby, Zdechnoł ukwiał, dwue krewedki jeden SPS, zoantus padł i takie dwa co jak trawa wyglądały i 5 takich jakby grzybków i jeszcze babka kopiąca. Zdechł mi jeszcze do tego jeden koral. Filtracja to ceramika i purigen.

20200408_112057.jpg

Umiałby ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kula powie? Albo rozłożę karty do tarota.

Podaj

NO2 ,

no3,

po4,

nh4.

Zasolenie

Temperaturę.

Jeśli nie masz tych testów to podejdź do jakiego kolwiek akwarystycznego to zrobią pewnie większość testów.

Zrób zdjęcie jakie masz testy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wszystko padło to co chcesz jeszcze ratować? Bez sensu wlewać tam jakąkolwiek chemię i walczyć o parametry. Zakładaj akwarium od nowa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą ale ta skała nie wygląda jakby była w akwarium rok czasu, i akwarium też nie wygląda na roczne. Samo to że z tyłu tło jest czyste chyba że je szorowałeś.

To tylko moja opinia, podejrzewam że zalałeś zbiornik dałeś życie, nie dałeś czasu zbiornikowi na dojrzanie, ustabilizowaniu parametrów i się skończyło jak się skończyło.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Alcoholik napisał:

Nie jestem znawcą ale ta skała nie wygląda jakby była w akwarium rok czasu, i akwarium też nie wygląda na roczne. Samo to że z tyłu tło jest czyste chyba że je szorowałeś.

To tylko moja opinia, podejrzewam że zalałeś zbiornik dałeś życie, nie dałeś czasu zbiornikowi na dojrzanie, ustabilizowaniu parametrów i się skończyło jak się skończyło.

 

 

 

 

Dokładnie. Napisz ile czasu dałeś zbiornikowi zanim wpuściłeś życie?

Napisz więcej szczegółów. Jeśli chcesz pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One jest rok, czyściłem je. Z zoologicznego dostałem wide z podmuanki. Czyli była gotowa z zbiornika. Zalałem nią piasek i skałe. Potem po dwóch tygodniach wpuściłem życie. Żyło pół roku pitem wszystko zaczęło się psuć....aż się zepsuło. Szyba jesr czysta bo czyściłem i podminiłem kole 30l. Ale NO3 dalej się nie mieści w skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, wyciągnij trupy, filtracja niech sobie chodzi, dożuć jakieś bakterie, jak masz z kad wziąść to weź wody z działającego zbiornika na podmiankę, nie wkładaj żadnego życia, dołuż dóżo cierpliwości przedewszystkim.
Daj zbiornikowi dojrzewać na spokojnie.
I nie wkładaj lap do zbiornika przez miesiąc.
To jest moja rada ale ja nie mam doświadczenia.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 godzin temu, Ants napisał:

Nie, chce to uratować.

Szkoda piasku i skały, jest tam też jakś inna biologia.

No właśnie nie ma biologii skoro wszystko padało i nie możesz sobie poradzić z NO3

W dniu 8.04.2020 o 14:04, Pawlick napisał:

Jak Ci wszystko padło to co chcesz jeszcze ratować? Bez sensu wlewać tam jakąkolwiek chemię i walczyć o parametry. Zakładaj akwarium od nowa i tyle.

Tu masz odpowiedź co zrobić. 

 

Edit. Zrozum kolego że jeśli chcesz pomocy musisz udzielić podstawowych informacji. Koledzy prosili cię o podanie parametrów wody. Co z tego że no3 masz wywalone. Jak może się okazać że zasolenie jest za małe/duże i nawet jak zbijesz no3 i tak wszystko będzie ci umierać.  Może masz NO2 również po za skalą co wiąże się z dalszymi problemami.

 

Dwa rozwiązania:

Albo restartujesz zbiornik i wkładasz nową skałę, piasek i nową wodę.

Podajesz w końcu parametry wody.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ants napisał:

One jest rok, czyściłem je. Z zoologicznego dostałem wide z podmuanki. Czyli była gotowa z zbiornika. Zalałem nią piasek i skałe. Potem po dwóch tygodniach wpuściłem życie. Żyło pół roku pitem wszystko zaczęło się psuć....aż się zepsuło. Szyba jesr czysta bo czyściłem i podminiłem kole 30l. Ale NO3 dalej się nie mieści w skale.

I jeszcze jedno Pisz poprawnie . Wiem że teraz szkoły óczą ale bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×