Skocz do zawartości
Alcoholik

Alcoholik 460l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja to mówię na spokojnie, mam małą kostkę 81l, na razie jest przygotowywana pod konkretny gatunek zwierzaków, też ją czaka przeprowadzka ale to nie daleko 5min drogi, z tym większym mam większy problem do przewiezienia 600km, w nim będą same ukwiały w których się zakochałem.
Projekt niby nie wymagający, ale te zwierzaki mają charakter który mi odpowiada i pasuje.
Mógłbym się rozpisać ale właśnie zaczynam się pakować.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Problem tkwi w tym, że niewielu już ma ochotę, dzielić się wiedzą z „mądrzejszymi” od siebie samych

Tu chyba wiem o co tobie chodzi , sam dość mocno kombinuje z baniakiem , bo niby ktoś coś wie , a potem d*pa ( za przeproszeniem oczywiście ) .

 

26 minut temu, Osmodeusz napisał:

Osobiście jakoś nie widziałem zbiorników, pod takimi lampami którymi bym się zachwycił. Ponoć są, i na forach rodzimych nawet chwalą się majsterkowicze, że takowe posiadają, tylko jakoś tych zbiorników nie pokazują.

A może jest tak , że koniecznie chcemy by światło dawało efekt i korale świeciły cały dzień , a potrzeba ciut czegoś innego . I nie mówię tutaj o watach . 

 

28 minut temu, Osmodeusz napisał:

To że są zbiorniki bez odpieniacza, bez filtra RO, bez podmian czy rozbudowanej filtracji, itd. to nie tajemnica. Kwestia ile takich jest, i jak długo. Akwarystyka ma cieszyć, nie frustrować - i wiem co mówię, bo sam nie jeden raz zaliczałem wpadki (i nie jedną zaliczę)

Nie tylko ty zaliczyłeś wtopę . Człowiek uczy się na błędach . Na dzień dzisiejszy sporo zrobił bym inaczej .

 

5 godzin temu, Bart1996 napisał:

Moge powiedzieć to samo odnośnie lampy. 

 

Taka uwaga , nie skreślajmy jednej rzeczy tylko dla tego , że 5 innych nie trybi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lamp, to na pewno jak bym robił do 360l to na pewno bym dał pełne spektrum na świetlówkach i ewentualnie dołożył bym troszkę led pod wybarwienie korali.
Na pewno zmienię pracę sumpa i zrezygnuję z odpieniacza, moim zdaniem zbędna rzecz jak się ma rolermat i napowietrza 3 kostkami przez 24h.
Irek, nie rezygnuję z tej choroby tylko nie mam jak przewieźć całego życia do DE.
Dlatego postanowiłem że przewiozę samo akwarium i skałę.
Na miejscu powstanie wszystko na nowo ale tylko dla ukwiałów.
Skałę muszę z preparować, tylko dlatego że opanowały ją ślimaki osiadłe, kulki i bloki oraz ceramikę też zalewam perchydrolem także wszystko zresetowane.


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium pustki zostały jakieś zoa i ulwiały, nie mam czasu przygotować i pokleić skały pod falujące galaretki.
A porosły trochę, ku mojemu zaskoczeniu, syn się opiekuje.
Miesiąc temu padł silnik od rolermata, więc go wyciągłem, nie ma oczyszczania wstępnego, bo nie ma komu zmieniać waty.
Odpieniacz też wyłączony, chodzi tylko brzęczyk z kostką napowietrzającą.
Może jak się wygospodaruje trochę wolnego czasu to za 2 tygodnie odessam piach i powoli będę przygotowywał pod ukwiały1d77c729caef2e6a9d526eea3ef77b50.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, po świętach natknęło mnie na modelowanie.
Wymodelowałem sobie rolermat, z braku czasu nie zrobiłem testów, jak działa.
Obecnie od 3miechów, akwarium zajmują się teściowie i nie chciałem ich zostawiać z urządzeniem.
Wrzucam fotki jak wygląda akwarium, nie porywa, no sam się zdziwiłem jak wróciłem i zobaczyłem temperaturę wody 28° a dno wygląda jak by pokryły je czerwone algi, ale dziadki narzekają że im zimno więc postanowiłem że nic z tym nie będę robił6e8fb62f1d83362d4083a7af10ce57fa.jpg06a6f32b00f67782484ce5ae35c40609.jpg45837067d5a5d41398bdb834ddf98aad.jpg6b9e371f51faefdf6a2b62c0db5ddfeb.jpg06660ef70c0af95c189f0a020e4cd443.jpg056051af55cd13a30e0720bcf3125d43.jpg1c949ff4478fcdbf0fdf36dcbb28665d.jpg5bbea37aaebad7462f2bd96c5a357b17.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały up

Dawno tu nic nie pisałem:

Akwarium żyje swoimi pływami, troszkę się polepszyło jak dla mojego oka

Ostatnimi wichurami nie było prądu przez 2 dni, akwarium pozostawione na pastwę losu, jakoś sobie poradziło, w międzyczasie padły ledy w lampie.

Szykuję się do podmianki, którą robiłem ostatnimi czasy jakieś 2-3 miesiące temu (nawet nie pamiętam dokładnie)

Codziennie dozowane jest kh i ca-mg pompą i 2razy w tygodniu bakterie 10ml, na dzień dzisiejszy zmierzone Po4=0,05 

Wydaje mi się że jest ok, nie umiem się rozpisywać sami oceńcie jak to wygląda

 

 

20220304_151749[1].jpg

20220303_194217[1].jpg

20220304_084818[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Fajne te ukwiały. Dorzucił bym jeszcze jakiegoś sarcophytona, gorgonię, dunkę i  euphylię żeby się wszystko fajnie bujało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ci się podoba
Na dzień dzisiejszy, od chyba 5 miechów bez podmian.
Dolewka, około roku-kranówka wbrew wszystkim ideologiom akwarystyki morskiej poza może 3 przypadkami, które znam.
Parametry jakie mierzę to tylko zasolenie, akwarium wygląda tak 50ed6d8b0cba129ad3df3551de8b23dd.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Alcoholik napisał:

około roku-kranówka wbrew wszystkim ideologiom akwarystyki morskiej

Ideologią bym się nie zasłaniał, nikt nie powiedział, że się nie da.

Nie zawsze jednak, jest to rozwiązanie dobre - i o tym należy pamiętać 😜
Faktem jest, że są tacy co w ten sposób zbiorniki prowadzą, osobiście jednak nie znam 😁

(ważne jest też, kto mówi - że mówi - że wie, i czy przypadkiem nie pie...oli)

Brakuje mi tu ruchu, może by... coś dorzucić

 

 

podoba mi się ten zbiornik

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno nie zaglądałem tutaj.

Baniak przeszedł szerg problemów technicznych, przez rozłączanie prądu przez naszą energetykę:

-padł rolermat, spalił się silnik

-spaliła się lampa wraz z zasilaczem, dobrze że miałem dołożone dwie świetlówki, rozbudowałem i dołożyłem jeszcze dwie

Przywiozłem dwie pary błazenków czarne i czerwone, wraz z wymażonym ukwiałem subrust, dwie parki pływały razem w tym ukwiale w mojej małej kostce.

Po wpuszczeniu do dużego baniaka rozdzieliły się i zaczeły w dwuch czerwonych quadri, po dwuch dniach czerwona samica obgryzła wszystkie polipy dla sunbrust i zdechła, teraz samczyk przeniusł się do niego i go pielęgnuje, taka mała bardzo dziwna sytuacja.

A tak poza tym dalej sobie to chula na mojej niesuper kranowej

 

20220708_135518.jpg

20220708_135509.jpg

20220818_093314.jpg

20220716_122701.jpg

Edytowane przez Alcoholik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale wiesz że wywalenie waty i zastąpienie jej tym odpieniaczem nie pomoże Tobie w utrzymaniu czystości w siporaxie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem brak czasu, akwarium funkcjonuje swoim torem.

Dwa razy dolewka przelała powódź w salonie nie wiem o co chodzi, teściowa aż płakała, mnie nie ma, nie ma komu zajrzeć.

Syn tylko karmi i oprużnia odpieniacz, jakoś wysłał mi fotki tak to wygląda na dzień dzisiejszy

received_3329755997253063.jpeg

received_464781212454321.jpeg

received_855555752562465.jpeg

received_816629002940417.jpeg

received_669836301399592.jpeg

received_674313277411010.jpeg

20221001_080052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano Krzychu

Myslalem o Tobie ostatnio wlasnie, jak Ci sie to tam kreci😁

Przyciagnalem Cie chyba myslami 😁

U mnie nawet gorzej😂 ale wazne ze zyje po swojemu 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciach, żyje sobie samo.

Ostatnio była wojna między błaznami czarne kontra czerwone, w tej swojej wojence rozerwały czerwonego ukwiała, nie stety odszedł.

Zaraziłem się tą chorobą🤫🤫🤫.

Jak już pisałem wcześniej nie mam kontroli, raz na 1,5-2 miechy widzę akwarium przez 2 dni, poczyszczę sumpa coś tam porobię i tyle mojego doglądania, nawet nie pamiętam kiedy jakieś testy i podmianki były robione.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ostatni raz tu piszę moją opowieść i przygodę z moją 4ką.

Nie stety albo stety, Teściowa mi się wyprowadziła i solniczkę musiałem zlikwidować, nie było komu doglądać szkiełka, życie oddałem, zostawiłem tylko działający sump szkoda mi biologi.

W planie jest przywiezienie wszystkiego tu gdzie mieszkam, tylko czasu brak wiem że to potrfa może rok albo dwa.

Jak już wszystko ogarnę to założę nowy temat, dziękuję wszystkim za porady i wytrwałość przy mojej upartości w szczegulności dla Osmo

 

 

20230217_191200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 23.02.2023 o 20:47, Alcoholik napisał:

Witajcie, ostatni raz tu piszę moją opowieść i przygodę z moją 4ką.

Nie stety albo stety, Teściowa mi się wyprowadziła i solniczkę musiałem zlikwidować, nie było komu doglądać szkiełka, życie oddałem, zostawiłem tylko działający sump szkoda mi biologi.

W planie jest przywiezienie wszystkiego tu gdzie mieszkam, tylko czasu brak wiem że to potrfa może rok albo dwa.

Jak już wszystko ogarnę to założę nowy temat, dziękuję wszystkim za porady i wytrwałość przy mojej upartości w szczegulności dla Osmo

 

 

20230217_191200.jpg

Nie ty pierwszy i nie ostatni . Ludziska nie rozumieją,  że ktoś może mieć po prostu prywatne problemy . Trzymaj się i powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×