Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oczywiście jak to bywa. Górę wzięła chęć posiadania jakiegos korala. W akwa tylko martwa skała. Zalane miesiąc temu. Dodane 100ml bakterii cycle. Noi mówię wkońcu kupię korala. Padło na clavularię (mam nadzieję że to clavularia). Pierwsze zdjęcie jest po 1 dniu drugie po 3 czy koral pada i dlatego końcówki zmieniają kolor... oświetlenie 2*24T5 cyrkulacja 3200 JVP baniak 56L. Proszę o odpowiedz. Zj...nie też mile widziane.

20091114758.jpg

20091115761.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral nie wygląda na umierającego, ale na bardzo szczęśliwego też nie. Jakie parametry wody? Co jest z ta skałą, wygląda na obrośniętą czymś pomarańczowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest LR, tylko rodzaj jakiegoś tufu. Też go mam :). Po jakimś czasie przestaje być pomarańczowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zakotwiczylem przy pomocy igly lekarskiej w miejscu z duzym przeplywem wody, ladnie przyrosla do skaly i zaczela sie powoli krzewic.

Twoja wyglada calkiem zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyliście :no: wiem że za szybko... ehh ale taka natura i to chyba nie tylko moja :) Tak chyba to tuff kupiłem go niby jako martwa rafa czy coś takiego. No zobaczymy. Czy nie ma znaczenia w którym miejscu korala wbiję szpilkę? Czy na końcu? Bo raczej gumką jej nie przymocuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj jednak gumką. Ta skała jest raczej twarda, i dość ciężko wbić igłę - obczaj sobie najpierw jakieś stosowne miejsce, jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clavularia - potrafi się nawet i 2 tygodnie dostosowywać do nowych warunków, po niej bardzo łatwo zaobserwować zmiany parametrów wody. Twoja wygląda na zdrową ale jak pisałem ten koral potrzebuje czasu aby się dostosować do środowiska na zdjęciu widać że nie jest jeszcze do końca otwarta.

pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego miałem i na igły i na gumkę i nici z przymocowania wyszły w końcu wziąłem super- glue i po sprawie raz dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Oczywiście jak to bywa. Górę wzięła chęć posiadania jakiegos korala. W akwa tylko martwa skała. Zalane miesiąc temu. Dodane 100ml bakterii cycle. Noi mówię wkońcu kupię korala. Padło na clavularię (mam nadzieję że to clavularia).

Nie to nie clavularia tylko to http://pl.reeflex.net/tiere/1634_Briareum_asbestinum.htm

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Jacku czyli dobrze nie byłem pewien:)

już się bardziej otwiera :)

20091116763.jpg

mam pytanie bo mam też nocne oświetlenie i pod nim też się otwiera czy czasami nie jest za silne że tak się dzieje?

20091116764.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to jak na noc jest troche za jasno :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Oczywiście jak to bywa. Górę wzięła chęć posiadania jakiegos korala. W akwa tylko martwa skała. Zalane miesiąc temu. Dodane 100ml bakterii cycle. Noi mówię wkońcu kupię korala. Padło na clavularię (mam nadzieję że to clavularia).

Nie to nie clavularia tylko to http://pl.reeflex.net/tiere/1634_Briareum_asbestinum.htm

Pozdrawiam Jacek

Rozrasta sie przepięknie i szybko łatwo zasczepic podkładając skałke, nigdy nie traciła u mnie ekspozycji polipów..zamawiałem ja juz 3 razy , zawsze dostawałem clavu...na zdjeciu - tak wyglądał zaraz po dostwie - szybko rozrósł sie x 5

2510_thumb.attach

2511_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kostia to nie jest clavularia tylko Briareum

dlatego w poście napisałem ze zamawialem ja, a dostawalem clavularie. Wszystko sie zgadza, trzeba doczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrasta sie przepięknie i szybko łatwo zasczepic podkładając skałke, nigdy nie traciła u mnie ekspozycji polipów..zamawiałem ja juz 3 razy , zawsze dostawałem clavu...na zdjeciu

I pisac tez by mozna było dokładnie bo z tego co napisałeś to nie wuynika jasno ze to własnie briareum :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyglądało tak...

20091118767.jpg

20091118766.jpg

czy to glony bo glony czy dino albo cyjano. Od czasu wlania wody ze sklepu i włożeniu korala czyli nie cały tydzień akwa zmieniło się masakrycznie... wiem wiem nie ma żywej skały... niby powinno dojrzewać dłużej i jestem przygotowany na to tylko czy to nie jest jakieś większe świństwo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze węgiel na wstrzymanie ,umnie po przenosinach koral nie otwierał się dwa tygodnie a teraz jest już spoko .Masz świeże akwarium i koral pewnie się stresuje bo akwa dojrzewa.

Tego dostałem od Rafała vel SKOCZKA cb14619aa8fd2641med.jpg

P.S. Fotka robiona pod Led

POzdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×